1

Začal první poločas utkání Česko - Bulharsko

1

Trenér Brücker nasadil k zápasu s výjimkou brankáře Kinského všechny hráče, přestože ještě včera tvrdil, že jich bude k utkání připraveno jen osmnáct.

2

V Praze stále jemně prší, trávník je hodně promočený. Domácí se tlačí do útoku. Zleva centroval Baroš, ale Šmicer těžký skákavý míč nestačil zpracovat.

3

Utkání má zpočátku pomalejší nástup. Češi se stále snaží dostat na dostřel branky, ale hosté dobře brání.

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
46. min Blažek o hráči
Grygera
Rozehnal
46. min Bolf o hráči
Ujfaluši
Jankulovski
72. min Mareš o hráči
Poborský
46. min Heinz o hráči
Rosický
Galásek
70. min Týce o hráči
11 Nedvěd
Nedvěd
81. min Lokvenc o hráči
Šmicer
70. min Plašil o hráči
9 Koller
Koller
46. min Baroš o hráči

BulharskoBulharsko(4-5-1)

Zdravkov
63. min Ivankov o hráči
2 Ivanov
Ivanov
Kirilov
18 Pažin
Pažin
75. min Mančev o hráči
I. Petkov
63. min Stojanov o hráči
Dimitrov
46. min M. Petrov o hráči
Christov
75. min Borimirov o hráči
S. Petrov
Jankovič
70. min M. Petkov o hráči
11 Lazarov
Lazarov
46. min Pejev o hráči
Berbatov
75. min Zagorčič o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 0

6

Žlutou kartu dostal Predrag Pažin (Bulharsko)

6

Rosický našel na hranici ofsajdu Kollera, který by se už řítil sám na brankáře, a tak ho obránce Pažin musel nedovoleně zastavit.

7

Z trestného kopu zhruba třicet metrů od bulharské branky vypálil po zemi Jankulovski a trefil jen zeď.

8

Žlutou kartu dostal Vladimír Šmicer (Česko)

9

Koller dostal od Galáska přihrávku mezi dvěma obránci, vřítil se do pokutového území, ale už na míč nedosáhl. Vybojoval alespoň rohový kop.

10

K rohovému kopu se na pravé straně postavil Poborský, ale jeho centr brankář Zdravkov vyrazil.

11

Lazarov s Jankovičem se na levé straně snažili probít do blízkosti šestnáctky, ale nespěli. Domácí se vzápětí pokusili o rychlý protiútok, který faulem zastavil Pažin.

12

Nedvěd na hranici pokutového území hledal placírkou nabíhajícího Šmicera, kterého čistě odzbrojil Ivanov.

14

Perfektní akce bulharského týmu: postupnou akcí se hosté dostali až do pokutového území, Berbatov byl zatlačen až k brankové čáře, ale patičkou našel Lazarova, který před branku přiťukl Dimitrovovi, jehož ránu bez přípravy brankář Čech vyrazil se štěstím na roh.

16

Rosický v náznaku brejkové situace hledal na hrotu nabíhajícího Nedvěda. Jeho přihrávku však hostující obránci vystihli.

17

Koller se po jednom ze soubojů drží za pravé rameno. Dokonce si doběhl k lavičce, kde mu ho lékař obstříkl.

18

Bulhaři se osmělují a stále častěji se objevují na domácí polovině.

19

Hra postrádá přesnost, hráči obou mužstev jsou zbrklí a o míče zbytečně přicházejí.

20

Christov už v pokutovém území patičkou vyzval ke střele Dimitrova, ale ten mířil hodně vedle pravé tyčky Čechovy branky.

21

Začínají se ozývat diváci.

23

Louže na trávníku zradila Petkova, míč vybojoval Rosický a hned posílal do úniku Poborského. Ten se v šestnáctce dostal do souboje s jedním z obránců a snažil se nafilmovat penaltu. Český tým zahrává rohový kop.

24

K exekuci rohového kopu se postavil Poborský, jehož centr mířil přesně na desítku. Tam číhal Koller a hlavičkou se snažil míč umístit k pravé tyči. Jeho pokus skončil několik centimetrů vedle.

27

Poborský se znenadání objevil před bulharskou brankou a snažil se vyběhnuvšího gólmana obhodit. Do rány mu však stačil strčit nohu obránce Petkov.

29

Žlutou kartu dostal Marian Christov (Bulharsko)

29

Unikajícího Rosíckého zezadu podtrhl Christov a dostal za to žlutou kartu.

30

Trestný kop zahráli čeští reprezentanti nezvykle. Míč přeběhli dva hráči, až Jankulovski placírkou hledal Kollera. Bulhaři však tento signál vystihli.

32

Bulhaři se dostávájí do šancí. Berbatov s Dimitrovem se snažili zprava probít do šestnáctky, až Rozehnal fauloval.

33

Trestný kop napálil Petkov po zemi k pravé tyči, míč se odrazil od nohy jednoho z hráčů ve zdi. Zmocnil se ho Poborský a ještě byl jemně postrčený.

34

Šmicer zleva nacentroval přes celou šíři pokutového území na Grygeru, jenž se rány položil. Branku však vůbec netrefil a trefil Jankoviče. To rozhodčí nepostřehli, takže českému týmu upřeli rohový kop.

35

Grygera zůstal po jedné z akcí na hrotu sám a dostal přihrávku z hloubi pole. Jenže byl v ofsajdu...

36

Po několika perných minutách se bulharská obrana osvobodila a drží míč daleko od své branky.

37

Stilian Petrov byl při pokusu o vyvezení míče do bezpečí nečistě zastaven Kollerem.

