89. T. Ujfaluši

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Rozhodčí: S. Bennet - P. Sharp, D. Bryan
Počet diváků: 23 117 (54 % z kapacity 43 000)

Oba týmy přicházejí na trávník. České fotbalisty v červených dresech a bílých trenkách přivádí kapitán Galásek. Domácí jsou v tradiční žlutomodré kombinaci.

1

Začal první poločas utkání Švédsko - Česko

1

Poslední přípravné utkání českých fotbalistů před závěrem kvalifikace o postup na mistrovství světa začíná. Výkop mají Švédové.

2

Do první šance zápasu se dostal domácí výběr. Wilhelmsson se probil do šestnáctky po levé straně, ale jeho centr byl příliš vysoký.

ŠvédskoŠvédsko(4-4-2)

Isaksson
Östlund
Hansson
Mellberg
46. min Persson o hráči
5 Edman
Edman
46. min Elmander o hráči
Alexandersson
Linderoth
77. min D. Andersson o hráči
Källström
Wilhelmsson
Rosenberg
67. min Allbäck o hráči
11 Larsson
Larsson
85. min Arneng o hráči

ČeskoČesko(4-4-2)

1 Čech
Čech
Grygera
Rozehnal
46. min Bolf o hráči
Hübschman
46. min Pospěch o hráči
Ujfaluši
14 Sionko
Sionko
46. min Polák o hráči
Galásek
69. min Zelenka o hráči
18 Heinz
Heinz
78. min Jun o hráči
Šmicer
46. min Skácel o hráči

3

Larsson šikovně přihrál na pravou stranu Rosenbergovi a naběhl si do pokutového území. Přesnou přihrávku zpátky od svého kolegy z útoku ale nedostal.

4

Také čeští reprezentanti se dostali do první šance. Po akci na levé straně podržel míč Baroš a z osmnácti metrů vystřelil pravačkou Ujfaluši. Gólman Isaksson vyraztil na roh.

5

Po rozehraném rohu centroval z pravé straně Grygera, v pokutovém území si dobře naskočil opět Ujfaluši, ale prudká hlavička letěla nad břevnem.

6

Larsson se snažil kolmou přihrávkou najít v české šestnáctce Rosenberga, ale situaci na hranici pokutového území čeští zadáci bezpečně pohlídali.

7

V utkání 1. kvalifikační skupiny vede Finsko od sedmé minuty v Makedonii 1:0. Branku dal Eremenko.

7

V úvodu zápasu mají míč častěji pod kontrolou švédští fotbalisté. Ale zatím se nedokázali dostat do žádné výraznější šance.

8

Galásek získal ve středu hřiště míč, ten putoval přes Baroše k Sionkovi, kterého ale odzbrojil Edman.

10

Švédové zahrávali první roh, když před Alexanderssonem odvracel míč do zámezí. Následný centr do šestnáctky ale odhlavičkoval do bezpečí opět Ujfaluši.

11

Källström od pravé postranní čáry hledal v pokutovém území nabíhajícího Wilhelmssona. Švédský záložník ale přiliš dlouhou přihrávku usměrnil jen do boční sítě.

12

V akci znovu Wilhelmsson, zleva poslal střílený centr do šestnáctky. Míč zachytil Rozehnal.

13

Šmicrovu hlavičku po centru Ujfalušiho bez problémů chytil do náruče Isaksson.

14

Dobrý obranný zákrok předvedl Hübschman, když uhlídal Larssona po nebezpečném centru Edmana.

15

Dosud největší šance zápasu a v ní neuspěl Baroš! Dlouhý výkop gólmana Čecha prodloužil hlavičkou za sebe Koller, míč nezachytil švédský obránce a Baroš postupoval sám na branku, udělal kličku Isakssonovi, ale dostal se do těžkého úhlu a prázdnou branku netrefil.

16

Český tým zahrával dva rohy v krátkém sledu. Při druhém Heinz rozehrál, Grygera centroval, ale Koller se k míči protlačit nedokázal.

19

Švédové budou zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti z levé strany, a to po faulu na Wilhelmssona.

20

Henrik Larsson (Švédsko) vstřelil gól. Švédsko - Česko 1:0

20

Linderoth rozehrál standardní situaci z levé strany, na centr si naběhl Hansson, jeho střelu gólman Čech sice skvěle kryl, ale odražený míč pohotově doklepl do sítě Larssson.

21

Český tým bude kopat penaltu. Baroš prostrčil míč na Šmicra, kterého v pokutovém území stáhl domácí obránce Edman.

22

Nizozemsko vede v přípravném utkání s Německem 1:0, gól dal už ve 3. minutě Robben.

22

Jan Koller (Česko) proměnil pokutový kop. Švédsko - Česko 1:1

22

Isaksson skočil po své levé ruce, Koller mířil na druhou stranu. Český tým vyrovnal.

