České Budějovice - Dukla 1:0, nováček se nevzdává a ještě má šanci

Českobudějovický záložník Jakub Pešek (vpravo) v souboji o míč s Matějem Hanouskem z Dukly. | foto: Marek Podhora, MAFRA

9 2015
Českobudějovičtí fotbalisté ještě mají naději na záchranu v nejvyšší soutěži. Po vítězství 1:0 nad Duklou Praha ve 27. kole ztrácejí pět bodů na čtrnáctý Liberec, který má ovšem nedělní zápas proti Jablonci k dobru.

„Poprvé jsme odehráli zápas s nulou. Je to ironie, kterou přináší fotbal. Vyhráli jsme nad nejfotbalovějším soupeřem a prohráli tady s mnohem horšími týmy. Připouštím, že jsme měli trochu štěstí, ale na druhou stranu jsme mohli i další gól přidat,“ uvedl budějovický trenér František Cipro, jehož tým uspěl po deseti porážkách za sebou.

Budějovičtí byli v úvodu utkání aktivnější. Po pár minutách rozehrávali rohový kop a po signálu se dostal k míči kapitán Kladrubský a trefil břevno. Po necelé čtvrthodině hry se domácí dočkali i gólového úspěchu. Na Peškův centr si naběhl Funda, který nadvakrát překonal brankáře Radu.

Dukla za nepříznivého stavu přidala a ve zbytku prvního poločasu víc kontrolovala míč. Vyrovnat ovšem Pražané nedokázali. Nejblíže ke gólu měl Beauguel, jenž hlavičkoval do břevna.

Konstrukce nad domácím gólmanem Křížkem se otřásla i v úvodu druhé části. Tentokrát nebezpečný centr z pravé strany tečoval českobudějovický stoper Podstavek a od jeho nohy se míč odrazil do břevna.

Budějovice odpověděly na tento závar nadějnou šancí. Střídající Michal Škoda nacentroval z levé strany na nabíhajícího Kaloda, ten však už v tísni nedokázal dostat míč za Radu.

Dukla měla v závěru převahu, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

„Jsem zklamaný, chtěli jsme uspět a zároveň přiživit šanci na evropské poháry. Ale upozorňoval jsem na to, že soupeř, i když už má jen teoretickou naději na záchranu, není špatný,“ poznamenal Luboš Kozel, kouč Dukly.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48
6. Fastav Zlín 29 10 8 11 32:35 38
7. Dukla Praha 29 10 7 12 38:35 37
8. FK Jablonec 29 8 12 9 41:38 36