Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chovanec se po drtivé výhře neusmál

15 2001
Drnovice - Vůbec nevypadal na trenéra mužstva, které bylo právě potupeno. Nizozemský trenér Korejců Guus Hiddink mluvil po drtivé porážce 0:5 od české reprezentace klidně a ochotně. "Není to tragédie. Poznali jsme, co je to hrát proti světovému týmu," prohlásil, když přišel po zápase mezi novináře. "Jsme vůbec rádi, že jsme mohli s Čechy hrát." To zopakoval několikrát. To český trenér Jozef Chovanec se tváří stále stejně zachmuřeně. Ať se prohraje, nebo zvítězí. "Stále jsem s něčím nespokojený."

Jeden korejský novinář se Chovance ptal dvakrát na to samé. Když Chovanec odpověděl výhybavě, zkusil to znovu. Jak hodnotíte korejský tým, zněla otázka. "Od toho tu byl kolega Hiddink, který mě trénoval v Eidhovenu."

Ani do rozboru svého mužstva se český kouč nechtěl pouštět. "Počkejte, až se podívám na video. Zítra si to povíme," poznamenal. "Občas jsme však zbytečně ztráceli míče, hlavně ke konci. Asi už hráčům docházely síly."

Hiddink si stěžoval na naivitu svých hráčů. Ta rozhodla zápas, řekl. "Všichni jste viděli, jak byla potrestána. Vždycky se vymstí, když nedáte ze čtyř šancí alespoň jeden gól."

Pak se poklonil hostitelskému mužstvu. "Často nehrajeme s tak silným týmem. Čeští hráči jsou zvyklí hrát kvalitní zápas dvakrát týdně, my ne. Alespoň si naši hráči uvědomí, co je bude čekat na světovém šampionátu. Tento zápas jim může hodně dát, i když jsme ho vysoko prohráli."

Autor:
Témata: Jozef Chovanec


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze