Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chvalovský se na svobodě těšil na jídlo

1 2001
P r a h a - Ve viditelně dobré náladě a s úsměvem přivítal předseda Českomoravského fotbalového svazu a podnikatel František Chvalovský novináře v kanceláři svého právního zástupce krátce po svém propuštění z policejní cely, kde strávil dva dny. Odpovědi na otázku, zda své propuštění oslaví, se však vyhnul. Poznamenal jen, že se těší na jídlo, protože po celou dobu, co byl v policejní cele, nevzal nic do úst.

"Ne, že by nedali jídlo, to oni se zase ke mně chovali dobře, ale prostě nějak demonstrativně jsem neměl chuť," řekl.

Chvalovský novinářům prozradil, že hodlá veškeré své podnikatelské aktivity spojené s těmito firmami co nejdříve ukončit. "Já chci uzavřít tuto kapitolu svého života a věnovat se tomu, co umím nejlíp, a to jsou věci kolem fotbalu," řekl.

Chvalovského propustil dnes na svobodu soudce Obvodního soudu pro Prahu 1, který nevyhověl žádosti státního zástupce, aby Chvalovského poslal do vazby. Přijal od něj kauci deset milionů korun.

Vyšetřovatel Chvalovského v úterý obvinil z úvěrového podvodu zhruba za 640 milionů korun. Chvalovský ho měl spáchat jako generální ředitel a předseda správní rady Českomoravské agrární společnosti.

V této funkci si podle obvinění opakovaně vyžádal od banky úvěry, které použil jiným způsobem, než bylo s bankou domluveno, a peníze bance nevrátil. Chvalovského stíhání souvisí s finančními operacemi mezi Komerční bankou, Českou agrární společností a Satrapou.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze