Góly: 41. V. Šmicer, 72. J. Koller (pen.), 82. J. Štajner, 88. V. Lokvenc, 90. V. Lokvenc
Góly:

54. T. Ujfaluši
18. A. Kovalenko, 35. J. Priganjuk

Červené karty:
78. J. Priganjuk

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 12 097 (96 % z kapacity 12 541)
1

Začal první poločas utkání Česko - Moldavsko

1

Výkop mají čeští reprezentanti a první dlouhý míč směřuje do pokutového území Moldavska. Hostující obrana odvrací.

2

Rosický pronikal po pravé straně, ale akci zastavuje zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Nedvěd však v době přihrávky zřejmě v ofsajdu nestál.

2

První obrovskou šanci má Vladimír Šmicer, ale sám na malém vápně levačkou promáchl.

Poborský
65. min Štajner o hráči
Galásek
Rosický
11 Nedvěd
Nedvěd
Šmicer
59. min Baroš o hráči
9 Koller
Koller
79. min Lokvenc o hráči

Čebotaru
76. min Frunza o hráči
9 Boret
Boret
Testimitanu
Kovalčuk
83. min Pogreban o hráči
Rogačov
76. min Patula o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 12 097

3

Nápor českého týmu pokračuje. Po Kollerově střele se kopal roh, ale centr Rosického odhlavičkoval Priganjuk.

5

Moldavané se na chvíli dostali na polovinu soupeře, ale přihrávka Čebotaruho byla nepřesná a míč mají pod kontrolou opět čeští fotbalisté.

6

Další vyložená příležitost českého výběru. Jankulovského přihrávku ještě mezi tyče Koller neusměrnil, ale míč šel přesně na kopačku Poborského, ten ale vystřelil jen do středu branky, kde stál připravený gólman Hmaruc.

7

Také Moldavané se dostali ke střele, ale Rogačev mířil vedle pravé tyče Čechovy branky.

7

Kollerovu hlavičku po rohu skvělým zákrokem likviduje moldavský brankář Hmaruc.

9

Poborský sice dopravil míč do sítě, ale mává se postavení mimo hru. Sparťan dorážel Nedvědovu střelu, při níž stál v ofsajdu.

11

Průnik Rogačova ukončuje odkopem na roh Grygera.

12

Po rohovém kopu vyskočil nejvýše Ujfaluši a míč odhlavičkoval.

13

Český tým se v úvodu zápasu dostal do třech vyložených šancí, po deseti minutách jeho tlak ale ochabl.

14

Nedvěd neohroženě vnikl do pokutového území a po kontaktu s Kovalenkem se ocitl na zemi. Penalta se správně nepíská.

15

Šmicra na hranici šestnáctky musel faulovat Ivanov, Česko zahrává trestný kop z ideální vzdálenosti.

16

Nedvěd ale z přímého kopu jen trefuje spoluhráče Kollera.

17

Rychlý brejk Moldavanů zastavuje za cenu faulu Jankulovski. K ohrožení Čechovy branky ale nedošlo ani z následného přímého kopu.

18

Žlutou kartu dostal Alexandru Kovalenko (Moldavsko)

18

Pronikajícího Šmicra fauloval zezadu Kovalenko.

19

Trestný kop zahrával Rosický, ale moldavští obránci centr odvrátili.

21

Další faul Kovalenka, tentokrát na Nedvěda u pravé postranní čáry.

22

Grygerův centr dolétl na vzdálenější tyč k Bolfovi, jeho hlavička mířila nad břevno Hmarucovy brány.

23

Rosický vysunul do šestnáctky pěkně Šmicra, který se snažil z těžkého úhlu přeloboval moldavského gólmana. S ním ale přehodil i bránu. Šanci předcházela kombinace Kollera, Galáska a Šmicra.

24

Češi při rychlém protiútoku spěchali k moldavské brance, ale Poborský přihrál nepřesně a akci zabrzdil.

26

Gólman Čech se protáhl při hlavičce Testimitanua.

27

Na druhé straně musel do souboje s Kollerem branář Hmaruc. Míč sice neudržel v rukavicích, ale odkopem mu pomohli obránci.