26

Markus Rosenberg (Švédsko) vstřelil gól. Švédsko - Česko 2:1

26

Wilhelmsson získal odražený míč těsně před šestnáctkou, přihrál Källströmovi, který velmi hezky patičkou našel v pokutovém území Rosenbergovi, který sice o míč na chvilku přišel, ale vzápěti se mu vrátil. A Rosenberg pohotově skóroval.

27

Čeští fotbalisté se vzápěti dostali do dobré šance. Baroš vybojoval roh a po centru Šmicra se k hlavičce dostal Ujfaluši, ale branku netrefil.

28

Edman hledal dlouhým vhazováním před brankou Larssona, toho ale pokryl Rozehnal.

29

Švédové zůstali na polovině soupeře, podrželi míč před šestnáctkou. Centr Wilhelmssona z levé strany ale dobře stáhl gólman Čech.

30

Baroš na levé straně dostal dobrou přihrávku do běhu, v pokutovém území se ještě snažil přihrát Kollerovi, před ním ale včas zakročil gólman Isaksson.

31

Po faulu Grygery zahrávali švédští reprezentanti přímý kop z téměř totožné pozice jako při prvním gólu. Linderoth znovu velmi dobře odcentroval, Rosenbergovu hlavičku ke vzdálenější tyči ale výtečně vytáhl Čech.

32

Domácí výběr ještě zůstal před českou brankou, ale Brücknerovi svěřenci se ubránili.

33

Baroš sprintoval za kolmou přihrávkou, před ním stačil míč vyrazil Isaksson. Baroš sice míč ještě doběhl, ale přesně neodcentroval.

34

Po faulu Hanssona na Kollera asi pětatřicet metrů od branky bleskově rozehrál přímý kop Galásek, ale útokem po levé straně se Češi k brance soupeře nedostali.

35

Ujfalušiho centr z levé strany z hloubi pole odvrátil Mellberg před Heinzem. Sionko se ještě snažil zapojit do útočné akce, ale míč mu odskočil.

37

Finsko vede ve 45. minutě v Makedonii už 2:0, také druhý gól dal Eremenko.

37

Za Barošovou nepřesnou zpětnou přihrávkou na půlící čáře vystartoval Larsson, před ním ale včas míč odehrál Ujfaluši. Situaci vyřešil společně s gólmanem Čechem.

39

Grygera uvolnil na pravé straně Sionka, jeho centr chtěl nejprve trefil ze vzduchu Baroš, ale nakonec se ke střele neodvážil a míč se dostal ke švédskému obránci Östlundovi.

41

Šmicrovu střelu z osmnácti metrů kryje u tyče Isaksson. Míč se k českému záložníkovi dostal po hlavičkách Kollera a Edmana, který odvracel před Barošem.

43

Po sraženém centru od levé postranní čáry se k míči dostal Baroš, prokličkoval se podél hranice šestnáctky až na pravou stranu, odkud hledal obloučkem Kollera. Před nabíhajícím útočníkem ale dobře lapil míč Isaksson.

44

Wilhelmsson prostrčil míč Grygerovi mezi nohama a spěchal k Čechově brance. Střela mu ale nesedla a vytočila se daleko od branky.

45

Koller sklepl míč asi metr před šestnácku pro Baroše, který vypálil pohotově, tvrdě, ale vysoko nad branku.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

V souběžně hraném utkání 1. kvalifikační skupiny vede Rumunsko 1:0 nad Andorrou, ve 29. minutě skóroval Mutu.

46

Po sérii střídání hraje český tým v tomto složení: Čech - Pospěch, Bolf, Ujfaluši, Grygera - Heinz, Galásek, Polák, Skácel - Koller, Baroš.

47

Poprvé se k míči dostal reprezentanční debutant Pospěch, který zastavil pronikajícího Wilhelmssona.

47

Rumunsko vede v polovině kvalifikačního zápasu nad Andorrou 2:0, oba góly dal Mutu (29. a 40. minuta).

48

Střídající Skácel odcentroval z levé strany, ale Baroš si v pokutovém území pomohl v souboji s Alexanderssonem faulem. Navíc gólmana Isakssona zblízka překonat nedokázal.

49

Český tým začal druhý poločas aktivně, po přihrávce Grygery si vynutil faul Skácel.

50

Přímý kop z levé strany zahrával Galásek, ale Švédové centr zblokovali.

53

Larsson si hezky zpracovával v pokutovém území centr z pravé strany, ale na poslední chvíli mu míč odkopl Pospěch. Švédové budou kopat roh.

54

Källströmův centr doletěl ke vzdálenější tyči k Hanssonovi, který se prosadil v souboji s Pospěchem, ale hlavičkoval vedle.

55

Pěknou, táhlou střelou se prezentoval Polák, který si ve středu hřiště hezky narazil s Kollerem. Polákova rána z osmadvaceti metrů prolětěla těsně nad břevnem.

56

Po přihrávce Heinze se Pospěchovi podařilo hezky odcentrovat, našel v šestnáctce úplně volného Kollera, jehož nedůraznou hlavičku chytil u tyče Isaksson.

