Na svět přišli bratři chvíli po sobě, v bundeslize se trefili během minuty

A HONEM SLAVIT. Sven Bender z Dortmundu (ve žlutém) právě vstřelil úvodní gól utkání proti Augsburgu. | foto: AP

25 2014
Jeden se kdysi narodil o chvíli dřív, v sobotu dali bratři Lars a Sven Benderovi gól v rozmezí jedné minuty. Fotbalové Německo dál může žít příběhem úspěšných dvojčat, byť víkendové zápasy ani pro jednoho úspěchem neskončily.

V sobotu se jako první trefil Lars za Leverkusen, ve Freiburgu otevřel skóre už v 5. minutě. Když doznívala jeho radost, o stovky kilometrů na sever v Dortmundu jásal Sven.

Byla to však jediná radost obou čtyřiadvacetiletých bratrů, kteří jsou k nerozeznání. Lars s Leverkusenem neudrželi vedení 2:1, po pauze dostali dva góly a prohráli.

Sven si nejprve dal vlastní gól na 1:1. Dortmund šel znovu do vedení, ale Sven, který hrál z nouze stopera, neuhlídal hlavičkujícího protihráče a Augsburg si odvezl nečekaný bod za remízu 2:2.

Lars Bender (vlevo) z Leverkusenu hlavičkuje, český záložník Freiburgu Vladimír...
A HONEM SLAVIT. Sven Bender z Dortmundu (ve žlutém) právě vstřelil úvodní gól...

Lars Bender z Leverkusenu hlavičkuje přes Daridu, Sven Bender z Dortmundu střílí gól Augsburgu.

"Od sebe" jsou dvojčata pátým rokem. Do dvaceti hráli společně. Nejdřív v rodném Brannenburgu u Rosenheimu. Pak každý den několik hodin dojížděli do Mnichova, kde nastupovali za Unterhaching a později za 1860.

"Radši dojíždět a být večer doma, než bydlet na internátu," vysvětlují na svých společných internetových stránkách.

Když jim bylo dvacet, jejich cesty se rozdělily. Alespoň na klubové úrovni. Sven, který přišel na svět o dvanáct minut později, podepsal profesionální smlouvu v Dortmundu. Lars pak kývl na nabídku Leverkusenu.

"Pořád jsme byli spolu, aspoň se každý osamostatní," říkali. Přesto zvažovali, že i během svých rozdílných bundesligových angažmá budou bydlet spolu. Někde na půli cesty mezi Leverkusen a Dortmundem. Nakonec to však zavrhli.

Sven měří 185 centimetrů a je o milimetry vyšší. Lars zase se svými 77 kilogramy o pět kilo těžší. Oba jsou záložníci, byť kvůli nedostatku stoperů musí Sven nyní nastupovat v Dortmundu v obraně.

Lars je zkušenější, v bundeslize odehrál 122 zápasů a dal 13 gólů, Sven nastoupil ke 110 duelům a trefil se čtyřikrát. Oba jsou i v reprezentaci, Lars v sedmnácti startech zaznamenal čtyři góly, Sven za německé národní mužstvo hrál čtyřikrát.

Oba mají velkou šanci dostat se do týmu pro letošní mistrovství světa v Brazílii.

1. Chelsea FC 25 19 3 3 52:18 60
2. Manchester City 25 16 4 5 51:29 52
3. Tottenham Hotspur 25 14 8 3 46:18 50
4. Arsenal FC 25 15 5 5 54:28 50
5. Liverpool FC 25 14 7 4 54:30 49
6. Manchester United 25 13 9 3 38:21 48
7. Everton FC 25 11 8 6 40:27 41
8. West Bromwich Albion 25 10 7 8 34:31 37