Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na 90 minut kamarádství zmizí, tvrdí Vágner i Purkart. Střetnou se v ČFL

Robert Vágner v dresu pražské Slavie. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

15 2014
Prvoligový fotbal poznali oba v Plzni, oba však do dnešní Viktorie zamířili z jiných klubů. Starší, záložník Stanislav Purkart, začínal od žáčků v Blatnici, útočník Robert Vágner pro změnu v plzeňské Lokomotivě.

Po letech, to už jako fotbaloví trenéři, se sešli v Domažlicích. Jenže pouze nakrátko. A v sobotu ve 14.30 hodin už se na Chodsku postaví proti sobě v 19. kole ČFL. Purkart jako hlavní kouč Jiskry, Vágner pro změnu coby šéf lavičky Chomutova.

"Před téměř dvěma roky mě Standa Purkart oslovil, zda mu nechci dělat asistenta v Jiskře. Samozřejmě jsem kývnul ale hned po půl roce přišel s nabídkou třetiligový Chomutov a já se s Chodskem zase loučil, i když dost nerad," vysvětluje Vágner.

Ale ještě zpět k jejich hráčské kariéře. Oba prošli plzeňským dorostem, Vágner i fotbalovou třídou na 33. základní škole ve Skvrňanech, Purkart později i vojnou v třetiligových Karlových Varech. Na ligové soupisce se oba objevili v sezoně 1993/1994.

Od této doby jsou velkými kamarády. Zatímco rychlonohý Vágner v roce 1995 zamířil z Viktorie do Slavie a později hrál i za Teplice, v Maďarsku, Německu a Řecku, tak záložník Purkart byl věrný Plzni. Jen na závěr kariéry si odskočil do Poštorné, to bylo v roce 1999. Vágner "vydržel" déle, ještě před pěti lety byl hrajícím koučem ve Stříbře, krátce působil i v nedalekém Chrástu.

Až téměř po dvaceti letech se oba znovu potkali. To již zkoušeli trenerský chlebíček a Purkart měl větší náskok. "Začal jsem u mládeže, u prvního celku Plzně jsem byl asistentem Miroslava Koubka, působil jsem u dorostu i juniorky Viktorie," vypočítává Purkart.

Poté zamířil do Karlových Varů a do Sokolova, po trenérské pauze pomáhal v Chotíkově. "Pak přišel zlom a nyní už druhý rok jezdím do Domažlic." Dnes si před zápasem podají ruce, možná prohodí pár slov. Ale pak... ,,Pak naše kamarádství na 90 minut přerušíme," usmívá se Vágner a Purkart jen pokyvuje hlavou.

"Až po utkání zase budeme přátelé. A bude se určitě na co koukat. Robertovo mužstvo hraje velmi dobře, vždyť jsme v tabulce sousedé," připomíná.

Kdo ví, třeba se jejich fotbalové cesty v budoucnu zase propojí. "Stále mě mrzí, že Robert od nás odešel do Chomutova. Spolupráce s ním fungovala velmi dobře."

Ale dnes ve třetí nejvyšší soutěži chtějí oba toho druhého pokořit.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze