Góly: 10. S. Vlček, 45. T. Hrdlička, 54. P. Janda

48. M. Krajčík
45. L. Schut, 75. M. Vozábal, 81. A. Pikl

Střely na branku: 9:5; Střely mimo: 15:5; Rohové kopy: 14:6
Počet diváků: 7 641 (39 % z kapacity 19 370)

Dobré odpoledne ze Strahova. Slavia má v dnešním utkání proti Mostu, díky zaváhání svých konkurentů Sparty a Liberce, příležitost v případě výhry zvýšit svůj náskok v tabulce na čtyři body.

Most přitom nebude pro Slavii jednoduchým protivníkem. Sešívaní se v současné době pyšní bilancí čtrnácti zápasů bez porážky v řada. A jejich posledním přemožitelem jsou právě hráči ze severu Čech. V 6. kole 10. září porazili na Letním stadionu Pražany 2:0 góly Jendruščáka a Pilaře.

Podzimní výhra Mostu nad Slavií byla pro domácí hned dvakrát historická. Jednalo se o vůbec první výhru nad Slavií v historii české ligy a mostečtí hráči vstřelili do sešívané sítě první góly. Celkově je utkání dnešních soupeřů čtvrté, Slavia vyhrála dvakrát, Most jednou, skóre je pro Slavii aktivní v poměru 6:2.

Přibližně deset minut před začátkem utkání je zatím Strahov velmi spoře zaplněn. Zdá se, že ani dosud výborné výkony domácího týmu nedonutily fanoušky Slavie přerušit si dlouhý velikonoční víkend.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Most

2

Výkop měla Slavia, ale první zajímavý moment se odehrál u branky domácích. Mendyho centr z pravé strany odhlavičkoval Dosoudil jen k Pešírovi, který byl tak překvapen, že s míčem na brankovém území nic neudělal a obrana domácích jej nakonec odkopla do bezpečí.

2

3

Další akce Pešíra. Mostecký útočník se dostal za obranu Slavie, ale sám v pokutovém území pálil vysoko nad domácí branku.

3

7

Zatím se hraje převážně ve středu hřiště, domácí hráči se dosud nedostali ani do pokutového území hostů.

9

Další rychlý kontr hostí. Po levé straně pronikl Gašparik, nacentroval do vápna, Pešír míč přeběhl, ale Štípek jej zastavil, vypálil však hodně vysoko.

10

Stanislav Vlček (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Most 1:0
Slavia po výkopu od branky předvedla nádhernou akci na jeden dotek, nebezpečnou hlavičku Hrdličky ještě Vaniak efektně zlikvidoval, na dorážku Vlčka, opět hlavou, však neměl nárok.

12

Přímý volný kop Jarolíma ze 20 metrů odvrátila obrana hostí na roh.

13

Slávisté zahrávali v rychlém sledu dva rohy, nic z nich však nevytěžili.

16

Odhadem je zde přibližně 4500 diváků.

20

Po pár rušných momentech se hra opět uklidnila. Slavia se snaží o své typické kolmé přihrávky, ale Most oba slávistické rychlíky osobně stráží. Šventa má na starost Mendy, Krajčíka Zbončák.

22

Ošetřování na hrací ploše, po srážce zůstali na zemi Dosoudil a Schut.

25

Štípek utekl po pravé straně Hubáčkovi, ten v posledním okamžiku ukopl míč na roh.

25

Obrana domácích opět zapomněla v pokutovém území na Pešíra, který si však míč zpracoval rukou a akci tudíž nemohl dokončit.

27

Další roh Mostu, v pohodě odvrátil míč hlavou Aračič.

28

Švento utekl typicky po levé straně, míč ve vápně zpracoval Janda, po souboji s mosteckým obráncem upadl, sudí penaltu nepíská, ale hráče domácích za simulování také netrestá.

30

Švento s Hubáčkem zakombinovali po levé straně, míč dostal volný Hrdlička, odcentroval, ve vápně míč zpracoval Janda, jenž ještě přiťukl nabíhajícímu Jarolímovi. Jeho technická střela minula Vaniakovu branku.

