Čech si odbyl domácí premiéru na Emirates, fanoušci bouřili nadšením

Petr Čech, brankář Arsenalu, s trofejí pro vítěze přípravného turnaje v Londýně. | foto: Reuters

26 2015
Fotbalový brankář Petr Čech byl na londýnském Emirates stadionu poprvé jako domácí. Za Arsenal nastoupil proti Wolfsburgu, v utkání přípravného turnaje anglický klub vyhrál 1:0, jediný gól dal krátce po poločase Walcott.

Poprvé na Emirates stadium. Petr Čech si vyzkoušel, jaké to bude, až za dva týdny začne nový ročník Premier Leagua a on si stoupne do brány v malém londýnském derby proti West Hamu United.

Když před zápasem moderátor četl sestavu, po oznámení Čechova jména 60 tisíc diváků bouřilo nadšením. „Díky za krásné přivítání,“ vzkázal pak Čech na twitterovém účtu.

Třiatřicetiletý český gólman je v Arsenalu od července, kam přestoupil z Chelsea. Tam působil jedenáct let.

V utkání čelil pěti střelám, všechny v pohodě zlikvidoval. Poprvé zasahoval už po pár vteřinách, když zachytil přízemní centr.

Pro Arsenal to byl čtvrtý přípravný zápas v letní přestávce, na turné v Singapuru nejdřív porazil místní výběr 4:0, pak při Čechově debutu v novém angažmá zdolal ve finále Everton 3:1.

Po návratu do Evropy na domácím turnaji v sobotu smetl Lyon 6:0, to Čech nechytal. Druhý den proti německému soupeři udělal trenér Wenger v sestavě deset změn, zůstal jen Özil. Z obvyklého užšího kádru nastoupili ještě Monreal, Arteta, Cazorla, Wilshere a Walcott.

Právě rychlý anglický záložník krátce po půli otevřel skóre zápasu, které se už nezměnilo.

1. Chelsea FC 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham Hotspur 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool FC 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal FC 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester United 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton FC 38 17 10 11 62:44 61
8. Southampton FC 38 12 10 16 41:48 46