Budějovičtí hráli plážový fotbal

7 2003
Praha - Prohra 1:6 na Slavii byla pro České Budějovice v lize těžkou ranou. "Někteří se chovali nezodpovědně jak Brazilci při fotbálku na pláži," kritizoval spoluhráče Pavel Jirousek. Patrně přehnané sebevědomí stálo za selháním mužstva hostů. Hráči se špatně koncentrovali, dva z gólů dostali v úvod poločasů. "Tohle zápas vlastně rozhodlo. O vítězi nebylo potom sporu," konstatoval trenér Pavel Tobiáš.

Do útoku místo nemocného Lafaty nasadil v úvodu utkání nečekaně Vozábala, pak se místo něj víc vysouvali dopředu Svoboda s Jůnem. Většinu druhé půle odehrálo útočné duo Matoušek - Bouchal.

Jenže gólově se nikdo z nich neprosadil. Patrně i to stálo za špatným výsledkem, slávisté hráli lehkovážněji a soupeři nabízeli prostor k ofenzívě. Čtrnáct střeleckých pokusů budiž důkazem.

"Bohužel jsme útočnou aktivitou Slavii jen nahrávali a chodila do volných prostorů. Když takové mužstvo pustíme do přečíslení, nemáme šanci," zlobil se kapitán Jirousek.

Možná mohl jiný průběh přinést moment z 5. minuty, kdy Ivo Svoboda měl šanci vyrovnat na 1:1. Při sólovém nájezdu mu ale gólman Václavík bravurně padl pod nohy. Lehkovážnost, s jakou někteří hráči Budějovic hráli, ilustroval výkon Martina Konečného.

Na jeho pravé straně se zrodily čtyři úvodní góly. A právě za stavu 4:0 ho trenér Tobiáš vystřídal. Neměl to udělat dřív? "Kdybych chtěl něco zachránit, musel bych ho vyměnit před prvním gólem. A ten padl ve druhé minutě," trpce se pousmál Tobiáš.

Na Spartě v únoru prohrálo českobudějovické mužstvo jen 0:1, v dalších třech zápasech dostalo pouhé dva góly. Zdálo se, že defenzíva pracuje spolehlivě. "Nemám vysvětlení na to, co se dneska s námi dělo. V mrazu jsme se prostě spálili," řekl brankář Miroslav Seman.

V týdnu jedou Budějovice opět do Prahy, tentokrát na Spartu k utkání Poháru ČMFS. V neděli je čeká doma liga s Libercem. "Po téhle ostudě to bude velký test naší odolnosti," tvrdí Jirousek.