39

Poborský se parádně uvolnil, zasprintoval a pokusil si narazit si s Kollerem. Petkov však jejich úmysl vystihl.

40

Nedvěd zleva centroval na druhou stranu, kde míč na prsou zpracoval Grygera, ale vystřelil už nestačil. Míč mu ukopl Kirilov.

42

Po delší době byli Bulhaři před domácí brankou. Christov se snažil oklamat ofsajdovou past Čechů, ale u míče byl dřív brankář Čech.

43

Obrovská šance Bulharska: Lazarov perfektně našel na pravé straně Dimitrova, který měl čas a prostor. Popoběhl s míčem a vyběhnuvšího brankáře Čecha se snažil přehodit. Ten však stačil vyrazit.

46

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Velizar Dimitrov, nahradil ho Martin Petrov

46

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Zdravko Lazarov, nahradil ho Georgi Pejev

48

Během přestávky začalo znovu hustě pršet a na trávníku se objevilo spoustu nových tváří.

48

A jeden z nich, útočník Baroš se po přihrávce druhého novice Heinze pálil z šestnácti metrů, ale trefil jen nohy padajícího brankáře Zdravkova, jenž vyrazil na roh.

49

A vzápětí zahrozili hosté. Po rychlém brejku se míč dostal na pravé straně k Pejevovi. Tomu rána bez přípravy ale nesedla.

51

Prší čím dál hustěji. Po přihrávce Nedvěda se ocitl v ofsajdu Baroš.

53

Bulhaři se delší době znovu chvíli drželi míč na soupeřově polovině. Zhruba minutu kombinovali, ale do žádné šance se nedostali.

54

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Česko - Bulharsko 1:0

54

Marek Heinz geniálně našel křížnou přihrávkou u levé tyče Zdravkovovy branky číhajícího Baroše, jenž nezaváhal a do odkryté branky vstřelil po zemi úvodní branku.

56

Nedvěd se zleva probil až do blízkosti branky, nikdo mu nenabíhal, tak se rozhodl pro střelu. Pravou tyč minul o kousíček. Avšak i kdyby mířil přesně, na místě by byl brankář Zdravkov.

58

Na osamoceného útočníka Berbatova mířil dlouhý pas. Toho stínoval Ujfaluši, který po souboji s ním upadl a rozhodčí zapískal.

60

Tempo hry uvadá, hosté se do útoku netlačí a pomalu rozehrávají z vlastní poloviny. Ani Češi nejsou příliš aktivní.

61

Nakopnutý míč v pokutovém území hlavičkou sklepl Berbatov. Petrov si míč zpracoval a podél vyběhnuvšího Blažka vstřelil gól. Jeho radost mu však zkazil rozhodčí, jenž vidět při zpracování míče ruku. Bulharský hráč se hodně zlobil.

63

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Zdravko Zdravkov, nahradil ho Dimitar Ivankov

63

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Ivajlo Petkov, nahradil ho Iljan Stojanov

63

65

Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet Tomáš Galásek. Po chvilce ošetření však pokračuje ve hře.

67

Hra ztrácí tempo, do šancí se dostávají spíše Bulhaři. Berbatov zleva přihrál Christovovi, který však na míč nedosáhl, měl ho na paty.

68

Hosté pak vybojovali ještě rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.

71

Po centru Marka Jankulovskiho výborně hlavičkoval Ujfaluši jen těsně vedle levé tyče.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Marek Jankulovski, nahradil ho Pavel Mareš

74

Jaroslav Plašil (Česko) vstřelil gól. Česko - Bulharsko 2:0

74

Jaroslav Plašil po pár minutách na hřišti střílí svůj premiérový reprezentační gól. Heinz dobře oklamal pohybem protihráče a přihrál nabíhajícímu Plašilovi. Ten se zasekávačkou zbavil Stojanova a brankáře Ivankova prostřelil.

75

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Dimitar Berbatov, nahradil ho Zlatomír Zagorčič

75

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Marian Christov, nahradil ho Daniel Borimirov

75

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Predrag Pažin, nahradil ho Vladimír Mančev

77

Baroš se zleva dravě probíjel mezi dvěma obránci a ti jej před hranicí pokutového území srazili k zemi. Z následného přímého kopu Nedvěd trefil jen nohy jednoho z Bulharů.

79

Pejev se znenadání ocitl v šanci. Po centru z levé strany se zhruba deset metrů od branky položil do střely, ale mířil kousek vedle pravé tyče.

81

Střídání Česko: ze hřiště odešel Pavel Nedvěd, nahradil ho Vratislav Lokvenc

81

Kapitánskou pásku převzal po Nedvědovi Rosický.

84

Tomáš Rosický (Česko) vstřelil gól. Česko - Bulharsko 3:0

84

Ujfaluši nadýchaným centrem našel Lokvence, jenž hlavou usměrnil k Tomáši Rosíckému. Ten míč napálil bez připravy k pravé tyči. Brankář Ivankov plachtil marně.

86

Zápas se jen dohrává. Bulhaři se sice snaží něco vymyslet, ale daleko za polovinu se zpravidla nedostávají.

88

Češi v závěru už nechávají soupeře kombinovat, ale do šancí ho nepouštějí. Hraje se převážně ve středu hřiště.

90

Hlavní rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

90

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vratislav Lokvenc, nahradil ho Štěpán Vachoušek

90

Lokvenc po hlavičkovém souboji špatně dopadl na levou nohu a trenér Brückner ho raději vystřídal.

90

Milen Petkov (Bulharsko) vstřelil gól. Česko - Bulharsko 3:1

90

V závěru utkání ještě Bulhaři snižují. Po přiťuknutí se Milen Petkov objevil sám před brankářem Blažkem a po zemi jej z prostřelil.