On-line reportáž z Palerma bude odbornými postřehy doplňovat vicemistr Evropy 1996 Radek Bejbl.

Česko nastoupí v této sestavě: Blažek - Grygera, Bolf, Rozehnal, Jankulovski - Poborský, Rosický, Galásek, Nedvěd, Štajner - Koller.

Přibližně pětačtyřicet minut před utkáním přišli za velkého aplausu na stadion domácí reprezentanti a rozcvičují se.

Na stadion, který je zaplněn přibližně z poloviny, přišli čeští gólmani Blažek a Kinský. Až po menší pauze ostatní. První vyšel z tunelu Pavel Nedvěd, při vstupu na trávník se pokřižoval a hlediště spustilo bouřlivé ovace, které se vůbec nedají srovnat s přivítáním domácích reprezentantů.

ItálieItálie(4-5-1)

1 Buffon
Buffon
46. min Toldo o hráči
Panucci
46. min Oddo o hráči
6 Nesta
Nesta
46. min Adani o hráči
Legrottaglie
46. min Ferrari o hráči
Bettarini
79. min Pancaro o hráči
11 Fiore
Fiore
64. min Di Natale o hráči
Perrotta
83. min Volpi o hráči
8 Pirlo
Pirlo
46. min Barone o hráči
10 Totti
Totti
46. min Corradi o hráči
Del Piero
64. min Nervo o hráči
9 Vieri
Vieri
46. min Delvecchio o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

16 Blažek
Blažek
46. min Kinský o hráči
Grygera
46. min Jiránek o hráči
5 Bolf
Bolf
87. min Voříšek o hráči
Rozehnal
46. min Drobný o hráči
Jankulovski
Poborský
46. min Heinz o hráči
Rosický
Galásek
55. min Hübschman o hráči
11 Nedvěd
Nedvěd
79. min Jarošík o hráči
Štajner
46. min Týce o hráči
9 Koller
Koller
46. min Lokvenc o hráči

Rozhodčí: Braamhaar - Inia, Rutgers
Počet diváků: 20 935

Kdekoli na hřišti se zrovna Nedvěd rozcvičuje, tam mává nejbližším tribunám a fanoušci jsou nadšení.

Hráči obou mužstev vstupují na hřiště. Stadion je už téměř zaplněn. Hrají se hymny obou zemí.

1

Začal první poločas utkání Itálie - Česko

1

Radek BEJBL o sestavách: "V našem mužstvu se místo zraněných Ujfalušiho se Šmicrem objevují typově podobní hráči. Trochu mě však překvapilo, že šanci dostal Rozehnal, myslel jsem si, že trenér nechá hrát Hübschmana. Italové nasadili několik hráčů, které moc neznáme, uvidíme, jak jim to půjde."

1

V úvodu drží míč čeští reprezentanti. Chvíli se drželi v pravém rohu hřiště, ale Italové se ubranili. Následně míč ještě vybojovali a akci zakončil nepřesnou střelou zdálky Galásek.

2

Okamžikem výkopu se z Karla Poboského stal český rekordman v počtu odehraných mezistátních zápasů: nastoupil už po 91. Naopak úplně poprvé se představuje David Rozehnal.

3

Italové jsou zpočátku nepřesní a zbklí. Míč drží po většinu času Češi, ale do vyložených šancí se nedostávájí.

4

Pronikajícího Del Piera nedovoleně zastavil u levé postranní čáry Poborský. Následný trestný kop se snesl přímo do náruče brankáře Blažka.

5

Češi stále drží převahu v držení míče, ale jejich pomalý přechod do útoku, využívá soupeř k rychlým protiútokům. Nebezpečného Del Piera zastavil na hranici pravidel Galásek, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.

7

Nedvěd ve velké šanci: odražený míč se dostal na pravou hranici pokutového území, odkud hráč Juventusu bez připravy vystřelil po zemi k tyči, ale brankář Buffon byl připraven.

7

Radek BEJBL o prvních minutách: Začali jsme dobře. Je odehráno jen pár minut, ale naši působí sehranějším dojmem. Reprezentace hraje svým stylem, který známe z posldení doby, velice dobře kombinuje, a je i nebezpečná. Už jsme dvakrát vystřelili na branku.

