Brazilci uhráli v Peru jen bod

17 2003
Lima - Týmu Peru se v kvalifikaci na Mistrovství světa v kopané 2006 podařilo uhrát na domácí půdě v Limě remízu 1:1 s favorizovaným celkem Brazílie. Hosté sice vyhráli první poločas díky Rivaldovi, který bez problémů proměnil penaltu, ale osm minut po přestávce vyrovnával Nolbert Solano.

Rivaldo, který se na klubové úrovni trápí na lavičce AC Milán, vsítil v Limě první gól na mezinárodním poli od čtvrtfinále loňského MS proti Anglii. "Jsem strašně rád, že jsem zase hrál," přiznal světový šampion, jehož posledním zápasem byl říjnový duel znovu v barvách reprezentace proti Jamajce.

Jeho branka odstartovala sérii šancí favorita, ale do přestávky už gólovou střelu Brazilci nepředvedli a po změně stran jim byli domácí zcela vyrovnaným soupeřem. Solano pak před 80 000 diváků v aréně Estadio Monumental hlavou zužitkoval přesný centr Guillerma Salase.

"Hra mého týmu mi udělala velkou radost," liboval si spokojený brazilský kouč peruánské reprezentace Paulo Autuori.

Jeho protějšek a krajan Carlos Alberto Parreira tak nadšený nebyl. "My měli šest šancí, soupeř dvě. Už v prvním poločase to mělo být 3:0. Dělaly nám problémy jejich vysoké centry," lamentoval kouč Brazilců.

Jeho tým remíza posunula na druhé místo tabulky jen o skóre za Argentinu, Peruánci jsou pátí.

Peru - Brazílie 1:1 (0:1)
59. Solano - 21. Rivaldo z pen.. Diváci: 80.000.

1. Argentina 3 2 1 0 8:2 7
2. Brazílie 3 2 1 0 4:2 7
3. Uruguay 3 2 0 1 8:5 6
4. Paraguay 3 2 0 1 7:6 6
5. Peru 3 1 1 1 6:4 4
6. Chile 3 1 1 1 5:5 4