Chelsea bez Čecha prošla do finále Ligového poháru, vyřadila Liverpool

Branislav Ivanovič z Chelsea slaví gól proti Liverpoolu. | foto: Reuters

27 2015
Fotbalisté Chelsea si posedmé zahrají finále anglického Ligového poháru. Po remíze 1:1 v úvodním utkání zdolali v domácí semifinálové odvetě Liverpool 1:0 gólem Branislava Ivanoviče v prodloužení. Před českým gólmanem Petrem Čechem dostal v sestavě vítězů přednost jeho belgický konkurent Thibaut Courtois. Druhý finalista vzejde ze středečního souboje mezi Sheffieldem United a Tottenhamem.

Chelsea po víkendovém vyřazení z Anglického poháru čelila hrozbě, že během tří dnů přijde o druhou šanci na trofej. Trenér José Mourinho proto do utkání nasadil téměř ideální sestavu a do branky vrátil Čechova belgického konkurenta Thibauta Courtoise, který v první půli předvedl dva důležité zákroky.

Důležitou postavou utkání však byl Courtoisův krajan v brance Liverpoolu Simon Mignolet. Často kritizovaný gólman zazářil ve druhé půli, kdy nejprve skvěle vykopl tečovanou ránu Diega Costy a následně včasným vyběhnutím zmařil šanci Oscarovi.

Chelsea už v 50. minutě přišla o klíčového hráče Cesca Fábregase, který po srážce se spoluhráčem Johnem Terrym musel vystřídat. A absence nejlepšího nahrávače se postupně začala projevovat. Liverpool měl v závěru normální hrací doby mírnou převahu, ale na gól také nedosáhl. A jelikož v Ligovém poháru neplatí pravidlo o vyšším počtu vstřelených branek na soupeřově hřišti, následovalo prodloužení.

V něm po čtyřech minutách udeřil Ivanovič. Srbský obránce využil Williamova ideálního centru z přímého kopu a zcela nehlídán hlavičkoval z malého vápna mimo Mignoletův dosah.

Alespoň penaltový rozstřel mohl Liverpoolu zajistit Henderson, ale v dobré šanci hlavičkoval vedle. Víc už pozorně hrající Chelsea soupeři nedovolila. Liverpool od 72. minuty nepustila ani k jedné přímé střele mezi tři tyče a radovala se z postupu.