České Budějovice v zimní lize porazily Vlašim, Škoda dal hattrick

Útočník Michal Škoda (v černém) na archivním fotu. | foto: Marek Podhora, MAFRA

18 2015
Vyrovnaná skupina A zimní Tipsport ligy má nového lídra. České Budějovice i díky hattricku Michala Škody porazily Vlašim 4:1 a se šesti body jsou tak zatím nejblíže finálové části turnaje. O postupujícím celku ale rozhodne až středeční pražské derby mezi Duklou a Žižkovem.

Hvězdou utkání mezi Českými Budějovicemi a Vlašimí byl rozhodně útočník Michal Škoda. První gól v utkání vstřelil ve 38. minutě, kdy se trefil z první po centru Řezáče. O šest minut později druhý gól přidal po Volešákově rohu obránce Podstavek.

V 71. minutě se prosadil opět Škoda, když přesně zamířil z přímého kopu. Deset minut před koncem sice snížil Veselý, ale poslední slovo měl opět Škoda, který v 82. vstřelil svou třetí branku v zápase.

Jihočeši si tak připsali druhou výhru ve skupině, poté co v minulém střetnutí vyhráli nad Viktorií Žižkov 2:0. Naopak Vlašim zaznamenala druhou porážku ve dvou dnech, v sobotu totiž podlehla Žižkovu 1:2.

Více ze včerejších zápasů Tipsport ligy ZDE.

O vítězi skupiny A se však bude rozhodovat až ve středu. Budějovice sice mají na Duklu i Žižkov náskok tří bodů, ale pokud jeden z těchto týmů ve vzájemném klání zvítězí a nebude mít celkové negativní skóre, tak Jihočechy odsune na druhou příčku.