31

Zprava odcentroval Vozábal, míč na zadní tyči napálil z voleje Zbončák, Vorel vyrazil na roh. Z něj hosté nic nevytěžili.

32

Procházka špatně odlavičkoval míč, Švento se dostal až před Vaniaka, zpětnou přihrávkou našel Vlčka, který vystřelil nad.

34

Pešír se po autu Štípka pěkně uvolnil, v souboji s Aračičem však fauloval a bylo po nadějné akci.

36

Procházka a Zbončák vybojovali roh pro hosty, po něm nebezpečně hlavičkoval Pikl, Vorel byl na místě.

40

Vlček promáchl v pokutovém území v ideální pozici vysokou přihrávku z levé strany, míč v pohodě zachytil Vaniak.

41

Nadějný brejk čtyř hostujících hráčů do nesestavené obrany Slavie pokazil Mendy, který dlouho váhal s přihrávkou na volného a rozběhnutého Štípka, až o míč přišel.

43

Zbončák je na své straně hřiště lepší než Krajčík. Nyní pěkně pronikl, nacentroval před branku a Vorel měl co dělat, aby míč zachytil před dobíhajícím Štípkem.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Schut (Most)
Jarolím na pravé straně ukličkoval Schuta, pronikal směrem do vápna, hostující obránce jej zastavil těsně před pokutovým územím žlutým faulem.

45

Tomáš Hrdlička (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Most 2:0
Po přímém volném kopu Jarolíma nejvýše vyskočil v pokutovém území Mostu Hrdlička a hlavou zajistil slávistům ještě větší klid do poločasové přestávky.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

45

Diváci na větrné hůrce sledovali v prvním poločase oboustranně živý a útočný fotbal. V pokutovém území obou soupeřů byly často vidět zajímavé situace. Slavia vede zaslouženě, protože si ve svých příležitostech počínala chladnokrevněji a dokázala své šance proměnit.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Most

47

Ani jeden z trenérů o poločasové přestávce nestřídal. Výkop měli hosté, ihned založili útok, který slávisté odvrátili.

47

Švento po levé straně utekl, nacentroval do vápna na Vlčka, který míč nezpracoval a hosté odkopli míč do bezpečí.

48
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matej Krajčík (Slavia)

48

Krajčík dostal před chvílí kartu za nesportovní chování, Gašparik po následném ostrém faulu na Hrdličku vyvázl jen se slovním napomenutím. Kromě Hrdličky je ošetřován i Janda, oběma jsou obstřikovány kotníky po soubojích s hostujícími hráči.

50

Švento nacentroval před branku hostí, Vaniak na míč nedosáhl, Krajčík na rohu brankového území hostů míč hlavou nezasáhl.

51

Zbončák si u pomezní čáry obhodil Krajčíka, míč si však moc předkopl, dostihl jej až u brankové čáry a následný centr poslal do zámezí.

53

Z levé strany hledal hlavu Krajčíka pro změnu Hrdlička, obrana odvrátila míč před vápno, kde Jan Vorel nepřesně přihrával na Vlčka, hosté míč odkopli na půli hřiště.

54

Po sérii ztrát míče se u pokutového oblouku Slavie dostal k ráně Schut, jeho střela byla sice prudká, ale nepřesná, minula Vorlovu branku o dva metry.

54

Petr Janda (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Most 3:0
Hrdlička napřáhl ze dvaceti metrů, míč po jeho střele skončil na tyči, odražený míč poslal do sítě Janda.

58

Slavia pokračuje v útočné hře, Vlček hledal nabíhajícího Jandu, obrana hostí odvrátila na roh. Po něm měkký centr Vaniak nadvakrát zlikvidoval.

59

Další závar před Vaniakem, těsně před Hrdličkou odvrátili obránci, Jarolímovu střelu zblokovali na roh. Po něm byl v šanci Dosoudil, krok od brankové čáry se nedostal k míči, hosté opět zahráli na roh.

