Sparťan Dočkal o lize a pohárech: Pokaždé to možná nebude přesvědčivé

V OBKLÍČENÍ. Sparťanský záložník Bořek Dočkal bojuje o míč proti jihlavské přesile - vlevo je Tomáš Kučera, vpravo Tomáš Marek. | foto: ČTK

3 2014
Před jihlavským pokutovým územím převzal míč, lehce si ho postrčil do středu hřiště a pak už levačkou vypálil. Střela proklouzla clonícímu obránci mezi nohama a zapadla přesně k tyči. Tak dal sparťanský záložník Bořek Dočkal svůj první gól v nové sezoně. A především stvrdil vítězství.

„Výkon mohl být určitě lepší, ale vyhráli jsme, takže jsme spokojení,“ říkal 25letý fotbalista. Sparta i ve druhém ligovém kole brala po třech bodech, ale vysokým vítězstvím 3:0 se především navnadila na středeční odvetu třetího předkola Ligy mistrů v Malmö.

Povzbudí takový výsledek?
Pocestuje se nám určitě líp, než kdybychom zaváhali. Jsme rádi, že jsme zápas s Jihlavou zvládli, a teď už se těšíme do Malmö.

Jak odvetu vidíte?
Věřím, že ji zvládneme, naše výchozí pozice po domácím zápasem není špatná, i když to po první půli s námi nevypadalo zrovna dobře. Taky to byl zápas o dvou poločasech.

Jako teď s Jihlavou?
Pravda. Ztráceli jsme dost míčů, mohlo to být lepší. Pak se nám ale povedl vstup do druhého poločasu, tím jsme se uklidnili a mohli jsme v klidu dohrávat. Ale ani po přestávce to nebyl úplně ideální výkon.

Podepisuje se nabitý program?
Je možné, že každý zápas nebude tak úplně přesvědčivý, jako to bylo v minulé sezoně. Soupeři se na nás chystají a těch zápasů je opravdu víc. Projeví se, že hrajeme dva tři týdny v kuse. V první půli bylo vidět, že náš výkon neměl šmrnc, jak by bylo zapotřebí. Ale nevymlouváme se, chceme hrát poháry.