Góly: 81. M. Klose
Góly: 49. R. Ayala

Penaltový rozstřel:
Penaltu dal: 121. O. Neuville, 121. M. Ballack, 121. L. Podolski, 121. T. Borowski

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 72 000 (100 % z kapacity 72 000)

Oba týmy jsou na hrací ploše. Kapitáni svých týmů Ballack a Sorín přečetli prohlášení, ve kterém vyzvali fanoušky, aby se zdrželi rasistických pokřiků.

1

Začal první poločas utkání Německo - Argentina
Výkop měli Argentinci, kteří nastoupili celí v modrém. Němci budou hrát v bílých dresech a černých trenýrkách.

3

Frings fauloval ve středu hřiště Riquelmeho, Argentinci se ale do šance nedostali, ve vápně jim byl odpískán útočný faul.

4

Žlutou kartu dostal Lukas Podolski (Německo)

Schneider
62. min Odonkor o hráči
8 Frings
Frings
13 Ballack
Ballack
Schweinsteiger
75. min Borowski o hráči
11 Klose
Klose
86. min Neuville o hráči
Podolski

ArgentinaArgentina(4-4-2)

Abbondanzieri
71. min Franco o hráči
Riquelme
73. min Cambiasso o hráči
Rodríguez
11 Tévez
Tévez
9 Crespo
Crespo
78. min Cruz o hráči

Rozhodčí: Michel - Slyško, Balko
Počet diváků: 72 000

5

Sorín postupoval z levé strany, narazil si s Crespem, ale přes Friedricha odcentrovat nedokázal.

7

Kloseho v hlavičkovém souboji ostře atakoval Heinze, Němci měli výhodu přímého kopu. Ten zahrával Podolski, s jeho nedůraznou střelou si ale Abbondanzieri nadvakrát poradil.

9

Na Riquelmeho centr si v německém pokutovém území naskakoval Crespo, na míč ale nedosáhl, Lehmann ho stáhl do své náruče.

11

Hraje se zatím bez šancí na obou stranách, ale oba týmy hodně faulují.

13

Argentinci se teď usídlili na útočné polovině, Němci zatím ale pozorně brání. Míč nakonec vybojoval Ballack, který po levé postranní čáře vyslal Podolského, toho ale odzbrojil Coloccini.

16

Ballack si ze zadní pozice naběhl do vápna na Schneiderův přesný centr, míč ale poslal metr vedle argentinské brány.

18

Po Schweinsteigerově centru ze standartní situace se odražený míč dostal k podolskému, který z hranice vápna z otočky přestřelil bránu.

20

Tevéz z levé strany jesličkami nádherně uvolnil Sorína, jeho centr byl ale sražen na rohový kop. Na ten si na přední tyči nabíhal opět Sorín, ale hlavička mu vůbec nevyšla.

22

Argentina drží míč na půli hracího pole, ale do útoku je pozorná německá defenzíva nepouští.

24

Argentinci se do vápna chtěli dostat pěknou narážečkou, Riquelmeho ale nakonec o míč obral Ballack.

28

Němci teď zatlačili soupeře na obrannou polovinu, ale Argentinci se ubránili a navíc založili rychlý protiútok. Do vápna balon dostal Crespo, který se šikovně otočil před Metzeldera. Byla mu ale odpískána ruka.

30

Ballackův centr z pravé strany byl pro Podolského moc dlouhý, míč skončil za brankovou čarou a rozehrávat mohl argentinský gólman Abbondanzieri.

32

Argentinci hrají příliš opatrně, Riquelme teď rozehrál zpátky na Abbondanzieriho.

34

Držení míče: 37% - 63%.

36

Argentinci jsou sice častěji u míče, výraznější šanci si ale vytvořit zatím nedokázali.

39

Hraje se ve středu hřiště, oba tými hrají příliš opatrně.

41

Míč drží teď Argentinci, nedostanou se s ním ale dál než před vápno Němců.

43

Hráči Argentiny si dávají míč mezi sebou u půlící čáry, nakonec se po lajně dostal na útočnou polovinu Crespo, ale byl odzbrojen.

45

Podolski byl faulován u rohového praporku a Němci zahrávali zkrácený rohový kop. Na Kloseho centr ale Schweinsteiger nedosáhl a míč odhlavičkoval Sorín.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Německo - Argentina

46

Žlutou kartu dostal Juan Pablo Sorín (Argentina)
Kapitán Argentiny nebude moci nastoupit v případném dalším zápase na turnaji.

48

Tevéz to zkusil z první, německou bránu ale z osmnácti metrů vysoko přestřelil.

49

Roberto Ayala (Argentina) vstřelil gól. Německo - Argentina 0:1
Rohový kop z pravé strany zahrával Riquelme. Na centr si naběhl nepříliš vysoký Ayala, kterého neuhlídal Klose. Prudkou hlavičkou překonal Lehmanna.

52

Němci se osmělují, Klose na Ballackův centr do vápna ale nedosáhl.

54

Počet diváků 72 000 (100 % z kapacity 72 000)

55

Pěkná rychlá akce Argentiny - do otevřené obrany dostal míč Tevéz, který ale nevystřelil a zpětnou přihrávkou hledal Mascherana. Jeho střela byla ale zblokována.

57

U levé postranní čáry si nerozuměli Schweinsteiger s Ballackem a míč skončil v zámezí.

59

Žlutou kartu dostal Javier Mascherano (Argentina)
Na hranici pokutového území fauloval Schneidera.

61

Zkrácený rohový kop poslal Podolski vysoko nad bránu Argentiny.

