Proti semifinále z nedávného evropského šampionátu se základní sestava Česka liší na třech místech. Kvůli zranění v ní chybějí Ujfaluši s Nedvědem a překvapivě také Baroš, který sedí jen na lavičce. V řecké sestavě je jen jedna změna, místo zraněného Dellase, střelce stříbrného gólu, je Janakopulos

Řekové nastupují celí v modrém, Češi celí v bílém

Utkání řídí trojice skotských sudích v čele s hlavním Stuartem Dougalem

Český kapitán Karel Poborský dostal ke svému stému startu za národní mužstvo kytici a další drobné dárky od šéfa českého fotbalu Jana Obsta a generálního sekretáře Petra Fouska

Jankulovski
62. min Mareš o hráči
Poborský
43. min Sionko o hráči
Galásek
46. min Vachoušek o hráči
Rosický
19 Týce
Týce
74. min Hübschman o hráči
9 Koller
Koller
46. min Lokvenc o hráči
18 Heinz
Heinz
46. min Baroš o hráči

ŘeckoŘecko(4-5-1)

Nikopolidis
Seitaridis
19 Kapsis
Kapsis
46. min Kafes o hráči
Katsuranis
14 Fyssas
Fyssas
Charisteas
Janakopulos
62. min Sarriegi o hráči
Zagorakis
46. min Dabizas o hráči
Basinas
37. min Georgiadis o hráči
Karagunis
46. min Tsiartas o hráči
15 Vryzas
Vryzas
78. min Venetidis o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 15 050

1

Začal první poločas utkání Česko - Řecko

1

Výkop měli hosté, poslali dlouhý míč do místa levého křídla, kde ho kontroloval oslavenec Poborský. Ale po jeho zaváhání odcentroval Janakopulos, ale Řekové z toho nic nevytěžili

2

Dopředu se probíjel Koller, snažil se vyhnout Kapsisobi, ale řeckého obránce neobešel

3

První šance Řeků: Karagunis vyslal do uličky Charistease, kterého stíhal Bolf. Nedůrazným zásahem však český stoper připravil možnost pro Janakopulose. Ten dostihl míč u zadní čáry, ale jeho centr stačil Čech vyboxovat do bezpečí

4

Vryzasovu střelu bez přípravy zblokovala česká obrana

6

Rosický rozehrál na levé stranu na Jankulovského, který přibližně ze 40 metrů od branky centroval, ale řecký gólman neměl problémy

6

Další česká útočná akce skončila nepřesnou přihrávkou Galáska, který si vůbec nerozumněl s Týcem

7

Čech musel skočit k levé tyči po přízemní střele Charistease z 20 metrů

8

Rosického dravý průnik do řecké obrany skončil zásahem obránce Kapsise na roh

9

Po rohu Poborského nebezpečně hlavičkoval Koller, míč z brankové čáry vykopl jeden z řeckých hráčů. Odražený míč pak Jankulovski napálil vysoko nad branku

10

Poborský si narazil s Kollerem, prolétl po pravé straně řeckou obranou. Poslal nadýchaný oblouček před branku, ale před Týcem odhlavičkoval míč Seitaridis

12

Opět v akci Poborský, který utekl po pravém křídle, ale jeho centr stáhl Nikopolidis

13

Ve vzdušném souboji trefil čelem Týce do hlavy Basinase, který se zkrvaveným temenem je ošetřován mimo hřiště

15

Řekové sice hrají o deseti bez ošetřovaného Basinase, ale zahrávali přímý kop, který česká obrana s mírnými potížemi odvrátila

16

Poborský se napřáhl z 25 metrů a pěknou střelou levačkou k tyči protáhl řeckého gólmana

16

Rosický si na prsou zpracoval centr z pravé strany, ale v nadějné pozici ze 17 metrů mu střela na levačku nesedla

17

Basinas se po ošetření vrátil do hry.

18

Po centru z pravé strany se do míče položil v pokutovém území Týce, ale jeho slabou střelu gólman kryl

19

Na druhé straně v pohodě zasahoval Čech po táhlém centru Basinase

19

Jankulovski vyslal do uličky Rosického, který mohl běžet sám na branku, ale pomezní mu odmával ofsajd

22

Domácí slibně kombinovali před pokutovým územím soupeře, ale Týce celou akci zbzdil, s míčem se otočil a přihrál dozadu

22

24

Obě mužstva se snaží kombinovat na jeden dotek, ale hodně přihrávek kazí.

25

Řecký brankář Nikopolidis vyrazil na roh nepříjemný centr Týceho, který padal pod břevno. Z následného rohu se český tým neprosadil

27

Po faulu na agilního Rosického zahrával Poborský přímý kop z pravé strany, centr Nikopolidis vyrazil na roh. Ten kopal Jankulovski, ale Řekové se ubránili

29

Grygera hrál u vlastní šestnáctky na zemi, sudí odpískal nepřímý kop. Po rozehrání střílel nebezpečně Basinas, Čech měl velké problémy, ale nakonec míč před dobíhajícími soupeři zkrotil

30

Bolf v souboji nechtěně zasáhl Charistease loktem v obličeji, řecký útočník musel být ošetřován

31

Heinz si na prsou zpracoval oblouček od Poborského, s míčem se otočil a vypálil z 22 metrů, leč branku netrefil

