Čeští fotbalisté nastoupí v dnešním mezistátním utkání Rakousku v sestavě: Čech - Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Grygera - Piták, Galásek, Jarolím, Polák - Koller, Baroš.

Dobrý večer z Vídně, vítáme vás u on-line reportáže z mezistátního utkání Rakousko - Česko. Jde o první zápas českých fotbalistů v nové sezoně, který je zároveň přípravou na podzimní finiš v kvalifikaci o postup na ME 2008.

Pětačtyřicet minut před výkopem je v rozlehlém hledišti roztroušeno jen několik diváků, kteří se v padesátitisícovém kotli málem ztrácejí.

Na hrací plochu přišli k rozcvičce nejdřív gólmani obou týmů, zvlášť velkým potleskem diváci přivítali Petra Čecha.

RakouskoRakousko(4-3-3)

Manninger
o hráči
Ibertsberger
o hráči
48. min Linz o hráči
o hráči
46. min Säumel o hráči
10 Leitgeb
Leitgeb
o hráči
72. min Harnik o hráči
7 Mörz
Mörz
o hráči
82. min Salmutter o hráči

o hráči
46. min Sivok o hráči
Rozehnal
o hráči
Grygera
o hráči
41. min Zápotočný o hráči
11 Piták
Piták
o hráči
17. min Plašil o hráči
Galásek
o hráči
Jarolím
o hráči
45. min Kulič o hráči
3 Polák
Polák
o hráči
57. min Matějovský o hráči
9 Koller
Koller
o hráči
46. min Fenin o hráči
15 Baroš
Baroš
o hráči

Rozhodčí: Gonzales - Alonso, Rodriguez
Počet diváků: 24 500

Na hřišti jsou už všichni domácí fotbalisté. Hlasatel čte jejich kompletní soupisku k zápasu, každé jmého fanoušci odmění aplausem.

Hlasatel na hřišti přivítal české fotbalisty, jako první uslyšel potlesk všech diváků Tomáš Ujfaluši a za ním už vyběhli další hráči.

Ve Vídni bylo přes den horko, půlhodiny před výkopem je lehce pod mrakem, ale příjemné teplo.

Obě mužstva se rozvičují v červených trikách a bílých trenýrkách. Na zápas si však Češi obléknou bílé dresy, domácí budou mít červené.

Fanoušci se do hlediště pomalu trousí, ale pořád jich je hodně málo, odhadem sotva deset tisíc. Jsou mezi nimi asi tři stovky z Česka. Na vlajkách mají nápisy Kyjov či Dobratice.

Domácí Rakušané už jsou z rozcvičení v kabinách, Češi zůstávají na hřišti. Do hlediště pořád chodí fanoušci.

I Češi končí rozcvičení, na hřiště napochodovala kapela, která zahraje hymny. Při čtení české sestavy sklidili od domácích diváků největší aplaus Čech a Koller.

Na tribunách pár lidí přibylo, těsně před výkopem jich je odhadem přibližně 15 tisíc.

Kapela zahrála obě hymny, v čestné lóži si je poslechli také prezidenti obou zemí Fisher a Klaus.

1

Začal první poločas utkání Rakousko - Česko

1

Utkání začalo o čtyři minuty později oproti původně stanovenému času. Jako první se na dostřel soupeřovy brány dostali Rakušané, ale jejich slabou střelu z dálky Petr Čech bez problémů kryl.

3

Rakušané zahrávali první přímý kop i první roh, česká obrana obě standardky odvrátila.

4

Hned z první útočné akce Čechů vzešla vyložená šance. Polák u levé postranní čáry prostrčil míč na Jarolíma, ten v pokutovém území našel Baroše, který ze čtrnácti metrů pohotově vypálil. Jeho střelu do horní části branky bravurně vyrazil brankář Manninger.

6

Po chybné české rozehrávce uprostřed hřiště Rakušané nebezpečně zaútočili, Standfest ve vápně hledal Kuljice, tomu ale míč odskočil a Ujfaluši jej odpálil do bezpečí.

7

Ujfaluši se tentokrát blýsknul na druhé straně, když z pravé strany posadil míč přímo na hlavu nekrytého Baroše, který z malého vápna trefil břevno! Brankář Manninger se za jeho pokusem jen ohlédl.

9

Rozehnal od postranní čáry odkopával míč, dotírající Mörz mu ošklivě skočil na nohu. Ale český obránce se dal dohromady.

11

Domácí Prager napřáhl ze střední vzdálenosti, ale Čechovu branku netrefil. Přesto sklidil potlesk.

