Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chvalovský promluví na výkonném výboru

2 2001
P r a h a - Předseda Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský v následujcích chvílích vystoupí před dvanácti členy výkonného výboru svazu, aby jim osvětlil, co vedlo k jeho úternímu zatčení před odletem fotbalové reprezentace k utkání do Makedonie. Výkonný výbor se případem Chvalovský zabýval už ve čtvrtek, ale ve chvíli, kdy bylo rozhodnuto, že svazový předseda bude kvůli svým podnikatelským aktivitám vyšetřován na svobodě, bylo jednání přerušeno. S tím, že dnešního pokračování se osobně zúčastní Chvalovský.
Na svobodě se těšil na jídlo
Ve viditelně dobré náladě a s úsměvem přivítal Chvalovský novináře v kanceláři svého právního zástupce krátce po svém propuštění z policejní cely, kde strávil dva dny. Odpovědi na otázku, zda své propuštění oslaví, se však vyhnul. Poznamenal jen, že se těší na jídlo, protože po celou dobu, co byl v policejní cele, nevzal nic do úst.
CELÝ ČLÁNEK

"Když jsme dostali zprávu, že Chvalovský byl propuštěn, došli jsme k závěru, že by měl výkonnému výboru osobně vše kolem svého zadržení a vyšetřování osobně vysvětlit," uvedl člen výkonného výboru Jiří Kubíček.

Představitelé českého fotbalu chtěli, aby se Chvalovský dostavil na výkonný výbor ještě ve čtvrtek večer, nakonec se však pro jeho současné zaneprázdnění dohodli, že zatím stále ještě první muž našeho fotbalu předstoupí před výkonný výbor v pátek ve třináct hodin.
 
"Myslím, že je to rozumné řešení," poznamenal svazový první místopřededa Jan Gottvald. "Samozřejmě jsme připravovali variantu, kdo Chvalovského v čele svazu alespoň na přechodnou dobu nahradí, ale jakmile jsme se dozvěděli o jeho propuštění, smetli jsme to se stolu."

Podle dostupných informací měl v případě uvalení vazby na Chvalovského stanout v čele fotbalového svazu jeho druhý místopředseda Jan Obst.
 
Gottvald na otázku, zda by měl Chvalovský ve funkci svazového předsedy zůstat, reagoval: "Já jsem pro, aby zůstal. Podnikatelské aktivity jsou jeho soukromou záležitostí a netýkají se fotbalu, pro který udělal moc." Gottvald, který ve čtvrtek vpodvečer s Chvalovským mluvil telefonicky, prý nic neví o jeho vyjádření, že z funkce svazového předsedy odstoupit nehodlá.

Chvalovský to prohlásil krátce po svém propuštění v rozhovoru se zpravodajkou MF DNES. "V tuto chvíli odstoupit nechci. Před čtrnácti dny o tom jednala valná hromada fotbalového svazu a neshledala důvod, proč by měla vůbec hlasovat o mém odvolání," řekl, ale pak uznal:  "Vím, že se situace změnila, všechno si budu muset rozmyslet."
 
Informaci, že při neofiálních jednáních se uvažovalo dosadit do čela fotbalového svazu náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ladislava Malého, Kubíček i Gottvald popřeli. "To je naprostý nesmysl," prohlásil Jiří Kubíček.

Mezi dvanácti členy výkonného výboru není jednotný názor na to, zda má Chvalovský ve funkci zůstat. "Chvalovského vyslechneme a potom se každý člen výkonného výboru vyjádří sám za sebe," řekl ve čtvrtek Kubíček. "V této chvíli opravdu těžko říci, jak páteční jednání dopadne, vůbec nelze říci, že budeme jednotní. Potom se samozřejmě bude hlasovat. Já sám si svůj názor nechám na zítřek."
 
Pokud by hlasování na pátečním jednání vyznělo například 7:6 (třináctým členem výkonného výboru je Chvalovský) v neprospěch Chvalovského, musela by být svolána valná hromada, která jediná může předsedu svazu odvolat.

Předseda Českomoravského fotbalového svazu Chvalovský hovoří po propuštění z vyšetřovací vazby

Propuštěný předseda fotbalového svazu František Chvalovský za stolem v advokátní kanceláři

František Chvalovský v advokátní kanceláři, která jej zastupuje

Spokojeně vypadal fotbalový předseda Chvalovský po propuštění z vyšetřovací vazby

Šetříte na dárky k Vánocům?
Šetříte na dárky k Vánocům?

Vydělejte peníze prodejem přebytečných věcí s bazarovou aplikací eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze