Českého mistra zaskočil v Evropské lize rychlý gól: Janov - Slavia 2:0

FC Janov - Slavia: Vaniak dostává gól z přímého kopu od Zapatera | foto: Italo BancheroAP

17 2009
Slávističtí fotbalisté vstup do základní části Evropské ligy nezvládli. V Janově prohráli 0:2, když první branku inkasovali v úvodu duelu a druhou v závěru prvního poločasu.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ve druhém souboji skupiny B domácí Lille remizovalo s Valencií 1:1. Hosté vedli díky Matovi ze 78. minuty, chvíli před koncem srovnal Gervinho. Právě s francouzským klubem se slávisté utkají v příštím utkání, za dva týdny se hraje v Edenu.

Když slávisté v posledních dvou letech nastoupili k pohárovému utkání na hřišti slavného klubu, v pěti případech ze šesti inkasovali do osmé minuty.

V Janově "vyrovnali rekord" z loňských zápasů ve Florencii a na Ajaxu, inkasovali po necelých třech minutách.

Po faulu kapitána Suchého se záložník Zapater trefil technickou střelou z přímého kopu přes zeď. Vaniak sice po míči skočil, ale vyrazit ho nedokázal.

Druhou branku dostali hosté po centru z pravé strany, míč letěl na malé vápno, kde se útočník Sculi protlačil k zakončení mezi Krajčíkem se Suchým a zblízka skóroval. Do konce poločasu chybělo šest minut a bylo rozhodnuto.

Slávisté na zvrat neměli, byť i oni mohli dát gól. Vlažně hrající defenzivu domácích však Šenkeřík nepotrestal. Na pravé straně domácí Tomovič laxně odehrál míč jen k Hlouškovi, který přihrál do ideální pozice, ale slávistický útočník branku překopl.

Hosté v průběhu utkání několikrát běželi na tři domácí obránce v přečíslení, ale nikdy si dobře nepřihráli.

Lídr italské ligy nemusel k pohodovému vítězství předvést oslnivý výkon. V útočné fázi často kazil jednoduché přihrávky, v obraně nebyl důrazný.

Po přestávce domácí zápas kontrovali, až na pár centrů téměř nic soupeři nedovolili. Přesto střídající Naumov mohl snížit, ale po rohovém kopu odražený míč napálil z malého vápna jen do obličeje Criscita. A v samém závěru nepříjemnou skákavou ránu Jandy vyrazil Amelia na roh.