9

Po chybě Jankulovského se míč dostal k Del Pierovi, který ho ale pořádně netrefil.

11

Po mírnějším tlaku, který si domácí na několik minut vytvořili, se hra vrátila ke svému předchozímu obrazu. Češi se postupnými útoky snaží dostat až před bránu. Rosický kolmou přihrávkou mezi dvěma obránci našel nabíhajícího Poborského, který se nechal zahnat až k brankové čáře a v pádu se ještě snažil vystřelit.

14

Christian Vieri (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Česko 1:0

14

Del Piero z levé strany centroval, tečovaný míč přeletěl Blažka, volný Vieri na malém vápně hlavičkoval jen do tyče. Míč se potom z Rozehnalova odkopu dostal k Del Pierovi. Jeho nečekanou střelu z levé strany k bližší tyči Blažek vyrazil, míč před branku vrátil Totti. Rozehnal ve snaze míč odkopnout trefil Vieriho, od něhož se míč odrazil do prázdné branky.

17

Domácí jsou při chuti a dál útočí.

17

Radek BEJBL: "Gól padl ze série chyb, která začala tím, že Grygera nechal na pravé straně prostor Del Pierovi k centru. Tím celá nebezpečná akce začala. Blažek ještě při první hlavičce zachránil situaci, když míč srazil na tyč. Chytře zahrál Del Piero, který poté místo očekávaného centru střílel na bližší tyč. Do sítě se nakonec míč možná odrazil Vierimu od ruky."

21

Další akce čekého týmu, míč se zleva dostal z Rosickému, jeho první centr, jenž směřoval na Kollera, obránci zlikvidovali. Potom se ještě ke střele dostal Nedvěd, jeho pokus byl zblokován.

23

Blažek zachránil jistý gól. Vieri se řítil do odkryté obrany, ale český brankář včasným vyběhnutím celou situaci zachránil.

24

Radek BEJBL: "Gól změnil taktiku, Italové budou čekat, co uděláme, a hrát na brejky. Je vidět, že jim narostlo sebevědomí. Hrají dobře, jejich kolmé akce dokáží rozhodit naši obranu. Teď nás Blažek zachránil."

25

Del Piero je v dnešním zápse velice nebezpečný. Tentokrát Grygera odehrál raději na rohový kop. Ten se hráči Juventusu nepovedl.

26

Vieri dal gól, ale naštěstí z ofsajdu. Míč se zleva dostal na hlavu Tottiho, který ho prodloužil na Vieriho, a ten dorazil do prázdné brány.

26

Radek BEJBL: "Ofsajd to byl, ale měli jsme štěstí. Dvakrát po sobě jsme je nechali hlavičkovat v pokutovém, území."

28

Ke střele se dostal po přiťuknutí Vieriho Totti, ale mířil vedle levé tyče. Blažek se ani nenamáhal natahovat a míč jen sledoval, jak míří do autu.

29

Panucci fauloval u levé postranní čáry Nedvěda. Míč pak Italové zahráli do autu. Vhazoval ho Jankulovski, ale nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil jeho záměr a míč skončil v zámezí. Rozehrává se od italské branky.

31

Na centr Tottiho ve vápně naskakoval Vieri, ale nedosáhl. Akci likvidoval brankář Blažek.

32

Radek BEJBL: "Budeme dobývat, a to Italům vyhovuje..."

32

Fiore se snažil překonat ofsajdovou past vysokým nakopnutým centrem, ale nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval.

34

Domácí se usadili na české polovině. Rychlými kombinacemi dělají obraně problémy.

35

Poborský se v protiútoku pokoušel najít ve vápně Kollera, ten byl ale tísněn, a míč nezpracoval.

36

Perrota skluzem sebral míč Nedvědovi, jenž přepadl a dožadoval se odpískání faulu. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

36

Radek BEJBL: Italové na nás čekají, dobře napadají a nenechají nás rozehrát žádnou nebezpečnou akci."

38

Pěkná akce českého týmu: Poborský zleva našel na levé straně Štajner, ten přiťukl ve vápně Jankulovskému, jenž z otočky nacentroval na hranici pokutového území, kde se z "voleje" do míče opřel Rosický, ale mířil nad.

