Krásný zápas s Plzní pokazily penalty, litoval brankář Rada

Gólman Dukly Praha Filip Rada | foto: Ota Bartovský, MAFRA

16 2015
Fotbalový brankář Filip Rada z Dukly Praha neprožil pohodové nedělní odpoledne. V utkání 20. ligového kola s Plzní třikrát inkasoval, z toho dvakrát z penalty, a navíc dostal žlutou kartu po zákroku na Mahmutoviče. „Byl to vyrovnaný zápas,“ litoval ztracených bodů.

Plzeň ve druhém poločase zahrávala dvě penalty a obě proměnil Daniel Kolář. Těsně před koncem rozhodl o konečném vítězství hostů 3:2.

Domácí gólman Filip Rada byl v nezáviděníhodné situaci i v první půli. Plzeňští se dožadovali pokutového kopu, když se střetl s útočníkem Mahmutovičem, jemuž pak tekla z nosu krev.

Dukla - Plzeň 2:3

Hosté ukazovali jasně: „Penalta! Stalo se to v pokutovém území.“ Sudí Jílek však situaci posunul před šestnáctku a Dukla se tentokrát ubránila.

Za chvíli se dokonce ujala vedení, v druhé půli zvládla vyrovnat po obratu hostů, o bod ale pak stejně přišla v samém závěru.

„Je to škoda, bodík jsme si zasloužili,“ litoval po skončení divokého duelu Rada. O čem ještě po zápase mluvil?

O souboji s Mahmutovičem:
„Já jsem si počkal, až míč skočil od země. Byl jsem tam dřív, balón jsem vyboxoval. Asi jsem ho v tom běhu trefil, to nepopírám. Těžko říct, jestli to byl, nebo nebyl faul.“

O těžkých zápasech se Spartou a Plzní v rychlém sledu:
„Na Spartě to nebylo ono, s Plzní jsme to chtěli zlepšit. Myslím, že v ofenzivě je Plzeň momentálně lepší než Sparta.“

O průběhu střetnutí s lídrem ligy:
„Zápas byl vyrovnaný. Když jsme pak ve druhé půli dostali na 1:2, nesklopili jsme hlavy a hned vyrovnali. Pro diváky to byl krásný zápas, ale pokazily to ty penalty.

O penaltách:
„Nedokážu posoudit, jestli byly, anebo ne. Rozhodčí to písknul, s tím nic nenaděláme. Kolář to kope dobře, čeká do poslední chvíle.“