Chelsea se naladila na Superpohár s Arsenalem výhrou nad Barcelonou

Luis Alberto Suárez Díaz z Barcelony (ve žlutém) a Kenedy z Chelsea v souboji o balón | foto: AP

29 2015
Fotbalisté Barcelony prohráli na přípravném turné ve Spojených státech amerických i s druhým anglickým soupeřem Chelsea. Na rozdíl od duelu s Manchesterem United (1:3) tentokrát rozhodly o vítězi až penalty, v normální hrací době skončil zápas na stadionu pro americký fotbal FedEx Field ve Washingtonu 2:2.

V duelu šampionů svých zemí šel před 78 914 diváky už po deseti minutách do vedení bývalý klub brankáře Petra Čecha po gólu Edina Hazarda. Ve druhém poločase výsledek otočili Luis Suárez a Sandro Ramírez, ale pět minut před koncem Gary Cahill zařídil vyrovnáním rozstřel.

V něm Čechův nástupce Thibaut Courtois chytil střelu Gerarda Piquého, předtím belgického brankáře nepřekonal ani Alen Halilovič. Chelsea se tak naladila vítězně na nedělní anglický Superpohár proti současnému týmu českého gólmana Arsenalu.

„Jako příprava to bylo fantastické. Je to přátelský zápas, ale když Barcelona hraje s Chelsea, chcete vyhrát, to není přátelák,“ řekl kouč Chelsea José Mourinho. Jeho soupeř na americké tour nemá odpočívající hvězdy Lionela Messiho a Neymara, ze tří zápasů vyhrál jen ten první nad Los Angeles Galaxy (2:1).

1. Chelsea FC 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham Hotspur 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool FC 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal FC 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester United 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton FC 38 17 10 11 62:44 61
8. Southampton FC 38 12 10 16 41:48 46