České Budějovice - Dukla 1:0, nováček se nevzdává a ještě má šanci

Českobudějovický záložník Jakub Pešek (vpravo) v souboji o míč s Matějem Hanouskem z Dukly. | foto: Marek Podhora, MAFRA

9 2015
Českobudějovičtí fotbalisté ještě mají naději na záchranu v nejvyšší soutěži. Po vítězství 1:0 nad Duklou Praha ve 27. kole ztrácejí pět bodů na čtrnáctý Liberec, který má ovšem nedělní zápas proti Jablonci k dobru.

„Poprvé jsme odehráli zápas s nulou. Je to ironie, kterou přináší fotbal. Vyhráli jsme nad nejfotbalovějším soupeřem a prohráli tady s mnohem horšími týmy. Připouštím, že jsme měli trochu štěstí, ale na druhou stranu jsme mohli i další gól přidat,“ uvedl budějovický trenér František Cipro, jehož tým uspěl po deseti porážkách za sebou.

Budějovičtí byli v úvodu utkání aktivnější. Po pár minutách rozehrávali rohový kop a po signálu se dostal k míči kapitán Kladrubský a trefil břevno. Po necelé čtvrthodině hry se domácí dočkali i gólového úspěchu. Na Peškův centr si naběhl Funda, který nadvakrát překonal brankáře Radu.

Dukla za nepříznivého stavu přidala a ve zbytku prvního poločasu víc kontrolovala míč. Vyrovnat ovšem Pražané nedokázali. Nejblíže ke gólu měl Beauguel, jenž hlavičkoval do břevna.

Konstrukce nad domácím gólmanem Křížkem se otřásla i v úvodu druhé části. Tentokrát nebezpečný centr z pravé strany tečoval českobudějovický stoper Podstavek a od jeho nohy se míč odrazil do břevna.

Budějovice odpověděly na tento závar nadějnou šancí. Střídající Michal Škoda nacentroval z levé strany na nabíhajícího Kaloda, ten však už v tísni nedokázal dostat míč za Radu.

Dukla měla v závěru převahu, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

„Jsem zklamaný, chtěli jsme uspět a zároveň přiživit šanci na evropské poháry. Ale upozorňoval jsem na to, že soupeř, i když už má jen teoretickou naději na záchranu, není špatný,“ poznamenal Luboš Kozel, kouč Dukly.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
3. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
4. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
5. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5