14 2013
Třetí nejvyšší fotbalová soutěž mění po čtrnáctém kole lídra. Stala se jím Čáslav, která zdolala Chomutov 2:1. Rezerva prvoligové Sparty klesla po prohře v Kolíně na třetí místo. Podívejte se na video, kde naleznete nejzajímavější okamžiky 14. kola.

Sparta B inkasovala na hřišti Kolína dva góly v rozmezí dvou minut a z tohoto direktu se už nevzpamatovala.

Nejprve se v 18. minutě trefil Štoček, proti němuž se vydal jak hostující bek, tak i gólman Staněk. Domácí útočník si s oběma poradil a z úhlu poslal míč do sítě.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Následně vyběhl brankář Staněk až příliš daleko a když další kolínský útočník Boček napřáhl ze strany z velké vzdálenosti, nestihl se už vrátit - 2:0.

"Druhý poločas byl ve znamení snahy o kontaktní gól," popsal další vývoj utkání trenér Sparty B Martin Hašek pro klubový web. Kýžený kontaktní gól hosté vstřelili v nastaveném čase a to už na další branku, která by znamenala remízu, bylo pozdě.

Čestný úspěch pro rezervu Sparty zařídil útočník Pouček přízemní střelou z asi čtrnácti metrů.

Z prohry Sparty B i remízy Převýšova se Štěchovicemi (0:0) tak těžil tým Čáslavi.

"My jsme bojovali, dnes to bylo ubojované vítězství s velkým štěstím. Výsledek je krutý, abych se přiznal, ani nemám radost. Soupeř byl dobrý," říkal po utkání trenér Čáslavi Jan Kmoch pro klubový web.

"Zápas jsme si prohráli sami a nikdo si na nic nemůže stěžovat," nehledal výmluvy jeho protějšek Robert Vágner.

Domácí Čáslav vedla od 47. minuty, když se z penalty nemýlil Rozsíval. O jedenáct minut později ale vyrovnal Pikl, jenž v první půli neproměnil pokutový kop. O devátém vítězství v sezoně rozhodli fotbalisté Čáslavi až v nastaveném čase zásluhou Habbara.

Výsledky 14. kola (15. hraného): Chrudim - Strakonice 4:0, Domažlice - H. Měcholupy 2:1, Kolín - Sparta Praha B 2:1, Králův Dvůr - Meteor VIII 1:4, Admira Praha - Roudnice n. L. 1:1, Převýšov - Štěchovice 0:0, Jirny - K. Vary 1:0, Čáslav - Chomutov 2:1, Zápy - Kunice 3:0.

1. FK Čáslav 15 9 2 4 29:18 29
2. SK Převýšov 15 8 3 4 23:10 27
3. AC Sparta Praha B 15 8 3 4 27:19 27
4. FK Kolín 15 7 4 4 23:15 25
5. SK Viktorie Jirny 15 7 4 4 22:17 25
6. Jiskra Domažlice 15 7 3 5 25:19 24
7. FK TJ Štěchovice 15 6 5 4 19:14 23
8. MFK Chrudim 15 6 4 5 30:22 22