25. D. Jarolím, 73. R. Šírl, 88. J. Polák, 89. M. Čech
82. P. Nielsen

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 6 852 (36 % z kapacity 18 944)

Pěkný fotbalový večer z pražské Letné, kde se připravuje poslední letošní zápas české reprezentace, sehraje ho přátelsky s Dánskem. V základní sestavě českého týmu si premiéru v reprezentačním dresu si odbude liberecký gólman Marek Čech. V útoku pak vedle Baroše nastoupí dodatečně povolaný slávistický útočník Stanislav Vlček.

Na zápas české reprezentace se moc diváků podívat nepřišlo, je jich méně než při ligovém utkání Sparty.

Fotbalisté obou týmu už jsou na hrací ploše. Hosté z Dánska nastupují v tmavě červených dresech, Češi budou hrát v bílém.

1

Začal první poločas utkání Česko - Dánsko
Výkop měli Češi, jmenovitě Baroš s Vlčkem.

o hráči
80. min Zápotočný o hráči
Rozehnal
o hráči
Grygera
o hráči
72. min Kováč o hráči
Jarolím
o hráči
46. min Heinz o hráči
Galásek
o hráči
46. min Šírl o hráči
o hráči
46. min Lafata o hráči

o hráči
62. min Albrechtsen o hráči
8 Kamper
Kamper
o hráči
66. min D. Sörensen o hráči
D. Jensen
o hráči
Poulsen
o hráči
58. min Thygesen o hráči
Kristiansen
o hráči
46. min Würtz o hráči
Lövenkrands
o hráči
9 y
y
o hráči
85. min Priske o hráči

Rozhodčí: Skomina - Zirnstein, Ul
Počet diváků: 6 852

2

Český tým začal aktivně, dlouhým pasem hledal Baroše pravý obránce Jiránek, blíž k míči měl ale dánský brankář Sörensen.

2

Mezi dvěma obránci se po levé straně prohnal rychlý Baroš, dobře poslal míč před bránu na Vlčka, ten ale v tísni o balon přišel.

3

První větší šance - Baroš dostal míč za obranu a snažil se vystřelit ke vzdálěnější tyči, balon ale špatně trefil, mířil vedle dánské brány.

5

Z voleje z osmnácti metrů zkusil míč napálit Kamper, gólman Marek Čech si připsal svůj první zákrok.

6

Dánové dobře napadají českou rozehrávku, před dotírajícím Lövenkrandsem musel vyběhnout gólman Čech.

8

Další dánská střela - tentokrát to zkusil Daniel Jensen, jeho tvrdá střela však mířila vedle.

10

Polák ze středu hřiště dobře přenesl hru doprava na Baroše, který ve spolupráci s Vlčkem dostal míč do vápna. Tam se ho ale zmocnil Agger a balon odkopnul.

12

Českou rozehrávku vystihl Lövenkrands, posunul míč dopředu, nakonec byl ale faulován Galáskem.

14

Z levé strany si na střílený přízemní centr naběhl Bendtner, jeho rána z první byla ale zblokována. Následný rohový kop česká obrana odvrátila.

16

Český tým dostal po faulu na Baroše výhodu přímého kopu. Ten zahrával z levé strany Jarolím a z levé strany ho poslal do vápna na hlavu Baroše, ten ale hlavičkoval nepřesně.

18

Místo faulu na Jarolíma odpískal sudí Skomina jeho následnou ruku. Český záložník byl přitom jasně podkopnut.

20

Dobrou práci teď odvedl v útoku Baroš - převzal balon od Poláka, dobře ho podržel a výborně načasoval přihrávku zpátky na Poláka. Český záložník to zkusil z první, střela mu ale nesedla, míč skončil na síti za bránou.

22

Na Letné je zatím k vidění vcelku vyrovnané utkání, míč ale mají častěji na svých kopačkách fotbalisté Česka.

23

Rychlý brejk vedl středem hřiště Plašil, zvolil ale tu nejhorší variantu - přihrávka na pravou stranu na Vlčka se mu vůbec nepovedla, odvrátil ji jeden ze stoperů Dánska.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Jarolím (Česko)
Za faul na Poulsena.

26

Z dvaceti metrů to zkusil rovnou Kamper a vůbec to nemyslel špatně. Jeho skákavou přízemní střelu zachránil Čech u své levé tyče.

28

Peter Lövenkrands (Dánsko) vstřelil gól. Česko - Dánsko 0:1
Dánský útočník dostal výbornou přihrávku za obranu, pohrál si s českými obránci ve vápně - s Ujfalušim a Rozehnalem - a levačkou prostřelil Marka Čecha.

30

Z pětadvaceti metrů vystřelil prudce Plašil, jeho střela ale šla metr nad břevno Sörensenovy brány.

32

Českému týmu chybí mozek ve středu zálohy. Hráč, který by kolmými přihrávkami připravoval šance svým spoluhráčům...