38

Radek BEJBL: "Hezká akce. Zkusili jsme to jinak, když nás Italové nenechali kombinovat, nakopli míč přes Honzu Kollera a přes tři hráče dohráli akci až ke střele."

40

Padesátimetrový křížný pas našel zcela volného Vieriho, který mířil k protější tyči. Blažek se natahoval marně. Střela těsně minula branku.

41

Na opačné straně byl v šanci Nedvěd, ale na pravé straně, pět metrů od branky se mu nepodařilo odcentrovat. Míč ztlumil Nesta.

42

Jiří Štajner (Česko) vstřelil gól. Itálie - Česko 1:1

42

Je vyrovnáno! Karel Poborský z trestného kopu krásně nacentroval až do vápna, kde se prosadil hlavičkou nabíhající Štajner.

42

Radek BEJBL: "Poborský to krásně kopl, Štajner si výborně naběhl. Tyto dva prvky, když se sejdou, tak je to většinou gól."

44

Vyrovnávají branka paradoxně nabudila domácí borce.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Radek BEJBL hodnotí první poločas: "Zatím je to celkem vyrovnaný zápas. Po deseti minutách začali hrát Italové rychleji než my a jejich nebezpečná hra vyústila ve vedoucí gól. Naši byli trochu otřeseni, nevěděli jak odpovědět. Soupeř hrál jednoduše a kontroloval hru. Až v posledních deseti minutách jsme zlepšili kombinaci na útočné polovině a z přímého kopu se nám podařilo vyrovnat."

45

Radek BEJBL o vyhlídkách do druhé půle: "Tipuji, že utkání skončí remízou. Uvidíme, jak se změní sestavy."

46

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Nicola Legrottaglie, nahradil ho Matteo Ferrari

47

K odraženému míči se dostal Nedvěd a z hranice velkého vápna ho tísněn napálil bez přípravy, ale mířil těsně nad spojnici břevna a tyče.

48

K míči se dostal střídající Heinz, ale míč nepropasíroval přes padajícího Nestu.

49

Další nový hráč Lokvenc přiťukl do vápna nabíhajícímu Heinzovi, kterého stačil předběhnout jeden z obránců.

51

Češi se snaží narážečkami probojovat až k bráně, ale končí u pokutového území.

53

Týce zleva nepřesně odcentroval a do protiútoku se dostali Italové. Akci však zabrzdil vrátivší se Nedvěd a pomalu rozehrál doprava na Jiránka, který se pustil do útoku a nacetroval před branku, kde byl Toldo včas.

55

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Galásek, nahradil ho Tomáš Hübschman

56

Hra se viditelně zpomalila, obě mužstva se rozkoukávají. Rosický převzal míč a okamžitě nacentroval do vápna na Lokvence, který se v pádu snažil hlavičkovat. Míč skončil v zámezí.

57

Radek BEJBL o velkém množství změn: "Asi je logické, že trenéři zkoušejí v přípravném utkání co nejvíce hráčů. Ale na hře je zatím vidět, že náhradníci si teprve osahávají své pozice."

58

Po střetu s Baronem skončil na zemi ležet s bolestivou grimasou Perrota. Rozhodčí hru přerušil.

58

Počet diváků 20 935 (63 % z kapacity 33 000)

61

Před Oddem zachraňoval Jankulovski. Po sérii narážeček se míč dostal k Nedvědovi, který ho po chvíli odcentroval na protější tyč, kde se přes Bettariniho hlavičkově prosadil dlouhán Lokvenc a Toldo musel zasahovat.

63

Češi si nadále drží mírnou územní převahu, kombinují a domácí toho využívají k brejkům.

64

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Stefano Fiore, nahradil ho Antonio Di Natale

64

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Alessandro Del Piero, nahradil ho Carlo Nervo

65

Heinz se prosadil v rychlostním souboji jeden na jednoho přes Nataleho a střelou po zemi vystrašil u tyče brankáře Tolda.

66

Jankulovského centr z trestného kopu mířil do houfu hráčů, kde ale bohužel nikdo z českých hráčů nevyskočil.