28

Rosický poslal kolmou přihrávku do pokutového území na Kollera, ten po několika kličkách našel Nedvěda a jeho tečovaná rána letí nad břevno.

29

Galásek předložil míč do běhu Šmicrovi, toho ale zastavil Priganjuk.

32

Rogačov vybojoval roh, ten zahrával Boret, ale jeho centr vyboxoval Čech.

33

Češi získali míč po špatně vhozeném autu.

34

Jankulovski chtěl přihrát za obranu Šmicrovi, ale míč skončil v zázemí.

35

Žlutou kartu dostal Jurij Priganjuk (Moldavsko)

35

Kollera přidržel za dres Priganjuk a rozhodčí Jakobsson nařídil penaltu.

35

Jankulovski mohl stejně jako v prvním zápase s Moldavskem otevřít skóre zápasu z penalty. Tvrdou, ale neumístěnou střelu gólman Hmaruc vyrazil.

38

Moldavané po penaltě ožili. Olexici se uvolnil před pokutovým územím, ale mířil jen do boční sítě.

39

Šmicer chytrým obloučkem hledal Nedvěda, ale brankář Hmaruc akrobaticky míč odvrátil.

40

Starosti přidělal brankáři Čechovi svoji nedůraznou hlavičkou Bolf, který chtěl gólmanovi přiťuknout Olexiciho centr. Místo toho málem nabídl šanci Rogačovovi, ale Čech v pádu jednou rukou míč vyrazil do bezpečí.

41

Vladimír Šmicer (Česko) vstřelil gól. Česko - Moldavsko 1:0

41

Po Poborského centru hlavičkoval Šmicer nejdříve do tyče, míč se od brankové konstrukce odrazil jen zpět před českého fotbalistu a ten před odkrytou brankou nemohl netrefit.

42

Češi mohli rychle přidat druhý gól, Hmaruc centr z levé strany jen lehce tečoval, ale Rosický bez přípravy trefil jen moldavského brankáře.

43

Boret patičkou uvolnil Rogačova, moldavský útočník z hranice pokutového území střílel nad branku.

45

Těsně před vypršením pětačtyřicáté minuty měl šanci Boret, ale jeho střela byla zblokovaná.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Český tým si v úvodu vypracoval tři velmi dobré příležitosti, ale gól nedal stejně jako z pokutového kopu. Jankulovski střílel jen doprostřed brány. Olomoucký stadion se gólu dočkal čtyři minuty před přestávkou, Šmicer se nadvakrát prosadil.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Moldavsko

46

První šanci druhého poločasu má Šmicer, ale nedůraznou hlavičku bez potíží chytá Hmaruc.

47

Po Boretově centru od pravé postranní čáry hlavičkoval nepřesně Rogačov.

48

Počet diváků 12 097 (96 % z kapacity 12 541)

49

Rosický si chtěl narazil před pokutovým územím s Kollerem, ale dortmundská spolupráce tentokrát nefungovala.

52

Katinsus fauloval asi dvacet metrů od brány Nedvěda, český tým zahrává trestný kop.

53

Jankulovského centr před nabíhajícím Kollerem chytá Hmaruc.

54

Žlutou kartu dostal Tomáš Ujfaluši (Česko)

54

Ujfaluši je potrestán za faul na Čebotaruho ve středu hřiště.

55

Po přihrávce za obranu byl v šanci Poborský, ale prováhal vhodný okamžik a moldavští obránci se k němu stačili vrátit.

56

Gólman Čech se musel vytáhnout při střele Kovalčuka, který snadno obešel Bolfa a ze šestnácti metrů vyzkoušel pozornost českého gólmana.

57

Moldavané zůstali v pokutovém území, další střelecké pokusy už ale byly zblokované.

58

Ke střele z dvaceti metrů napřáhl Rosický, míč prosvištěl tesně vedle tyče moldavské branky.

58

Nedvěd padá po faulu Priganjuka, Hmarucově brance hroží nebezpečí z dvaadvaceti metrů.

59

Rosického technickou střelu k pravé tyči chytá gólman Hmaruc.

59

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Šmicer, nahradil ho Milan Baroš

60

Ivanovovu ránu zachytil Rogačov a byl sám před českým brankářem. V době střely stál ale v ofsajdu.

