87. D. Limberský
17. A. Muscat, 48. A. Agius

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 6 019 (99 % z kapacity 6 108)

Dobrý chladný podvečer z Jablonce, vítáme vás u on-line reportáže z mezistátního utkání Česko - Malta. Reprezentační kouč František Straka si odbude premiéru a s ním i několik hráčů.

Kouč Straka složil sestavu ze sedmi nováčků. Debut v reprezentačním áčku si odbudou brankář Grigar, obránci, Hubník se Šimůnkem, záložníci Černý, Fillo, Kolář a útočník Magera.

Čeští fotbalisté hrají na jaře třetí mezistátní utkání. Nejprve remizovali v přípravě v Maroku, pak hráli nerozhodně i v kvalifikaci ve Slovinsku a následně podlehli Slovensku. Poté byl odvolán kouč Rada a jeho nástupcem se stal Straka.

Maltu trénuje český trenér slovenského původu Dušan Fitzel. Pro jeho tým jde o generálku na středeční kvalifikační utkání ve Švédsku. Chybí hlavní maltská hvězda Michael Mifsud, který nemůže proti Švédsku hrát kvůli trestu za žluté karty. Proto ho Fitzel nevzal ani do Česka.

ČeskoČesko(4-4-2)

1 Grigar
Grigar
46. min Zlámal o hráči
14 Hubník
Hubník
Šimůnek
5 Brabec
Brabec
53. min Klein o hráči
3 Kadlec
Kadlec
46. min Šírl o hráči
18 Fillo
Fillo
46. min Limberský o hráči
Hübschman
Kolář
10 Černý
Černý
46. min Pudil o hráči
9 Necid
Necid
19 Magera
Magera
46. min Lafata o hráči

MaltaMalta(4-5-1)

1 Hogg
Hogg
46. min M. Muscat o hráči
E. Muscat
46. min Briffa o hráči
6 Dimech
Dimech
Caruana
46. min Agius o hráči
14 Bajada
Bajada
A. Muscat
Hutchinson
11 Fenech
Fenech
73. min Azzopardi o hráči
Schembri
76. min Pace o hráči
10 Cohen
Cohen
46. min Sammut o hráči
Bogdanovic

Rozhodčí: Fautrel - Gringore, Benech
Počet diváků: 6 019

Oba týmy jsou už na hrací ploše.

V Jablonci právě dozněly hymny, za chvíli rozhodčí Fautrel zápas zahájí.

1

Začal první poločas utkání Česko - Malta
Výkop měla Malta.

1

První útok českému týmu nevyšel, přihrávka Filla na Mageru neprošla.

2

Fillo se protáhl na pravé straně, dobře odcentroval na nabíhajícího Necida, který poslal hlavou míč pouze do brankáře hostů.

3

Většina míčů jde vzduchem, český tým ale výraznou výškovou převahu nemá.

4

Kadlec pronikal po levé straně a vynutil si faul, standardní situaci zahrál Kolář, poslal přihrávku Hübschmanovi, jehož střelu ale hosté zblokovali.

5

Bogdanovič se málem dostal do šance, když si čeští obránci dávali přednost uvnitř své šestnáctky.

7

Kombinace Koláře a Filla na levé straně bohužel pro domácí neskončila centrem na volného Mageru.

7

Po skrumáži před brankou Malty střílel spoza šestnáctky Kadlec, hosté balon zblokovali.

9

Přímý kop hostů zahrával z pravé strany Bajada, přihrál do uličky na špatně bráněného Bogdanoviče, který ale nestihl zakončit, když mu gólman Grigar obětavě skočil pod nohy.

10

Fanoušci českého týmu zatím příliš útočné hry v podání domácích neviděli a projevují svou nespokojenost občasným pískotem.

11

Po chybě hostující obrany se dostal do dobré šance Necid, obránce Dimech mu sice míč vypíchl, ten ale poté napálil Fillo, gólman Hogg však jeho střelu vykryl.

12

Po střele z dálky se málem domácí radovali, když brankář hostů skákající míč málem propustil do sítě.

14

V těchto chvílích se hraje především na polovině hřiště. Diváci vidí hodně faulů.

15

Schembri po rachlém protiútoku hostů posílal míč na nabíhajícího Cohena, domácí obránci ale situaci zvládli a míč poslali do bezpečné vzdálenosti od své branky.

17

Dlouhý pas z poloviny hřiště hledal Hubníka, ten míč z brankové čáry dokázal vrátit před branku hostů, tam se ale Malta dokázala zbránit.

