Týmy nastupují na trávník stadionu v Hamburku. Ukrajina bude hrát ve žlutých, Saúdská Arábie v bílých dresech. V prvním utkání Ukrajina prohrála 0:4 se Španělskem, Saúdská Arábie remizovala 2:2 s Tuniskem.

1

Začal první poločas utkání Saúdská Arábie - Ukrajina

3

Andrij Rusol (Ukrajina) vstřelil gól. Saúdská Arábie - Ukrajina 0:1
První roh obrana Saúdské Arábie odvrátila na další roh, po něm se z malého vápna prosadil Andrij Rusol a poslal Ukrajinu do vedení.

5

Na opačné straně pokus Saúdské Arábie, míč šel jen těsně nad břevno ukrajinské branky.

Saúdská ArábieSaúdská Arábie(4-5-1)

21 Zajd
2 Duchí
Duchí
55. min Chatran o hráči
Núr
77. min Džábir o hráči
7 Amín
Amín
55. min Muas o hráči

Rebrov
71. min Rotaň o hráči
Ševčenko
86. min Milevskij o hráči
10 Voronin
Voronin
79. min Husin o hráči

Rozhodčí: Poll - Sharp, Turner
Počet diváků: 50 000

9

Hráči Saúdské Arábie pěkně kombinovali na velkém vápně, střeleckou pozici si však nevypracovali.

11

Ukrajinský Rebrov centroval do vápna, s míčem ale brankář Zajd problémy neměl.

13

Další roh Ukrajiny, už třetí, Ševčenkova hlavička se od bránícího hráče odrazila za čáru a je z toho další roh.

13

Podobná situace, Ševčenkovu hlavičku po rohu vyrazil saúdskoarabský obránce z brankové čáry.

16

Hraje se ve středu hřiště, Saúdská Arábie se přes ukrajinskou zálohu prosazuje jen těžko.

18

Míč se odrazil od hlavního rozhodčího Polla a byl z toho náznak šance pro Ševčenka, saúdskoarabský gólman byl u míče dříve.

18

Ukrajinský záložník Husev jde za autovou čáru k ošetření, soupeř ho nechtěně udeřil do oka. A už je Husev zpět.

21

Ukrajinský útočník Ševčenko napřáhl z dvaceti metrů, ovšem pálil doprostřed brány.

22

Žlutou kartu dostal Andrij Nesmačnyj (Ukrajina)
Skluz Ukrajince Nesmačného skluz ohodnotil Poll žlutou kartou, oprávněně.

24

Málem vlastní gól Ukrajiny! Obránce Rusol tečoval centr soupeře těsně vedle levé tyče vlastní branky.

27

Hezká kombinace Ukrajinců na levé straně hřiště, po níž se míč dostal k Voroninovi na střed. Jeho střela z dvaceti metrů ale neměla přesnost.

29

Na opačné straně rána saúdskoarabského Duchího zpoza velkého vápna jde vysoko nad branku Ukrajiny.

32

Ukrajinec Gusev se na pravé straně hezky vypořádal s obráncem, odvrácený míč se pak zase dostal ke Gusevovi a poté za brankovou čáru.

33

Ukrajinský útok je přímočařejší než útok soupeře, saúdskoarabský gólman likviduje další z centrů do svého vápna.

35

Serhij Rebrov (Ukrajina) vstřelil gól. Saúdská Arábie - Ukrajina 0:2
Asi ze 30 metrů od saúdskoarabské branky mrkl Rebrov, kde stojí gólman, a vzápětí poslal ránu přesně do pravého horního rohu branky. Gólman Zajd nebyl dobře postavený, gól jde na jeho vrub.

40

Pokusy Saúdské Arábie se tříští již na půli, Ukrajinská obrana pracuje spolehlivě.

41

Žlutou kartu dostal Ahmad Duchí (Saúdská Arábie)
Duchí zastavil průnik soupeře po levé straně jen za cenu žluté karty, Ukrajinec Nesmačnyj byl krátce ošetřován.

43

Další střela Rebrova zpoza velkého vápna jde těsně vedle pravé tyče branky Saúdské Arábie. Rebrov hraje velmi aktivně.

44

Saúdskoarabská obrana hoří, odvrácený míč posílá Ukrajinec Voronin z voleje těsně vedle pravé tyče.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

První půle byla jasně v režii Ukrajiny. Soupeř se z větší části jen bránil, jeho největší možností byla teč Ukrajince Rusola vedle vlastní branky. Tlak Ukrajiny byl vytrvalý během celého poločasu. Gól Rebrova na 2:0 byl nejhezčím okamžikem úvodní půle.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Saúdská Arábie - Ukrajina
Hráči Saúdské Arábie se na trávník loudali, až je rozhodčí Poll hlasitě popoháněl.