12

Po Kollerově přiťuknutí se krásně do míče opřel Baroš, jeho povedená rána však letěla vedle domácí branky.

13

Domácí měli obrouvskou šanci. Standfest na pravé straně unikl Grygerovi, na jeho přesný centr si mezi obránce naběhl Mörz, byl úplně sám proti Čechovi, ale branku překopl.

14

Do útoku se hrnuli Češi, Pitáka zastavil Stranzl, Baroše zase Katzer. Piták však musí být po zákroku domácího kapitána ošetřován a odnášen na nosítkách.

15

Z velké dálky napřáhl Jarolím, ale rakousku branku neohrozil.

16

Češi hrají v deseti, Piták kulhá, je podpírán kustodem Johnem a odchází do kabiny. Na hřišti půjde Plašil.

17

Střídání Česko: ze hřiště odešel Karel Piták, nahradil ho Jaroslav Plašil

17

Domácí po faulu Baroše zahrávali přímý kop, nebezpečný centr z vápna už potřetí v zápase odhlavičkoval Koller.

18

Češi mají územní převahu, do pokutového území se řítil Plašil, ale poté špatně přihrál.

19

Možnost Rakušanů a opět přišla z pravé strany. Přízemní přihrávku Mörz prodloužil na Kuljice, který však z 12 metrů ani nevystřelil, ani nepřihrál.

20

Rakušané se zlepšují, aktivní Mörz zatáhl míč po levé straně, zasekávačkou se zbavil Ujfalušiho, ale jeho střela šla vedle.

22

Rakušané teď dlouho kombinovali, když však konečně dostali míč do blízkosti českého vápna, tak Standfestovi utekl do autu.

24

Hra se teď zpomalila a znepřesnila, v posledních chvílích se odehrává v úzkém území kolem půlící čáry.

25

Rakušané teď častěji drží míč, ale když se pokusili o přihrávku do pokutového území, tak byla nepřesná.

26

Rakušané konečně rozehráli rychlejší akci, kterou střelou zpoza vápna zakončoval Leitgeb, ale Čech míč v pohodě zachytil.

27

K blízkosti soupeřovy brány se po čase dostali i Češi, ale Baroš napravo od pokutového území o míč přišel.

29

Přímý kop z pětadvaceti metrů rozehráli Češi nakrátko, jejich snaha skončila nepovedeným Ujfalušiho centrem.

30

Další Ujfalušiho centr hledal v pokutovém území Kolera, ten se ale proti dvojici rakouských obránců neprosadil.

31

Útočná akce se teď podařila Rakušanům. Standfest od pravé autové čáry posadil míč na hlavu Kuljice, jeho hlavičku pod břevno krásně vyrazil Čech.

33

Jan Koller (Česko) vstřelil gól. Rakousko - Česko 0:1
Češi rozehráli rychlou akci středem, při níž se míč od obránce šťastně odrazil k Jarolímovi, ten ho posunul do vápna Kollerovi a úplně volný český útočník zamířil zhruba od pokutového bodu chladnokrevně přímo k tyči. Manninger byl bez šance.

36

S Rakušany gól otřásl, další akci Čechů zastavoval až brankář Manninger včasným vyběhnutím a skokem pod nohy Poláka.

37

Od brankové čáry mohl centrovat Standfest, ale skvěle proti němu zasáhl Grygera. Míč se od něj odrazil zpět do Rakušana, takže domácí nebudou kopat ani roh.

40

Češi se na chvíli usadili na soupeřově polovině, nakonec ale míč ztratili a z rychlé protiakce zahrozili Rakušané. Po přetaženém centru se ke střele dostal Kuljic, ale čeští stopeři míč k Čechovi nepustili.

41

Střídání Česko: ze hřiště odešel Zdeněk Grygera, nahradil ho Tomáš Zápotočný

42

Na své levé straně má český tým velké problémy, znovu odtud útočil Standfest, jeho centr česká obrana odvrátila.

42

Počet diváků 24 500 (46 % z kapacity 53 000)

45

Češi teď dlouho drželi míč, akce skončila až poté, co po tvrdém pádu zůstal na zemi ležet Ujfaluši a Češi odkopli míč do autu. Ujfaluši je ale v pořádku.

45

Střídání Česko: ze hřiště odešel David Jarolím, nahradil ho Marek Kulič

45

Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.

45

Z velké dálky zkoušel štěstí Aufhauser, jeho střelu letící asi metr vedle ale Čech pohlídal.

45

Na druhé straně se pokoušel o něco podobného Plašil, ale i on branku minul.

47

Rakušané to tentokrát zkoušeli po levé straně, v pokutovém území ale včas zasáhl Sivok.

