Brankář se blýskl nevídaným kouskem, v závěru zápasu vyrovnal nůžkami

GÓLMANOVY NŮŽKY. Jakob Köhler, brankář třetiligového dánského Fremu, vyrovnává v 92. minutě parádními nůžkami na 1:1. | foto: www.youtube.com

10 2012
Mnozí prvoligoví útočníci se takového gólu nikdy nedočkali, o víkendu se jím však blýskl brankář ze třetí dánské ligy. V nastavení vystřelil svému týmu remízu parádními nůžkami.

Jakob Köhler jimi ohromil diváky v sobotu, tedy ve stejný den, kdy se dánská fotbalová reprezentace střetla s výběrem Česka. Jenže zatímco duel kvalifikace o MS spíše nudil, v zápase třetí nejvyšší dánské soutěže padly dva góly.

A jeden z nich byl nevídaný.

Domácí Birkeröd vedl od 15. minuty 1:0 a těsný náskok držel až do druhé minuty nastaveného času. Hosté z Fremu už neměli co ztratit, a tak se rozhodli pro poslední tah, který bývá většinou marný - na svůj rohový kop poslali do pokutového území přes celé hřiště brankáře.

Už to vypadalo, že "zoufalý" pokus nevyjde ani Fremu, protože po rohu se nedostal k zakončení vůbec nikdo, ale jeden z hostujících hráčů se míče přece jen chopil, nacentroval před branku... A gólman Köhler vystřihl ukázkové nůžky!

Svou velkou chvíli si pak také pořádně užíval - stylový gól oslavil salty, pobíhal po hřišti a slavil s fanoušky. Vždyť se mu povedlo to, co během utkání nezvládl žádný z jeho spoluhráčů, a navíc takovým způsobem.

1. Leicester City 36 22 11 3 64:34 77
2. Tottenham Hotspur 36 19 13 4 67:28 70
3. Arsenal FC 36 19 10 7 59:34 67
4. Manchester City 36 19 7 10 68:38 64
5. Manchester United 35 17 9 9 43:31 60
6. West Ham United 35 15 14 6 60:43 59
7. Southampton FC 36 16 9 11 53:39 57
8. Liverpool FC 35 15 10 10 59:48 55