46

Andrej Ševčenko (Ukrajina) vstřelil gól. Saúdská Arábie - Ukrajina 0:3
Hned po pár vteřinách druhé půle si Ševčenko naběhl na přímý kop zleva a hlavičkou z malého vápna zvýšil skóre. Gólman tentokrát neměl šanci.

49

Další centr, tentokrát zprava, hráči Saúdské Arábie odvracejí z vápna.

52

Saúdská Arábie se stále jen brání, v některých pasážích hry předvádí Ukrajina téměř hokejový zámek.

55

Střídání Saúdská Arábie: ze hřiště odešel Muhammad Amín, nahradil ho Málik Muas

55

Střídání Saúdská Arábie: ze hřiště odešel Ahmad Duchí, nahradil ho Abdalazíz Chatran

57

Žlutou kartu dostal Umar Ghamdí (Saúdská Arábie)

57

Ghamdí ze Saúdské Arábie zkusil padnout na penaltu, ale rozhodčí Poll jeho divadelní kousek ocenil žlutou kartou.

59

Počet diváků 50 000 (97 % z kapacity 51 299)

61

Tempo hry teď opadlo, ovšem po hluché pasáži se do útoku dostala Saúdská Arábie a ukrajinský gólman Šovkovskij ho musel hasit vyběhnutím podél brankové čáry. Z následného centru Saúdská Arábie nic nevytěžila.

63

Saúdská Arábie teď má víc prostoru, Šovkovskij musel vyboxovat nebezpečný míč.

65

Ošklivě se srazil ukrajinský útočník Voronin s gólmanem Saúdské Arábie. Voronin se po krátkém ošetření zvedá, u gólmana Zajda se lékař zdržel déle. Těsně předtím otřel Ukrajinec Kaliničenko míč parádní ranou o břevno.

68

V další veliké šanci Ukrajinec Ševčenko, ale gólman Zajd, který se vzpamatoval z předchozí srážky, mu vykryl střelecký úhel.

71

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Serhij Rebrov, nahradil ho Ruslan Rotaň

73

Žlutou kartu dostal Saúd Charírí (Saúdská Arábie)

73

Ukrajinec Kaliničenko napřáhl z velkého vápna, ale gólman Zajd jeho pokus v pohodě lapil.

77

Žlutou kartu dostal Maxim Kaliničenko (Ukrajina)

77

Střídání Saúdská Arábie: ze hřiště odešel Muhammad Núr, nahradil ho Samí Džábir

79

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Andrej Voronin, nahradil ho Andrij Husin

80

Tempo zápasu teď opadlo, Ukrajina je s náskokem evidentně spokojená a její hráči už nejsou tak aktivní.

84

Maxim Kaliničenko (Ukrajina) vstřelil gól. Saúdská Arábie - Ukrajina 0:4
Ukrajinský útočník Ševčenko ukázal, že není jen střelcem. Utekl po levé straně,navázal na sebe tři hráče soupeře a předložil gólovou nahrávku Kaliničenkovi. Ten dával do prázdné branky.

86

Střídání Ukrajina: ze hřiště odešel Andrej Ševčenko, nahradil ho Artem Milevskij
Autor třetí ukrajinské branky Ševčenko střídá, při odchodu ze hřiště tleská bouřícím ukrajinským fanouškům.

89

Žlutou kartu dostal Vjačeslav Sviděrskij (Ukrajina)

90

Rozhodčí Poll nastaví tři minuty.

90

Dvakrát se hráči Saúdské Arábie dostávali do šance, pokaždé zakročila ukrajinská obrana v posledním okamžiku. Při obou situacích se Saúdská Arábie dožadovala penalty, sudí Poll v obou případech kroutil hlavou.

90

V posledních vteřinách ještě střílel nebezpečně Ukrajinec Nesmačnyj, obránce srazil míč na roh.

90

Ukrajina smazala brankové manko z úvodního duelu se Španělskem a Saúdskou Arábii porazila 4:0. Hráči Saúdské Arábie dnes na bodový zisk pomýšlet nemohli, na soupeře nestačili. Druhé kolo skupiny H bude dohráno duelem Španělsko - Tunisko, hrát se bude od 21 hodin ve Stuttgartu.