Brno - Hradec 1:1, hosté vybojovali bod pět minut před koncem

Radost brněnských fotbalistů, ilustrační snímek | foto: Marie Stránská, MAFRA

17 2016
Dlouho se hrálo bez branek a góly ve fotbalové zápase Brno - Hradec Králové začaly padat až před koncem. Na trefu domácího Michala Škody zareagoval Marek Plašil, takže utkání 7. ligového kola skončilo nerozhodně 1:1.

Hradecký nováček zaskočil soupeře otevřenou útočnou hrou, která vedla i do gólových šancí. Naopak Brňané jen s obtížemi zakládali útočné akce, které končily většinou ještě před zakončením.

„Představovali jsme si jiný výsledek, ale za první půli jsme si vítězství nezasloužili. Po přestávce se naše hra zvedla, ale závěr jsme nezvládli,“ litoval brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Hned v úvodu zápasu uchránil brněnský tým brankář Melichárek, jenž stačil vyrazit Mudrovu střelu. Vzápětí ve vyložené šanci Malinský přestřelil a stejně naložil v 17. minutě s tutovkou Holeš.

Až po dvaceti minutách brněnské defenzívy pronikl po pravé straně Hyčka, ustál dva osobní souboje, ale jinak pečlivě střežený Řezníček mířil nad břevno.

Další gólovou šanci na druhé straně nevyužil po Holešově úniku ve 33. minutě Pázler, jeho přízemní střelu stačil Melichárek vyrazit.

Po změně stran brněnský trenér Habanec posílil ofenzívu zařazením uzdraveného Litsingiho, do útočení se zapojovali mnohem častěji i oba krajní obránci Šural s Hyčkou. Brňané získali územní převahu, Východočeši spoléhali jen na brejky, které ale většinou nedotáhli.

V 80. minutě po centru Litsingiho vstřelil úvodní gól hlavou Škoda. Byla to první brněnská střela na bránu v zápasu.

Náskok ovšem Brňané neudrželi. Dvě minuty před koncem rozehrál Pázler přímý kop, míč propadl až k Plašilovi, který z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a byli jsme aktivnější. Vypracovali jsme si i vyložené šance a jen naší neproduktivitou skončil první poločas bez branek. Ve druhé půli byli domácí silnější na míči a hrozili standardními situacemi, po kterých také padl úvodní gól. Zareagovali jsme změnou herního stylu. Poslali jsme do hry mladé běhavé hráče. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo v závěru alespoň vyrovnat. Remíza je asi zasloužená,“ hodnotil hradecký kouč Milan Frimmel.