17

Žlutou kartu dostal Alexander Muscat (Malta)

19

Hubník autovým vhazováním našel Černého, který nakopl míč na nabíhajícího Necida, ten ale stál v ofsajdu.

20

Češi působí dost nesehraným dojmem, kupí mnoho chyb v rozehrávce.

22

Malta se zatím brání úspěšně, vyjma jediné šance nemusela zatím řešit ošemetnější situace.

24

Další nebezpečí před naší brankou hasil na poslední chvíli Hubník, který skluzem připravil o míč útočníka hostů - Bogdanoviče.

25

Hutchinson vybojoval přímý kop po faulu Brabce, ten zahrál Cohen, míč ale skončil vysoko nad brankou českého týmu.

27

Hubník centroval z pravé strany, naneštěstí pro český výběr na přední tyči nikdo z domácích hráčů nebyl.

29

Téměř po 30 minutách hry zatím není na hřišti znát kvalitativní rozdíl obou celků. Češi působí hodně rozháraným dojmem, Malta zase brání v deseti mužích před vlastní brankou.

31

Po akci Hubníka se k míči dostal uvnitř maltské šestnáctky Necid, ten poté přihrál na levou stranu, kde nabíhal Kadlec, jeho centr ale hosté zblokovali.

32

Fenech ošetřován po kontaktu s Černým. Zdá se ale, že bude moci pokračovat ve hře.

33

Černý udělal na pravé straně kličku do středu hřiště, následně poslal míč na pravou stranu ke Kolářovi, jehož centr hosté zblokovali na roh.

34

Ten rozehrál z pravé strany Černý, příliš aktivní Magera ale fauloval brankáře Malty a rozhodčí přiřkl balon hostům.

35

Akce Malty - po pravé straně se protáhl Fenech, centroval na nabíhajícího Bogdanoviče, ten ale míč nezasáhl.

35

Po chybě Šimůnka se dostal ke střele spoza šestnáctky Cohen, jeho přízemní střelu ale bez větších problémů chytil gólman Grigar.

36

Diváci se zlobí na rozhodčího, že nezapískal pokutový kop po kontaktu Carujany s Necidem uvnitř šestnáctky Malty.

37

Po centru z levé strany se dostal ke střele domácí Kolář, míč jen o pár centimetrů přeletěl břevno branky hostů.

38

Míč se po střele Necida ocitl v síti Malty, rozhodčí ale pro ofsajd českého útočníka branku neuznal.

39

Po centru z levé strany v podání Cohena hlavičkoval těsně před českou brankou Bogdanovič, gólman Grigar ale míč dokázal perfektním zákrokem vytěsnit mimo branku.

41

Češi jsou na konci poločasu aktivnější směrem dopředu, nechávají ale hostům okna v obraně, které mohl už dvakrát potrestat aktivní bogdanovič.

42

Kolářova střela z dálky končí nad brankou hostů.

43

Po velkém tlaku Česka se dostal ke střele z levé strany Fillo, balon skončil vedle maltské branky.

44

Necid se dostal po dlouhé přihrávce na okamžik za pozornou obranu hostů, ke střele jej ale navrátivší se maltští hráči nepustili.

45

Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45

Kolář se dostal do šance uvnitř šestnáctky Malty, místo střely ale zvolil zasekávačku a o míč přišel.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Malta
Druhý poločas zahájili fotbalisté Česka.

46

Přímý kop z 39 metrů zahrál Kolář, míč ale odhlavičkovali hostující obránci.

47

Domácí jsou v úvodu aktivnější, po akci Šírla vybojoval Kolář roh, ten ale čeští hráči nevyužili.

48

Žlutou kartu dostal Andrei Agius (Malta)

49

Po ostrém zákroku maltského hráče zůstává na hřišti ležet Brabec.

50

Přímý kop z levé strany kopal Pudil, k odraženému míči se dostal Limberský, ale jeho pokus hosté zblokovali.

51

Další Pudilův centr do šestnáctky hostů a další pokus z dálky, tentokráte v podání Hübschmana.

52

Pudil se prodíral do zakončení, na poslední chvíli jej ale zblokoval Dimech, míč poté brankář Muscat ještě poslal za čáru; následný roh domácí nevyužili.

53

Střídání Česko: ze hřiště odešel Erich Brabec, nahradil ho Martin Klein

53

Pudil dostal prostor na levé straně na hranici šestnáctky, gólman Malty ale balon dokázal odrazit na roh.

