Šance na Ligu mistrů žije, cítí Čech. S kapitánskou páskou vychytal nulu

KAPITÁN DĚKUJE FANOUŠKŮM. Petr Čech po vítězství Arsenalu na hřišti Sunderlandu. | foto: Reuters

11 2017
Fotbalistům Arsenalu pomohl jedenáctým čistým kontem v sezoně k vítězství. Petr Čech v Southamptonu s kapitánskou páskou na rukávu podržel spoluhráče zejména v prvním poločase, po změně stran už hosté dvěma góly rozhodli. „Důležité vítězství, stále máme naději,“ uvedl český brankář v souvislosti s bojem o první čtyřku.

„Máme další čisté konto. Celý tým předvedli dynamický a soustředěný výkon. Vyhráli jsme přesvědčivě,“ těšilo trenéra Arséne Wengera.

Jinak je ale sezona Arsenalu nápadně podobná těm předchozím: nadějný podzim, zpackaná zima a jarní stíhací jízda do první čtyřky, zajišťující účast v Lize mistrů. Jenže tu tentokrát fotbalisté londýnského klubu nemají ve svých rukou. Scházet v ní mohou po dvaceti letech.

Southampton - Arsenal 0:2

„Důležité je, že pořád žijeme. Vytvořili jsme tlak na naše soupeře, kteří mohou ztratit,“ uvedl Čech pro klubový web. Při absenci spoluhráčů Mertesackera, Koscielného, Cazorly či Walcotta navlékl čtyřiatřicetiletý brankář od úvodní minuty kapitánskou pásku a nedostal gól podruhé v řadě.

Arsenal v Southamptonu vyhrál díky gólům Sáncheze a Girouda ve druhém poločase 2:0 a ukončil sérii neúspěšných výsledků na stadionu St. Mary’s, kde v lize ztratil pětkrát po sobě.

V boji o první čtyřku to ale pro něj může být málo. „Kanonýři“ se sice posunuli na páté místo, ale situaci nemají ve své moci. Na Manchester City ztrácí tři body, na Liverpool, který odehrál o zápas víc, čtyři.

„Pro nás je důležité vyhrát všechna zbylá utkání, pak máme šanci a uvidíme, co se stane,“ opakuje Čech před zápasy se Stoke, Sunderlandem a Evertonem, které ještě na Arsenal čekají.

Pokud získají devět bodů, stačí jim například jediné zaváhání Liverpoolu, který hraje o víkendu na West Hamu a posléze proti Middlesbrough. Na momentálně čtvrtý Manchester City čekají v závěru sezony ještě Leicester, West Brom a Watford.

Kdo nakonec proklouzne do fotbalové Ligy mistrů?

1 Chelsea 35 27 3 5 75:29 84
2 Tottenham 35 23 8 4 71:23 77
3 Liverpool 36 20 10 6 71:42 70
4 Manchester City 35 20 9 6 70:37 69
5 Arsenal 35 20 6 9 68:42 66
6 Manchester U. 35 17 14 4 51:27 65

1. Chelsea FC 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham Hotspur 38 26 8 4 86:26 86