62

Galásek adresoval kolmou přihrávkou Barošovi, nově přichozímu hráči ale míč utekl k brankáři Hmarucovi.

63

Kovalenko si přidržel Baroše a nabídl českému týmu další standardní situaci.

64

Centr se ale Poborskému vůbec nepovedl.

65

Jankulovski pěkně přihrál Kollerovi, ale do ofsajdu. Český útočník navíc míč nezpracoval dobře a Hmaruc byl u něj včas.

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Karel Poborský, nahradil ho Jiří Štajner

66

Štajner se hned uvedl chytrou zpětnou přihrávkou, kterou ale zblokoval na roh Priganjuk.

68

Vyrovnat mohl Rogačov, který si naběhl na přihrávku za obranu, ale jeho lob skončil těsně vedle tyče Čechovy branky.

69

Po faulu na Jankulovského zahrával trestný kop Nedvěd, ale Hmaruc jeho střelu k tyči vyrazil.

70

Těsně před pokutovým územím uťal Barošův průnik Boret, Česko má další výhodu trestného kopu.

70

Ani Jankulovski moldavskou obranu nepřekvapil, centr na vzdálenější tyč nadvakrát hostující beci uklidili do bezpečí.

71

Průbojný Baroš prošel přes tři moldavské obránce a nakonec ho zastavil až za cenu faulu v pokutovém území Katinsus. Češi budou podruhé v zápase kopat penaltu, míč si staví Koller.

72

Jan Koller (Česko) proměnil pokutový kop. Česko - Moldavsko 2:0

72

Koller se trefil bezpečně do horní růžku branky. Hmaruc sice vystihl směr, ale proti střele Kollera neměl šanci. Český tým se díky dvoubrankovému vedení vrací do čela kvalifikační skupiny.

74

Diváci na stadionu se baví mexickými vlnami.

76

Střídání Moldavsko: ze hřiště odešel Serghej Rogačov, nahradil ho Eugeniu Patula

76

Střídání Moldavsko: ze hřiště odešel Boris Čebotaru, nahradil ho Viorel Frunza

77

Po tvrdém zákroku se těžce zvedal z trávníku Nedvěd.

78
Červená karta

Červenou kartu dostal Jurij Priganjuk (Moldavsko)

78

Další ostrý zákrok, Priganjuk zajel do Baroše a dostává červenou kartu.

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Koller, nahradil ho Vratislav Lokvenc

82

Jiří Štajner (Česko) vstřelil gól. Česko - Moldavsko 3:0

82

Sólo přes polovinu hřiště a tři protihráče zakončil Štajner levačkou přesně k tyči.

83

Střídání Moldavsko: ze hřiště odešel Sergej Kovalčuk, nahradil ho Sergej Pogreban

84

Po trestném kopu Rosického hlavičkoval nepřesně Štajner. Za ním číhal ještě lépe postavený Ujfaluši, míč k němu ale nedolétl.

86

Nedvěd si pohrál u brankové čáry se dvěma protihráči, ale Lokvencovi už přihrát nedokázal.

87

Dva střelecké pokusy měl Baroš, ale neprosadil se. Nejprve jeho hlavičku vytáhl Hmaruc a po dorážce mířící na tribunu se český útočník jen drží za hlavu.

88

Vratislav Lokvenc (Česko) vstřelil gól. Česko - Moldavsko 4:0

88

Lokvenc na penaltě přeskočil Katinsuse a hlavou usměrnil Grygerův centr ke vzdálenější tyči.

90

Hrát se budou ještě tři nastavené minuty.

90

Vratislav Lokvenc (Česko) vstřelil gól. Česko - Moldavsko 5:0

90

Druhým gólem hlavou ve druhé nastavené minutě zakulacuje výsledek Lokvenc, centroval Jankulovski.

90

Češi nakonec porazili Moldavsko 5:0. Po několika spálených šancích a neproměněné penaltě otevřel až těsně před přestávkou skóre Šmicer. Další branky přidali čeští fotbalisté až ve druhé půli, tři góly vstřelili střídající hráči. Česko vede třetí kvalifikační skupinu.