59

Střídání Most: ze hřiště odešel Andrew Hainault, nahradil ho Vitalij Trubila

62

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Aleš Urbánek

63

Penalta se nekopala a diváků je ohlášeno 7641. Za chybu se omlouvám, zradil mě redakční systém. :-)

64

Vedle hrací plochy je ošetřován Dosoudil a signalizace masérů k lavičce je jasná - bude se střídat.

65

Dosoudil z levé strany centroval na nabíhajícího Vlčka, obrana Mostu odvrací na další roh.

66

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Radek Dosoudil, nahradil ho Marek Suchý

67

Po rohu hosté vyrazili do rychlého brejku, v posledním okamžiku před chystaným centrem Suchý zblokoval Gašparika.

68

A znovu se ošetřuje na hrací ploše, tentokráte je postiženým hostující Schut.

68

Střídání Most: ze hřiště odešel Tomáš Pešír, nahradil ho Jiří Krejčí

69

Centr Schuta z levé strany byl prudký a přestože jej nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl, nadělal Vorlovi hodně práce. Z protiútoku byl v tutovce Krajčík, z malého vápna těsně minul Vaniakovu branku.

71

Jarolím vysunul Vlčka, ten zatáhl míč do vápna hostů, kde hledal osamoceně nabíhajícího Šventa, Pikl v poslední chvíli míč srazil k Vaniakovi.

72

Znovu akce Vlček-Švento, slovenský záložník z malého vápna sám před Vaniakem netrefil branku.

73

Střídání Most: ze hřiště odešel Lukáš Schut, nahradil ho Michal Macek

75
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Vozábal (Most)
Vozábal zbytečně protestoval a gestikuloval k rozhodčímu.

76

Další roh Slavie, na značce pokutového kopu se k míči dostal Aračič, ale lajdácky míč doslova zakopl vedle branky Mostu.

78

V těchto fázích se hraje výhradně v pokutovém území hostů, další roh Slavie odvrátil hlavou Macek.

79

Procházka podskočil centr na Vlčka, ten opět hledal nabíhajícího Šventa, kterému však k hlavičce chybělo pár centimetrů.

80

Mostečtí hráči nestíhají, znovu pustili po pravé straně do brejku Vlčka, domácí útočník tentokráte zvolil střelu, branku však o dva metry minul.

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Aleš Pikl (Most)
Pikl v poslední chvíli hasil nebezpečný brejk tria Jarolím- Švento-Vlček.

81

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Vlček, nahradil ho Rogério Márcio Botelho Gaúcho
Za ohromného aplausu opustil hrací plochu střelec první dnešní slávistické branky.

83

Další dva rohy v rychlém sledu pro domácí, po druhém z nich vsítil branku Aračič, ale sudí přesně postřehli Gauchův ofsajd při přihrávce a gól správně neuznali.

83

Jarolím po centru zleva tvrdě vypálil, Vaniak vynikajícím reflexem míč vyrazil, Švento na malém vápně vystřelil vedle.

87

Po Jarolímově centru hlavičkoval Hrdlička, Vaniak míč zkrotil.

88

Po dlouhé době zaútočili hosté, Trubilovu střelu Vorel v pohodě lapil.

89

Krajčík pálil po rohu z hranice pokutového území těsně nad hostující branku.

90

Rozhodčí nastaví 4 minuty, Strahovem zní skandovaný potlesk, fanoušci na hlavní tribuně povstávají...

90

Krajčík narazil Gauchovi, který z pravé strany pálil vedle hostující branky. Stadionem zní Hoši, děkujeme!

90

Slavia ve druhém poločase zcela jasně opanovala hru, místy nabízela exhibiční výkon a diváci mohou jen želet, že svoji drtivou převahu nevyužila ke vstřelení více branek. Výhra domácích byla naprosto zasloužená. Slávisté mají po této výhře v čele tabulky čtyřbodový náskok před svým městským rivalem Spartou.