Brazilci vyřadili na fotbalovém MS do 20 let Německo, v semifinále je i Kostarika

Brazílie U20: fotbalisté se radují z gólu Maicona (uprostřed)

10 2009
Fotbalisté Brazílie a Kostariky jsou zbývajícími semifinalisty světového šampionátu hráčů do 20 let v Egyptě. Brazilci ve čtvrtfinálově bitvě proti Německu rozhodli o výhře 2:1 a postupu mezi elitní kvarteto turnaje gólem v prodloužení, Kostaričané je přesně napodobili v souboji se Spojenými arabskými emiráty.

Brazilci dosud na šampionátu v Egyptě zaváhali pouze v základní skupině, kdy remizovali 0:0 s Českou republikou.

Němce ale pustili do mnoha brankových příležitostí a po hlavičce Holtbyho také od 73. minuty prohrávali.

Skvělý tah se podařil kouči Rogeriovi, jenž poslal na hřiště Maicona, a ten v 88. minutě vyrovnal. Navíc hned na úvod prodloužení rozvlnil síť podruhé a Němci už se na odpověď nezmohli.

První semifinálovou dvojici tvoří týmy Maďarska a Ghany, které si účast mezi elitou vybojovaly v pátek.