V poháru neuspěla ani Plzeň, proti Teplicím nezvládla penalty

Postupová radost fotbalistů Teplic | foto: Ladislav Němec, MAFRA

15 2015
Závěrečné boje o fotbalový pohár v Česku budou i bez Plzně. Den po vyřazení obhájce Sparty nezvládl čtvrtfinále ani lídr ligové tabulky, Plzeňští sice v odvetě soupeře porazili 2:1, ale pak neuspěly v penaltovém rozstřelu. První duel totiž v Teplicích 1:2 prohráli.

Teplice jsou posledním semifinalistou. V úterý mezi nejlepší čtyři  jako první postoupila Mladá Boleslav, která porazila Slovácko 5:3.

Postup vydřel Liberec, proti druholigovému Třinci vstřelil rozhodující gól na 2:0 dvě minuty před koncem.

Třetím do party je Jablonec, který si poradil se Spartou. Obhájce trofeje si na sever Čech přivezl výhru 2:1, ale do poločasu o malý náskok přišel a podlehl 0:2.

Semifinále se uskuteční 29. dubna a odvety o dva týdny později. Dvojice určí los.

Plzeň - Teplice 2:1, na penalty 3:4

Góly padaly až po hodině hry. Plzeň poslal do vedení Holenda, ale vzápětí vyrovnal Litsingi. Remíza byla postupovým výsledkem pro Teplice, ale ani stav 1:1 dlouho nevydržel, když se prosadil stoper Baránek.

Došlo tak na penaltový rozstřel. Hned v první sérii neuspěl bývalý plzeňský útočník Hora, hned po něm selhal i domácí Rajtoral. Ve třetí sérii penaltu nedal plzeňský Mahmutovič, jenž ještě na podzim nastupoval za Teplice.

Další exekutoři už brankáře překonat dokázali, rozhodující pokutový kop v páté sérii proměnil Ljevakovič.

„Penalty už jsou loterie a my jsme byli šťastnější a dá se říci psychicky silnější. Ceníme si postupu, ale nesmíme usnout na vavřínech a musíme se dobře připravit na pondělní vzájemné utkání,“ prohlásil teplický kouč Petr Rada.

„Musím říci, že jsme vypadli z poháru trochu nešťastně. Postoupil šťastnější, ne lepší z obou týmů. V dvojzápasu jsme si to prohráli v Teplicích, kdy jsme ještě v 78. minutě drželi vedení, ale pak jsme zbytečně dvakrát inkasovali,“ doplnil trenér Plzně Miroslav Koubek.