54

Pudilův roh z levé strany hosté dokázali ubránit.

55

Limberský se dostal k centru na pravé straně, míč se ale k naběhnuvšímu Kolářovi uvnitř šestnáctky hostů nedostal.

57

Obrovská šance Malty! Po akci Bogdanoviče se k míči na malém vápně dostal Sammut, jeho prudkou střelu ale výborným zákrokem zneškodnil gólman Zlámal.

59

Češi jsou v úvodu druhé půle aktivnější, tlačí se více dopředu, musí ale dávat pozor na rychlé protiptoky soupeře, které už vedly ke dvěma velkým šancím v tomto zápase.

60

Pudilův přímý kop odrazil ve zdi stojící Fenech, šance na skórování tak zanikla dříve než začala.

60

Počet diváků 6 019 (99 % z kapacity 6 108)

61

Po centru z levé strany hlavičkoval Hubník vedle branky hostů.

61

Necid střílel z otočky ale jen doprostřed branky, gólman Muscat vklidu kryje.

63

Necidův centr z pravé strany hlavičkoval Lafata, jeho pokus ale obránce Malty zblokoval na roh.

64

Centr z rohového praporku na pravé straně nikoho z českých hráčů nenalezl.

65

Po velké chybě v obraně se dostali hosté do zakončení, aktivní Sammut ale brankáře Zlámala neprostřelil.

66

Po Kolářově centru zakončoval Necid, ale v rozhodující chvíli podklouzl.

68

Diváci v Jablonci jsou už hodně nervózní, z tribun se ozývá pískot.

69

Limberský se odhodlal k samostatnému prúniku, z 16 metrů ale netrefil branku Malty.

70

Hubník poslal centr z pravé strany do šestkánctky hostů, tam si naběhl Necid, ale jeho hlavička nebyla přesná.

71

Hubník se odhodlal ke střele z poměrně veliké vzdálenosti, jeho tvrdou ráno brankář Muscat vyrazil pouze před Necida, ten ale přestřelil.

73

Střídání Malta: ze hřiště odešel Ryan Fenech, nahradil ho Ian Azzopardi

73

Šírl se na levé straně odpoutal od obránců a poslal centr na nabíhajícího Necida, míč ale v rozhodující chvíli přizvedl obránce Dimech.

74

Schembri je ošetřován, zdá se ale, že bude moci pokračovat ve hře.

75

Rohový kop Česka zahrál Pudil, který poslal míč na Hümschmana, ten následně centroval před branku, kde se ke střele v bezprostřední blízkosti dostal Necid, hosté se ale dokázali ubránit.

76

Střídání Malta: ze hřiště odešel Andre Schembri, nahradil ho Jamie Pace

78

Tomáš Necid (Česko) vstřelil gól. Česko - Malta 1:0
Po centru Limberského z pravé strany hlavičkoval Hubník k volnému Necidovi, který z první vypálil přesně pod břevno maltské branky.

79

Ihned po vstřelení gólu vyšlo nad jabloneckým stadionem zatím schované slunce; diváci také český tým více povzbuzují.

80

Kolář se odhodlal k dělovce spoza šestnáctky, Muscat jej ale vychytal.

82

Na hře českého týmu je znát úleva ze vstřelení vedoucí branky, bílých dresů je najednou plné hřiště a hosté nestíhají míče směřující do jejich šestnáctky ani odkopávat.

84

Po delší době se k obléhání naší branky dostávají i hosté, k velkému nebezpečí je ale domácí obrana nepouští.

86

Zápas, jak se zdá, se bude už jen dohrávat. Čeští hráči si udržují svůj náskok.

87

Žlutou kartu dostal David Limberský (Česko)

87

Rozhodčí čelí veliké nevoli domácího publika, když kontakt hostující hráče s Limberským uvnitř maltské šestnáctky neposoudil jako penaltový, a naopak udělil českému záložníkovi žlutou kartu za simulování.

89

Lafata si narazil s Kolářem ale poté balon propustil v domnění, že za ním nabíhá Necid, to se ale nestalo a hosté se tak vklidu ubránili.

90

90

Po chybě hostujících hráčů se dostal k míči na pravé straně Necid, následně poslal přihrávku před branku Malty, kde nabíhal Lafat, posledně jmenovaný ale na míč nedosáhl.

90

Diváci v Jablonci skandovaným potleskem děkují českým hráčům.

90

Přímý kop z pravé strany zahrával Limberský, obránce Dimech ale míč odkopl na roh; ten Češi nevyužili.