67

K odraženému míči se dostal zcela volný Jiránek, který měl dostatek času zamířit. Zbrkle však vystřelil bez přípravy a míč se stočil doleva a skončil v zámezí.

68

Radek BEJBL "Střídáními se změnil se i styl hry. Už nehrajeme na jednoho útočníka jako v první půli, kdy byl vepředu sám Honza Kollera. Teď tam jsou dva útočníci, oba jsou hodně aktivní, a i díky tomu jsme v posledních minutách lepší."

69

V obrovské příležitosti zase Heinz. Rosický přihrál kolmo Heinzovi, ten se otočil a tvrdě vystřelil. Brankář Toldo byl připravený.

69

Radek BEJBL: "Byla to pěkná akce Rosického, škoda, že se Heinz netrefil k tyči."

72

Po levé straně se probíjel Týce, ale Italové odvrátili do autu. Poté Jankulovského nedovoleně zastavil Nervo.

74

Více ze hry mají stále čeští reprezentanti. Italové se nedokáží vymanit z jejich územní převahy. Poslední akci zakončil střelou z pětadvaceti metrů Rosický. Mířila dva metry vedle levé tyče.

75

Radek BEJBL "Ve druhém poločase jsme aktivnější, vypadá to, že chceme víc vyhrát než Italové. Soupeř se za 30 minut k ničemu nedostal."

75

V šanci se ocitl domácí Corradi, ale přeskočil ho brankář Kinský.

76

Velká šance Itálie: Corradi připravil hlavou pozici útočníkovi Delvecchiovi, který ho špičkou kopačky poslal těsně nad Kinského branku.

76

Radek BEJBL "Byla to ojedinělá šance Italů, ale měli jsme při ní štěstí, že Delvecchio překopl branku. Italové se do šance dostali díky Corradiho důrazu."

77

Chystá se další střídání. Připraven je Jarošík.

79

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Stefano Bettarini, nahradil ho Giuseppe Pancaro

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Pavel Nedvěd, nahradil ho Jiří Jarošík

79

Diváci vyprovází Nedvěda obrovským aplausem.

80

Drobný v souboji přistrčil Nerva, ale z následného trestného kopu nic nebylo.

81

Kapitánskou pásku převzal Tomáš Rosický.

82

Trestný kop z pětadvaceti metrů v podání Týceho skončil metr a půl vedle levé tyče.

83

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Simone Perrotta, nahradil ho Sergio Volpi

84

Týce si s míčem hrál na pravé straně, nevěděl co s ním, a tak ho nacentroval do vápna, kde číhal Lokvence, byl ale osamocen a vůbec se neprosadil se.

86

Antonio Di Natale (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Česko 2:1

86

Nervo se probil po pravé straně hřiště, když přešel přes trojici Jankulovski, Bolf a Týce, nacentroval na nabíhajícího Nateleho, který v pádu hlavou prodloužil k pravé tyči. Brankář Kinský se natahoval marně.

86

Radek BEJBL "Výborná individuální akce Nerva, sedmdesát procent gólu je jeho. Přešel přes tři hráče a ideálně nahrál."

87

Střídání Česko: ze hřiště odešel René Bolf, nahradil ho Petr Voříšek

88

Tomáš Rosický (Česko) vstřelil gól. Itálie - Česko 2:2

88

Rosický se trefil po brilantním ťukesu. Lokvenc nahrál Heinzovi, ten okamžitě předal Rosickému, který se obloučkem a možná i díky teči jednoho z obránců trefil přesně k levé tyči.

88

Radek BEJBL "Říkal jsem, že bychom se měli pokusit o vyrovnání, a ono vyšlo! A zase po nádherné akci."

90

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90

V závěru se střídá akce za akcí, ale po dvou brankách v krátkém sledu se hra trochu zklidnila.

90

Radek BEJBL, závěrečné hodnocení: "Byl to vyrovnaný zápas, remíza je spravedlivá. Nakonec i druhý poločas po velkém počtu střídání byl zajímavý. Přispěly k tomu dva krásné góly v závěru. To byly opravdu moc pěkné akce. Naši fotbalisté potvrdili, že se proti nim hraje špatně, ani Italové je nedokázali porazit."