62

Střídání Německo: ze hřiště odešel Bernd Schneider, nahradil ho David Odonkor

65

Rohový kop z levé strany zahrával Schweinsteiger. Gólman Abbondanzieri ve výskoku chyboval, Collocini odhlavičkoval míč na Ballacka, který se snažil napálit do brány. Do cesty se mu ale postavil Ayala, který jeho střelu zblokoval.

67

Němci zahrávali rohový kop, tentokrát z pravé strany. Centr ale bez problému odvrátila argentinská obrana.

69

U argentinské brány se svíjí Abbondanzieri, který se při jednom ze zákroků zranil a pravděpodobně bude muset střídat.

71

Střídání Argentina: ze hřiště odešel Roberto Abbondanzieri, nahradil ho Leonardo Franco

72

Z přímého kopu pozdravil nového gólmana z pětatřiceti metru Schweinsteiger, ale balon šel nad.

73

Střídání Argentina: ze hřiště odešel Juan Ramón Riquelme, nahradil ho Esteban Cambiasso

74

Chybu v německé rozehrávce vystihl Crespo, který přenechal Tevézovi. Ten balon chvíli podržel a pak ho posunul nabíhajícímu Maxi Rodriguézovi, který svoji prudkou střelu poslal do boční sítě Lehmannovy brány.

75

Střídání Německo: ze hřiště odešel Bastian Schweinsteiger, nahradil ho Tim Borowski

76

Po faula na Ballacka střílel z pětadvaceti metrů z přímého kopu Podolski, ale jeho střelu zblokovala argentinská zeď.

78

Střídání Argentina: ze hřiště odešel Hernan Crespo, nahradil ho Julio Ricardo Cruz

79

Do vápna dobře odcentroval Lahm, jeho centr Ayala podběhl a k míči se dostal Klose. Německý útočník ale v pádu míč do brány neusměrnil.

81

Miroslav Klose (Německo) vstřelil gól. Německo - Argentina 1:1
Ballack odcentroval z levé strany na Borowského, který míč hlavou posunul na Kloseho. Německý útočník se dokázal odpoutat od Sorína a jak jinak než hlavou překonal náhradního gólmana Franca.

84

Po centru do vápna se Argentinci u sudího Michela dožadovali ruky. Marně.

86

Střídání Německo: ze hřiště odešel Miroslav Klose, nahradil ho Oliver Neuville

88

Žlutou kartu dostal Maxi Rodríguez (Argentina)
Za údajné přifilmování pádu v souboji s Mertesackerem.

90

Napravo dostal míč opět Rodriguéz, který mohl střílet, ale míč jestě odcentroval na nabíhajícího Cambiassa. Jeho hlavičku Lehmann s problémy vyrazil.

90

Oba týmy dohrávají opatrně, na řadu přijde prodloužení, případně pokutové kopy.

90

Žlutou kartu dostal David Odonkor (Německo)

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1

91

Začalo první prodloužení utkání Německo - Argentina
Vykopávali Argentinci.

93

Utkání se opět uklidnilo, jako by začal nový zápas.

95

U postranní čáry je ošetřován argentinský útočník Tevéz, který z jednoho ze soubojů odešel s krví na obličeji.

96

Žlutou kartu dostal Julio Ricardo Cruz (Argentina)

97

Do vápna vyslal Neuvilla pěknou kolmicí Lahm, německý útočník ale míč neudržel.

99

Z pravé strany zahrával přímý kop Neuville, Ballack ale v pokutovém území spadnul a dožadoval se penalty. Sudí Michel posoudil situaci ale správně a písknul Ballackovi útočný faul.

102

Na Neuvillův rohový kop si naběhl Metzelder, ale byl tísněn a hlavičkoval pouze nad argentinskou bránu.

104

Hraje se spíše ve středu hřiště, některé hráče už chytají křeče.

105

K odraženém míči se dostal na hranici vápna González, jeho efektní volej ale skončil nad německou bránou.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 1:1

106

Začalo druhé prodloužení utkání Německo - Argentina

108

Argentinci začali druhé prodloužení aktivněji, Tevéz vymyslel pěknou přihrávku na Cruze, ten byl ale vyhnán z úhlu a zakončit nedokázal.

111

Na fauly vede Argentina poměrem 31:20.

114

Collociniho tvrdá střela prolétla těsně vedle pravé tyče Lehmannovy brány.

118

Žlutou kartu dostal Arne Friedrich (Německo)

118

Tevézova střela z hranice vápna mířila vysoko nad německou bránu.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 1:1

121

Zahrávají se pokutové kopy Německo - Argentina

121

Oliver Neuville (Německo) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.

121

Julio Ricardo Cruz (Argentina) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Michael Ballack (Německo) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Roberto Ayala (Argentina) NEDAL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Slabou střelu k levé tyči Lehmann vystihl.

121

Lukas Podolski (Německo) PROMĚNIL. 3:1 v penaltovém rozstřelu.

121

Maxi Rodríguez (Argentina) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.

121

Tim Borowski (Německo) PROMĚNIL. 4:2 v penaltovém rozstřelu.

121

Esteban Cambiasso (Argentina) NEDAL. 4:2 v penaltovém rozstřelu.
Lehmann jeho střelu k levé tyči vystihl. Německo postupuje do semifinále.

130
Červená karta

Červenou kartu dostal Leandro Cufré (Argentina)
Argentinský náhradník Cufré, který do hry nezasáhl, dostal červenou kartu za napadení Mertesackera po skončení zápasu.