56

Polák získal míč ve středu hřiště, rozehrál doprava na Pospěcha. Do jeho centru se chtěl položit Skácel, ale míč v pádu nezasáhl.

58

Linderoth přišel ve středovém kruhu o míč v souboji s Polákem, český záložník se pustil do sólové akce a z pětadvaceti metrů se pokusil vypálit. Jeho ránu zblokoval Hansson.

61

Koller udržel míč na hřišti u pravé postranní čáry a pak hledal volného Baroše. Ten ale prudkou přihrávku nezachytil a míč se dostal až k Isakssonovi.

62

Polák na hranici pokutového území našel Kollera, ten se sice uvolnil, ale míč mu odskočil od nohy a jeho šanci zmařil včasným vyběhnutím Isaksson.

63

Ve druhém poločase je nebezpečnější český tým. Švédové hrozí jen výjimečně. Teď se ale na levé straně uvolnil Källström a odcentroval, míč chytil Čech.

65

Češi zahrávali dvě standardní situace, nejprve přímý kop a následně roh. Ale v obou případech byli ve vzduchu úspěšnější domácí fotbalisté.

65

Nizozemci vedou v přátelském utkání nad Německem už 2:0, ve 46. minutě zvyšoval opět Robben.

66

Švédové kontrovali rychlým protiútokem, který faulem zastavil Grygera. Po centru Linderotha se prosadil Hansson, ale hlavičkoval mimo.

67

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Markus Rosenberg, nahradil ho Marcus Allbäck

68

Dvěma výbornými zákroky teď podržel Isaksson svůj tým. Po hezké přihrávce Poláka se ocitl sám před brankou Heinz, ale trefil jen vybíhajícího gólmana. Odražený míč napálil z osmnácti metrů pohotově Baroš, ale Isaksson chytil i jeho pokus.

69

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Galásek, nahradil ho Lukáš Zelenka

70

Počet diváků 23 117 (54 % z kapacity 43 000)

71

Allbäck si na levé straně poradil s Bolfem a zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce nabíhajícího Larssona. Ten ale proti přesile tří českých obránců míč neudržel. Švédové zahrozili rychlým protiútokem, jinak se větišnou hraje před domácí brankou.

71

Skácel uvolnil na levé straně Zelenku, který se dostal do pokutového území a přihrávkou pod sebe se snažil míč ještě posunout na Baroše. Před ním ale včas zasáhl Wilhelmsson.

72

Něnmci v Rotterdamu snížili na 1:2, gól dal v 50. minutě Ballack.

73

Koller je za švédskou brankou ošetřován po souboji s jedním z domácích hračů. Ale je v pořádku a bude pokračovat.

75

Polákův příiš dlouhý centr ze středu hřiště končí u gólmana Isakssona.

77

Finsko vede v Makedonii už 3:0, v 87. zvyšoval Kallio.

77

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Tobias Linderoth, nahradil ho Daniel Andersson

78

Střídání Česko: ze hřiště odešel Marek Heinz, nahradil ho Tomáš Jun

79

Elmander se štěstím udržel míč a vysunul dopředu Alexanderssona, kterému se ale centr nepodařil a poslal míč z levé strany za branku.

80

Baroš zatáhl míč po levé straně a snažil se odcentroval na Kollera, který se lae přes obránce k hlavičce nedostal. Míč skončil v náruči gólmana Isakssona.

82

Baroš si dlouho, ale úspěšně hledal prostor ke střele, nakonec tvrdě vypálil. Jeho ránu srazil mimo branku Hansson.

84

Zelenka z levého rohu šestnáctky centroval, u vzdálenější tyče vracel míč ještě Pospěch. Po zásahu Grygery se nakonec ke střele z dvaceti metrů dostal Polák, ale přestřelil.

85

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Henrik Larsson, nahradil ho Johan Arneng

85

Známkujte výkony českých hráčů ZDE

85

V Makedonii utkání skončilo, Finsko vyhrálo 3:0.

86

Po faulu na Baroše zahrával přímý kop z pravé strany několik metrů od brankové čáry Skácel, ale čeští fotbalisté zkrácený roh vůbec nevyužili. Po přihráce Skácela se snažil centroval Jun, ale jen odevzdal míč gólmanovi Isakssonovi.

89

Žlutou kartu dostal Tomáš Ujfaluši (Česko)

89

Ujfaluši fauloval Wilhelmssona u rohového praporku a dostal žlutou kartu. Po následné přímém kopu se pískal ofsajd.

90

Jun promarnil obrovskou šanci na vyrovnání! Pěkným centrem ho v pokutovém území našel Pospěch, ale Junovu hlavičku reflexivně vyrazil Isaksson. Míč se po jeho zákroku snesl těsně vedle tyče.

90

Po následném rohu hlavičkoval Baroš, u tyče zasahoval Wilhelmsson.

90

Další velkou příležitost Juna likviduje vynikající Isaksson. Po Pospěchově centru z pravé strany se krásně položil do střely, ale švédský gólman se včas vrhl po své pravé ruce a ránu vyrazil.