Budějovice - Příbram 0:3, trenér Tobiáš zůstává stoprocentní

Příbramští fotbalisté slaví gól. | foto: Marek PodhoraMAFRA

27 2014
Ozdravná příbramská kúra trenérem Pavlem Tobiáš pokračuje úspěšně. Tým pod jeho vedením vyhrál i druhé utkání, tentokrát zvítězil 3:0 v Českých Budějovicích, a už se dostal ze sestupových příček. Góly vstřelili Hnaníček, Sus a Řezníček.

„Před svým příchodem k mužstvu jsem si říkal, že musíme aspoň jeden ze dvou zápasů v Jihlavě a v Českých Budějovicích vyhrát, abychom udrželi naději. Dvě výhry, které jsme získali, jsou nadstandard,“ radoval se příbramský kouč Pavel Tobiáš.

Budějovice začaly vlažně a za celý první poločas nedokázaly ohrozit branku Příbrami.

Ani hosté nepředváděli fotbalový festival, ale na rozdíl od soupeře se dostávali do šancí a hned z první příležitosti dokázali skórovat.

Jihočeši ve 26. minutě nejprve ubránili roh Příbrami, ale Linhart jen pár metrů za pokutovým územím přišel o míč a hosté jej ihned poslali zpátky před branku Křížka. Herzán na centr nedosáhl, a tak míč propadl k volnému Hnaníčkovi. Ten měl dost času na přípravu střely a ranou ke vzdálenější tyči překonal českobudějovického brankáře.

„Výsledek je pro nás obrovské zklamání.Soupeř nás předčil úplně ve všem. Utkání dala ráz první branka, kdy Zdeněk Linhart udělal strašnou chybu a ztratil míč. Byl to zkrátka výbuch po všech stránkách,“ hodnotil zápas budějovický trenér Luboš Urban.

Pokud diváci čekali, že inkasovaný gól domácí probere, mýlili se. České Budějovice i nadále pokračovaly v ospalém tempu bez herních nápadů a Příbram je za to do přestávky málem potrestala ještě jednou.

Po rychlém útoku přihrál Pilík míč volnému Fillovi, jenž však na moment zaváhal se zakončením a domácí hráči dokázali jeho pokus zablokovat.

Do druhé části se Budějovice pustily přece jen s větším elánem a dostaly se i do dobré příležitosti. Jenže Linhart po Herzánově přihrávce mířil nad břevno.

Nebezpečnějším týmem zůstávala Příbram. Fillo v dobré příležitosti přestřelil a Zemanovu ránu vyrazil na roh Křížek.

Třetí příležitost ve druhém poločase už hosté využili. Kramešovu střelu Křížek v 59. minutě vyrazil před sebe, českobudějovický gólman pohotově reagoval i na Řezníčkovu dorážku, ale volný Sus už míč pohodlně poslal do branky.

Jihočechy pak definitivně potopil jejich bývalý hráč Řezníček. Zemanovu ránu Křížek vyrazil, ale příbramský útočník byl u míče první a snadno přidal třetí gól.

„Po přestávce jsme dominovali technicky i takticky,“ těšilo příbramského trenéra Tobiáše.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39