České Budějovice - Dukla 1:0, nováček se nevzdává a ještě má šanci

Českobudějovický záložník Jakub Pešek (vpravo) v souboji o míč s Matějem Hanouskem z Dukly. | foto: Marek Podhora, MAFRA

9 2015
Českobudějovičtí fotbalisté ještě mají naději na záchranu v nejvyšší soutěži. Po vítězství 1:0 nad Duklou Praha ve 27. kole ztrácejí pět bodů na čtrnáctý Liberec, který má ovšem nedělní zápas proti Jablonci k dobru.

„Poprvé jsme odehráli zápas s nulou. Je to ironie, kterou přináší fotbal. Vyhráli jsme nad nejfotbalovějším soupeřem a prohráli tady s mnohem horšími týmy. Připouštím, že jsme měli trochu štěstí, ale na druhou stranu jsme mohli i další gól přidat,“ uvedl budějovický trenér František Cipro, jehož tým uspěl po deseti porážkách za sebou.

Budějovičtí byli v úvodu utkání aktivnější. Po pár minutách rozehrávali rohový kop a po signálu se dostal k míči kapitán Kladrubský a trefil břevno. Po necelé čtvrthodině hry se domácí dočkali i gólového úspěchu. Na Peškův centr si naběhl Funda, který nadvakrát překonal brankáře Radu.

Dukla za nepříznivého stavu přidala a ve zbytku prvního poločasu víc kontrolovala míč. Vyrovnat ovšem Pražané nedokázali. Nejblíže ke gólu měl Beauguel, jenž hlavičkoval do břevna.

Konstrukce nad domácím gólmanem Křížkem se otřásla i v úvodu druhé části. Tentokrát nebezpečný centr z pravé strany tečoval českobudějovický stoper Podstavek a od jeho nohy se míč odrazil do břevna.

Budějovice odpověděly na tento závar nadějnou šancí. Střídající Michal Škoda nacentroval z levé strany na nabíhajícího Kaloda, ten však už v tísni nedokázal dostat míč za Radu.

Dukla měla v závěru převahu, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

„Jsem zklamaný, chtěli jsme uspět a zároveň přiživit šanci na evropské poháry. Ale upozorňoval jsem na to, že soupeř, i když už má jen teoretickou naději na záchranu, není špatný,“ poznamenal Luboš Kozel, kouč Dukly.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39