48

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Andreas Ibertsberger, nahradil ho Roland Linz

50

Začátek druhé půle je opatrný, ziskem míče na útočné polovině se blýskl Fenin. O chvíli později ale stál v ofsajdu.

53

Pokračuje se v ospalém tempu, dva pokusy Rakušanů o dlouhý míč zastavil na levém kraji obrany Zápotočný.

54

Na zemi zůstal ležet Plašil, Češi odkopli míč do autu.

55

Zdá se, že Plašil bude už čtvrtým zraněným hráčem, z toho třetím Čechem, který bude muset vystřídat.

57

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Polák, nahradil ho Marek Matějovský

57

Plašil je nakonec v pořádku a trenér Bruckner tak mohl vystřídat Poláka. Teď už na lavičce zůstává jen náhradní brankář Blažek.

59

Plašil byl znovu v útočné akci, kousek před vápnem ho Rakušané zastavili autem.

60

Plašil ale přímý kop rozehrál mizerně, když trefil hned prvního Rakušana stojícího před ním.

61

Na hranici pokutového území se dravým způsobem zkoušel prosadit Fenin, rozhodčí mu ale pískl faul na Stranzla.

62

Teď už se Češi dostali až do blízkosti brankáře Manningera, ale Matějovský mu z nadějné pozice poslal míč centrem přímo do rukavic.

63

Nebezpečnou standardku z rohu pokutového území rozehrávali Rakušané, ale centr se jim hrubě nepovedl a Češi v pohodě odhlavičkovali.

64

Na centr aktivního Plašila naskakoval ve vápně Baroš, ale hlavičkový souboj s rakouským obráncem prohrál.

65

Znovu v akci při brejku Plašil, ale přihrávku na Baroše pokazil.

66

Češi nyní kontrolují hru, jejich výpady ale končí nepřesnými pasy. Teď při Barošově přihrávce byl Ujfaluši v ofsajdu.

68

Rakušané se v poslední době téměř nepotkali s míčem, jednu z jejich mála akcí zakončil nepřesným centrem Aufhauser, Ujfaluši byl na místě.

70

Po vzrušujícím fotbalu z první půle není ani stopy, brankáři se nudí a diváci začínají nespokojeně pískat.

70

Po dlouhé době alespoň střela, Plašil ji však po pěkném uvolnění poslal ze šestnácti metrů nad.

72

Češi nyní zmáčkli domácí tým před jeho brankou, Plašilovu střelu z úhlu zblokovali obránci, Baroš poté zpoza vápna pálil mimo.

72

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Christoph Leitgeb, nahradil ho Martin Harnik

74

Rakušané jsou ve druhém poločase naprosto neškodní. Češi sice poměrně často pobývají v blízkosti soupeřovy šestnáctky, ale do ní se jim nedaří dostat. Naposledy s kličkami neuspěl Baroš.

77

Aktivní Palšil předvedl další výpad po levé lajně, přihrál před vápno Feninovi, toho ale Rakušané ztrojili a následná přihrávka na Kuliče mířila do ofsajdu.

78

Martin Harnik (Rakousko) vstřelil gól. Rakousko - Česko 1:1
Z ničeho nic se Rakušané dostali k vyrovnání. Dlouhý pas z půlící čáry neodhadl Zápotočný, za ním číhající Harnik si míč zpracoval na prsou a po dopadu na zem jej z hranice pokutového území napálil tvrdě levačkou do bližšího horního rohu Čechovy branky. Český brankář se za míčem jen ohlédl.

82

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Michael Mörz, nahradil ho Klaus Salmutter

83

Český tým se rakouském direktu znovu dostal do útoku, odražený míč zkusil napálit z hranice pokutového území Plašil, ale střela se mu nepovedla a do náruče rakouského brankáře se téměř doplazila.

84

Debutant v národním týmu Harnik je po svém zásahu při chuti, jeho centr hlavičkoval Kuljic, ale vysoký oblouček se snesl nad Čechovu bránu.

85

Znovu nebezpečná rakouská akce, Kuljic při ní ale pokazil centr.

86

Českou akci zakončoval centrem od brankové čáry pro změnu Kulič, ale namířil míč přímo do rukavic brankáře Manningera.

88

A znovu akce zakončená centrem. Z levé strany posílal míč před bránu Plašil, na zadní tyči si na něj naběhl Kulič, ale z voleje poslal míč jen do boční sítě. Střílel ovšem z těžkého úhlu.

89

Asi největší česká příležitost ve druhém poločase. Míč si na hranici malého vápna zpracovával Baroš, jenže když už se chystal k zakončení, ukopl mu balon rakouský obránce.