Brankář se blýskl nevídaným kouskem, v závěru zápasu vyrovnal nůžkami

GÓLMANOVY NŮŽKY. Jakob Köhler, brankář třetiligového dánského Fremu, vyrovnává v 92. minutě parádními nůžkami na 1:1. | foto: www.youtube.com

10 2012
Mnozí prvoligoví útočníci se takového gólu nikdy nedočkali, o víkendu se jím však blýskl brankář ze třetí dánské ligy. V nastavení vystřelil svému týmu remízu parádními nůžkami.

Jakob Köhler jimi ohromil diváky v sobotu, tedy ve stejný den, kdy se dánská fotbalová reprezentace střetla s výběrem Česka. Jenže zatímco duel kvalifikace o MS spíše nudil, v zápase třetí nejvyšší dánské soutěže padly dva góly.

A jeden z nich byl nevídaný.

Domácí Birkeröd vedl od 15. minuty 1:0 a těsný náskok držel až do druhé minuty nastaveného času. Hosté z Fremu už neměli co ztratit, a tak se rozhodli pro poslední tah, který bývá většinou marný - na svůj rohový kop poslali do pokutového území přes celé hřiště brankáře.

Už to vypadalo, že "zoufalý" pokus nevyjde ani Fremu, protože po rohu se nedostal k zakončení vůbec nikdo, ale jeden z hostujících hráčů se míče přece jen chopil, nacentroval před branku... A gólman Köhler vystřihl ukázkové nůžky!

Svou velkou chvíli si pak také pořádně užíval - stylový gól oslavil salty, pobíhal po hřišti a slavil s fanoušky. Vždyť se mu povedlo to, co během utkání nezvládl žádný z jeho spoluhráčů, a navíc takovým způsobem.

1. Manchester City 2 2 0 0 6:2 6
2. Manchester United 2 2 0 0 5:1 6
3. Hull Football Club 2 2 0 0 4:1 6
4. Chelsea FC 2 2 0 0 4:2 6
5. Everton FC 2 1 1 0 3:2 4
Middlesbrough 2 1 1 0 3:2 4
7. Tottenham Hotspur 2 1 1 0 2:1 4
8. Burnley 2 1 0 1 2:1 3