Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbal se snaží přilákat děti, s novým projektem pomáhá i Rosický

Tomáš Rosický na tréninku české reprezentace | foto:  Michal Šula, MAFRA

3 2014
Český fotbal myslí na budoucnost. Postupně spouští projekty, které mají přivést děti k tomuto sportu. Během září bude probíhat „Měsíc náborů“. Akce podporuje i kapitán reprezentace Tomáš Rosický.

„Rada pro děti? Hlavní je, aby je fotbal bavil. Aby to pro ně byla zábava. Třeba mě fotbal pořád baví,“ řekl Rosický. „Samozřejmě přijdou i chvíle, kdy s tím budete chtít seknout. I já jsem to několikrát zažil. Ale s tím se musíte vypořádat.“

Kapitán národního týmu se stal patronem projektu Můj první gól. Ten má usnadnit začínajícím fotbalistům a fotbalistkám první fotbalové kroky. V jejím rámci budou v září a v květnu realizovány Měsíce náborů, tedy série náborových akcí po celém Česku.

„Jsem moc rád, že můžu být součástí tohohle pěkného projektu, který má klukům a holkám pomoct do začátku. No a pak už to bude na nich, jak se budou zlepšovat,“ dodal Rosický.

Primárním cílem projektu Můj první gól je rozšíření členské základny. Pomoci tomu má i zveřejňování příběhů slavných fotbalistů či lidí spjatých s fotbalem. Jedním z nich bude právě Rosický.

V rámci projektu probíhá kampaň s cílem informovat rodiče, do jakého klubu a jak přihlásit dítě na fotbal.

„Fotbal je v Česku sportem číslo jedna. Vždycky to tak bylo, je a já doufám, že i navždy bude. Ale společnost se vyvíjí a některé návyky se mění. Čím dál víc dětí nesportuje a věnuje se jiným aktivitám. My nechceme čekat, až děti k fotbalu přijdou. Chceme jim jít naproti. Proto vznikla platforma Můj první gól,“ zdůraznil místopředseda fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze