Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalové České Budějovice chtějí pokračovat s mladým týmem

Budějovický Michal Řezáč se snaží získat míč od olomouckého Lukáše Kalvacha. | foto: Marek Podhora, MAFRA

7 2015
Nového trenéra už generální manažer může vybírat, dál budou hrát vlastní odchovanci a nového šéfa Dynamo hledat nebude. To jsou některé z výstupů valné hromady akcionářů fotbalového klubu, která se konala v závěru minulého týdne na Střeleckém ostrově.

„Nabídl jsem rezignaci, ale majitelé klubu ji nepřijali. S čistým svědomím jsem na to byl připravený a přijal bych to. Jsem za sportovní i ekonomické výsledky klubu zodpovědný,“ vysvětloval po valné hromadě generální manažer Martin Vozábal.

Ten bude podle svých slov hledat nové složení týmu pro jarní část druhé nejvyšší soutěže. K některým pohybům v kádru dojde. Ráz mužstva se však nezmění. „Dali jsme se na cestu s mladými a shodli jsme se na tom i s akcionáři. Začít shánět Slováky a Jugoslávce není řešení. Nepřistoupil bych na to,“ dodal Vozábal, který chce přivést jednoho, nebo dva zkušené hráče a další mladé zapojit do týmu.

Možný je odchod útočníka Linharta, který nechce v klubu prodloužit smlouvu. Ovšem žádná nabídka na něj zatím nepřišla.

Pozici trenéra sice valná hromada nevyřešila, ale dala mandát generálnímu manažerovi, aby o tom rozhodl sám. Do téhle doby museli schvalovat výběr nového šéfa střídačky akcionáři. Vyslovili přání, aby byl novým koučem A-týmu někdo, kdo zná prostředí jižních Čech a dokáže pracovat s mladými hráči.

Valná hromada řešila i aktuální finanční situaci akciové společnosti, která je poměrně složitá. V současné chvíli není naplněný rozpočet klubu. Majitelé akciové společnosti vzali tuto skutečnost na vědomí a pro další měsíce se pokusí pomoci tomu, aby se finanční stránka zlepšila.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze