Červené karty:
88. L. Kubáň

Střely na branku: 3:1; Střely mimo: 11:4; Rohové kopy: 2:1
Počet diváků: 3 600 (44 % z kapacity 8 121)

Příjemné odpoledne z Uherského Hradiště, kde v 18 hodin začne jeden ze středečních zápasů 26. kola fotbalové ligy. Podzimní vzájemný duel Kladno - Slovácko skončil 2:1. Branky: 38. Veleba, 90. Kousal - 64. Vrána.

Domácímu Slovácku patří v ligové tabulce poslední šestnáctá příčka. O víkendu se sice tým senzačně ujal vedení na půdě pražské Sparty, nakonec však prohrál 1:3. Trenér Malura se musí v zápase obejít bez distancovaného záložníka Racka a pouze na lavičku usedli nejlepší střelec loňského ročníku Milan Ivana, lehce zraněný, a obránce Lysoněk. Do sestavy se tak prosadili obránce Kaspřák, záložník Mareš a útočník Šimáček.

Kladno se po víkendové domácí prohře 0:2 s Teplicemi v tabulce usadilo na dvanácté příčce, před sestupovou patnáctou pozicí má náskok šesti bodů. Trenér Koubek oproti minulému utkání posadil na střídačku záložníka Čápa, místo něhož na hřiště od první minuty vyběhne Radek Šelicha.

Oba mužstva už jsou na hrací ploše. Domácí jedenáctka v bílém úboru, středočeský konkurent je oděn ryze modře.

Mareš
46. min Ivana o hráči
Kúdela
Němčický
22 Görner
Görner
73. min Stýskala o hráči
Šimáček
77. min Filipský o hráči

Kousal
63. min Kaciáň o hráči

Lukáš Killar (Kladno) vstřelil gól. Slovácko - Kladno 0:1
Šokující úvod zápasu! Po dlouhém autovém vhazování do šestnáctky poslal hlavičkou míč za domácí obránce Šelicha a nepokrytý Killar poslal míč hlavou zblízka k protější tyči.

6

Domácí tým rychlá branka zaskočila, zatím se dostal jen ke střele z dálky, kdy hodně nepřesně vystřelil Brožík, který pak reklamoval obráncovu teč.

7

Kladenský brankář Pavlík nedokázal vyřešit vzdušný souboj na penaltovém puntíku s Marešem, k míči se dostal osamocený Kúdela, ale křížnou střelou z první minul šibenici.

10

Třetí domácí nepřesná střela: z dálky napřáhl Mareš.

15

Osmitisícový stadion je zatím zaplněn zhruba ze čtvrtiny, to je na místní poměry docela nízké číslo. Díky polojasné obloze by do utkání neměl zasáhnout nepříjemný déšť.

18

Domácí tým sice tvoří hru, čeká ale na první podařenou akci, která by hráče Slovácka uklidnila.

22

Kubáňův centr zleva do pokutového území lehce odkopli kladenští beci, následně Görner svůj dravý průnik utopil v moři parádiček. Situace ze 22. minuty přesně vystihuje kostrbatou domácí hru. Slováčtí fanoušci se chvílemi snaží svůj tým probudit hlasitou podporou, vzápětí ale jen nechápavě pískají.

27

Velký závar před kladenskou brankou! Po Marešově trestném kopu na míč na malém vápně nakonec ve skluzu nedosáhl Brožík.

28

Domácí hráči po Brožíkově centru do pokutového území nesměle reklamovali ruku jednoho z bránících fotbalistů, který míč odkopl do bezpečí.

36

Po dlouhých minutách fotbalové nudy se za polovinu hřiště dostali Kladenští, konbinace Šelichy s Kalinou ale dopadla neslavně.

37

Na druhé straně se po centru zleva dral do zakončení nejprve Němčický a poté opodál stojící Kúdela, před nímž na poslední chvíli odkopl jeden z obránců.

38

Kladenskému Hamouzovi se nevydařil trestný kop, míč přeplachtil domácí bránu.

43

Po hloupé ztrátě míče ve slováckém útoku se řítil po levé straně do brejku Kousal stínovaný domácím Kaspřákem. Z ostrého úhlu nakonec pálil jen do boční sítě.

44

Domácí kotel si skandováním žádá příchod útočníka Milana Ivany, který zápas nečekaně zahájil pouze na lavičce náhradníků.

45

První domácí střela na bránu přišla až v nastaveném čase prvního poločasu, nepřesný centr před bránou lehce protáhl Brožík.

47

Počet diváků 3 600 (44 % z kapacity 8 121)

47

Zápas je hned na samém začátku druhého poločasu na dvě minuty přerušen kvůli zlobivým domácím fanouškům, kteří kladenskou bránu zasypali konfety a dalšími předměty.

53

Neuspořádaná hra obou týmů na začátku druhé půle nudí.

57

Domácí Ivana centr zprava přetáhl, Brožík s Němčickým už pak s míčem nic nevymysleli.

59

Vůbec první rohový kop zápasu vybojoval domácí Ivana. Sám jej pak nakrátko rozehrál ve spolupráci s Brožíkem, centr do pokutového území pak přerušil odpískaný ofsajd.

60

V nebezpečné vzdálenosti do kladenské brány se dostal k hlavičkovému zakončení Šimáček, brankáře Pavlíka ale nepřekvapil.

62

Kladno se teď víc než minutu s vypjetím všech sil bránilo klasickému hokejovému "zámku". Do pokutového území mířil jeden centr za druhým, žádná střela ale nakonec nepřišla.

63

Střídání Kladno: ze hřiště odešel Miloslav Kousal, nahradil ho Jiří Kaciáň

65

Po Görnerově trestném kopu sebral míč ve vzduchu před volným Kúdelou kladenský brankář Pavlík.

69

Přes dva obránce se prodral do pokutového území slovácký Brožík, střelou ale trefil jen jednoho z obránců.

70

Na Kubáňův centr si před bránou naskočil domácí dlouhán Šimáček, míč ale jen lízl a jeho směr vůbec nezměnil.

71

Na domácí hráče sice koketně pomrkávala prázdná brána, rozhodčí Příhoda však odpískal faul jednoho z útočníků na brankáře Pavlíka.

72

První kladenský roh. Hamouz z něj poslal míč jen do klubka domácích obránců, poté poslal míč až do autu Radzinevičius.

73

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Radek Görner, nahradil ho Petr Stýskala

77

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jan Šimáček, nahradil ho Petr Filipský

79

Kúdela potáhl míč a střelou zpoza pokutového území trefil tyč, od níž se míč odrazil do zámezí!

81

Žlutou kartu dostal Roman Pavlík (Kladno)
za zdržování.

83

Po naprosto ojedinělém brejku mohlo Kladno navýšit náskok! Kalina vyzval k hlavičkovém zakončení Kaciáně, který těsně minul bránu.

87

Slovácká převaha je spíš platonická. Inemanova hlavička mířila jen doprostřed brány.

88

Po Filipského centru hlavičkoval nepřesně zcela volný Brožík.

88
Červená karta

Červenou kartu dostal Lukáš Kubáň (Slovácko)
Kubáň na poslední chvíli stáhl unikajícího Radzinevičiuse.

89

Před koncem normální hrací doby přispěchal při rohovém kopu pomoct týmu i brankář Drobisz, tým se ale do zakončení nedostal.