35

Basinasovi zase z hlavy teče krev a musí být ošetřován

36

Řekové nepřesnou rozehrávkou dostali do složité situace vlastního gólmana, který krkolomně odvracel před Kollerem malou domů

37

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Aggelos Basinas, nahradil ho Giorgios Georgiadis

37

Basinas byl střídán kvůli ztranění, v úvodu zápasu se srazil ve vzdušném souboji s Týcem a měl tržnou ránu na hlavě

40

Janakopulos se probil po pravém křídle, ale na jeho centr nikdo ze spoluhráčů nenabíhal. Čech tak míč ze vzduchu v pohodě stáhl

41

Galásek nádherně vypálil bez přípravy levačkou pod břevno z 22 metrů, Nikopolidis s velkými obtížemi vyrazil na roh. Po následném centru hlavičkoval Koller, ale řecký brankář byl opět na místě

42

Koller uvolnil do místa pravého křídla Poborského, který perfektně našel u zadní tyče nabíhajícího Rosického, ale tomu střela levačkou opět nesedla a branku z vyložené pozice neohrozila

43

Střídání Česko: ze hřiště odešel Karel Poborský, nahradil ho Libor Sionko

43

Když šel Poborský ze hry, sklidil bouřlivé ovace

45

Český tým předvedl hezkou kombinační akci zakončenou i střelou Kollera do prázdné branky, leč už předtím sudí odpískal ofsajd

46

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Jorgos Karagunis, nahradil ho Vassilis Tsiartas

46

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Theodoros Zagorakis, nahradil ho Nicholas Dabizas

46

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Michalis Kapsis, nahradil ho Pantelis Kafes

50

Baroš se řítil do nadějné šance, pronikl do pokutévého území, ale Lokvencovi přesně nepřihrál

51

Češi kopali dva rohy za sebou: po tom druhém se míč odrazil za pokutové území, kde se do míče opřel Vachoušek a nádhernou střelou trefil břevno. Dorážet mohl Lokvenc, který stál kousek od brankové čáry, ale na prudce odražený míč od břevna nestihl dobře reagovat

52

Po faulu na Sionka zahrával Rosický přímý kop, centroval z levé strany do pokutového území, ale hosté se ubránili

53

Po souboji s Barošem zůstal ležet Seitaridis, sudí hru přerušil

55

Baroš po levém křídle unikal Seitaridisovi, ten ho nemilosrdně skolil, sudí mu kartu nedal

56

Následná centr z přímého kopu se Jankulovskimu nepovedl, Řekové se ubránili

58

Rozehnal hezkou kolmicí mezi obránce vysunul do levé strany Jankulovského, ale tomu centr z první vůbec nesedl

59

Ojedinělé výpady Řeků zastavuje v pohodě česká obrana, odražené míče sbírá gólman Čech

62

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Stelios Janakopulos, nahradil ho Jose Zumarraga Sarriegi

63

Do dobré pozice po rychlé akci z levé strany se dostal Vachoušek, ale střela z 20 metrů mu nesedla

65

Šance Řeků: Charisteas úplně lehce obešel Bolfa a z úhlu tvrdě vypálil. Čech míč vyboxoval, poté Mareš odkopl do bezpečí

68

Domácí se snaží útočit, ale při finální přihrávce jim chybí přesnost

69

Baroš slibně utíkal po pravém křídle, už se dral do pokutového území, když mu v poslední Katsuranis vypíchl míč

70

Čech musel zasahovat proti přízemní střele Vryzase z úhlu

71

Po centru Rosického Lokvenc míč šikovně prodloužil na nabíhajícího Bolfa, ale toho řecký obránce pohlídal

72

Český tým měl po šlapáku Debizase možnost přímého kopu z 23 metrů, ale Rosický trefil jen zeď

75

Z přímého kopu z pravé strany přibližně z 22 metrů střílel nádherně Vachoušek, zatočil míč kolem zdi, ale jeho pěknou ránu k tyči Nikopolidis vyrazil

76

Po faulu Grygery musel být ošetřován Kafes

78

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Zissis Vryzas, nahradil ho Stelios Venetidis

79

Po delší době zahrozili Řekové, po narážečce s Charisteasem střílel tvrdě Tsiartas, ale netrefil branku

80

Počet diváků 15 050

82

Češi teď nebezpečně ohrožovali soupeřovu branku, na konci celého snažení byla prudká přihrávka Vachouška na malé vápno, kterou však Nikopolidis vystihl

83

Slibně se vyvíjel ťukes mezi Barošem a Lokvencem, ale k volnému Sionkovi se míč už nedostal

85

Po centru Mareš posílal Lokvenc hlavou do šance Sionka, ale Nikopolidis byl u míče dřív

87

Řekové mohli rozhodnout: Venetedis převzal kolmpu přihrávku, utekl mezi Grygerou a Bolfem, ale v samostatném nájezdu na Čecha neuspěl. Český brankář mu střelu kryl

89

Jedna z posledních akcí: Rosického centr z rohu Nikopolidis vyrazil do bezpečí

90

Hlavní sudí nastaví dvě minuty

90

Řekům kynula šance na nadějný brejk, ale česká obrana se stačila zformovat a Bolf, který po Poborském převzal kapitánskou pásku, vypíchl Georgiadisovi míč

90

Charisteas si pohrál se třemi českými hráči, ale střela ze 16 metrů mu tolik nesedla a Čech tak problémy neměl