34

Z levé strany postupoval do vápna osamocený Baroš, jeho centr ale zblokoval jeden z dánských obránců na rohový kop. Ten se ale českému týmu nepovedl.

35

Rohový kop Dánska z levé strany dobře stáhnul do náruče gólman Čech.

38

Z pravé strany dobře odcentroval Vlček, na míč si nabíhal v gólové pozici Baroš, ale byl stažen vracejícím se obráncem. Sudí Skomina zůstal v klidu. Na odražený míč si ještě naběhl Grygera a vypálil tvrdě nad dánskou bránu.

40

Na hranici pokutového území přebíral zády k bráně přihrávku Baroš, ale míč mu nakonec utekl.

42

Velká šance Česka! Na Plašilův centr z přímého kopu z pravé strany si vyskočil Jiránek, jehož hlavička byla sražena těsně vedle levé Sörensenovy tyče.

43

Polák se s míčem ocitl zcela sám na hranici vápna, než si však míč připravil ke střele, už ho zblokoval hostující obránce.

45

Slovinský sudí Skomina nastaví jednu minutu.

45

S míčem do vápna se prodíral Galásek, který s míčem podklouzl. Divácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, sudí však situaci posoudil správně.

48

Čeští fotbalisté v úvodu druhého poločasu zatlačili Dány na svoji polovinu a snaží se kombinovat. Vystřelit zkusil nakonec Lafata, jeho střela k tyči byla ale slabá a Sörensen ji kryl.

52

Po levé straně dobře utekl Lafata a odcentroval na zadní tyč, kde číhal Šírl. Tomu ale střela z první nesedla, dánskou bránu vysoko přestřelil.

54

Češi jsou nadále aktivnější, ve vápně teď nedostal prostor Baroš, který se snažil obhodit jednoho z dánských obránců.

56

Kolmicí se Baroše pokusil vysunout Lafata, přihrávku však zblokoval Niclas Jensen.

58

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Christian Poulsen, nahradil ho Mikkel Thygesen

59

Na dlouchý centr z hloubi pole si nabíhal Baroš, stál už ale v ofsajdu.

60

Nadějnou přihrávku mezi obránce vyslal Šírlovi Polák, na rohový kop ji nakonec odvrátil Helveg. Ten zahrával Heinz a nakonec se po Lafatově přihrávce řítil z pravé strany před bránu Plašil, ale Dánové odvrátili na další roh.

61

Při dalším rohovém kopu byl ve vápně sražen Ujfaluši, ale slovinský sudí opět zůstal klidný.

62

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Niclas Jensen, nahradil ho Martin Albrechtsen

63

Počet diváků 6 852 (36 % z kapacity 18 944)

65

Bendtnerovu střelu doprostřed brány gólman Čech bez problémů pokryl.

66

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Jonas Kamper, nahradil ho Dennis Sörensen

69

Hra je rozkouskovaná, ani jeden z týmů se nedokáže dostat do zakončení.

70

U levé postranní čáry byl nepříjemně faulován Lafata.

71

Albrechtsen na poslední chvíli odkopl míč z vápna. Už k němu směřovali Heinz a Lafata.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Zdeněk Grygera, nahradil ho Radoslav Kováč

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radek Šírl (Česko)

74

Rozehnala jako posledního bránícího hráče přeskočil Bendnter a mohl přidat druhý gól Dánska. Čech mu ale snížil střelecký úhel a dánský útočník tak mířil vedle.

75

Česko teď zachránil gólman Marek Čech, který zlikvidoval sólový nájezd Thygesena.

77

Další obrovská šance Dánska a opět výborně Marek Čech. Česká obrana byla úplně otevřená a Sörensen měl tak opět spoustu času a místa. Čech ale jeho střelu opět skvěle zlikvidoval, vyrazil ji nad bránu.

80

Střídání Česko: ze hřiště odešel Martin Jiránek, nahradil ho Tomáš Zápotočný

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Per Nielsen (Dánsko)

83

Thygesen opět utekl české obraně a z levé strany centroval míč před bránu. Nabíhal si na něj Bendtner, ale mířil nepřesně.

85

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel x y, nahradil ho Brian Priske

87

Na rohové kopy vede český tým nad Dánskem v poměru 9:3, žádný z nich se ale nijak významně ve vápně soupeře neujal. Ani tento Plašilův.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Polák (Česko)

89

Po centru z pravé strany z přímého kopu zkusil vystřelit Zámpotočný, jeho střela byla ale slabá a mířila přímo do Sörensena.

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Čech (Česko)
Český gólman fauloval Thygesena, který postupoval sám na bránu. Bude se kopat pokutový kop.

90

Marek Čech střelu z pokutového kopu, která mířila k jeho pravé tyči vyškrábl! A následně mu pomohlo i břevno, když jeden z dánských hráčů dorážel.

90

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Česko - Dánsko 1:1
Český útočník si naskočil na skvělý Plašilův centr a hlavičkou k levé tyči vyrovnal skóre utkání.