Boleslav má obránce Wozniaka z Ostravy

7 2003
Mladá Boleslav - Fotbalisté druholigové Mladé Boleslavi v dalším přípravném utkání podlehli zástupci první ligy z Jablonce těsně 1:2. Domácí hráči byli týmu z elitní soutěže vyrovnaným soupeřem, po bezbrankovém poločase však odešli poraženi. "Tímhle zápasem jsme zakončili hrubou přípravu, teď budeme na soustředění v západních Čechách ladit herní formu," řekl trenér Boleslavi Martin Pulpit.

V první půli nastřelil jablonecký Svojtka tyč, za Mladou Boleslav několikrát nebezpečně vypálil Turek Kore. Až po přestávce poslal Čápův trestný kop hlavou za Macháčkova záda Hrotek - 0:1.

V 67. minutě se Vodehnal obtočil kolem dvou obránců a prudkou ranou zvýšil na rozdíl dvou branek. Tento stav vydržel pouhé čtyři minuty, než se po přesné ukázkové kombinaci Matějovského a Cigánka trefil z voleje dorostenec Socha.

Mladá Boleslav vystřídala jednadvacet hráčů, v obou poločasech nastoupil pouze obránce Radim Wozniak, nová posila z Baníku Ostrava. "Podařilo se nám ho získat navzdory zájmu tří ligových klubů," sdělil boleslavský manažer Jaromír Šeterle.

Ten nevylučuje příchod dalších posil. "Uvolnili jsme pět hráčů, o které jsme z různých důvodů neměli zájem. Podstatné je, že jsme udrželi všechny opory a mužstvo na dvou až třech postech vhodně doplňujeme o fotbalisty, kteří sice v poslední době nedostávali ve svých týmech mnoho příležitostí, ale mají prvoligovou kvalitu," dodal Šeterle.

Na soustředění čeká fotbalisty Mladé Boleslavi zápas s divizními Přešticemi, v sobotu hraje výborně obsazený turnaj v Nové Včelnici a přípravu zakončí příští středu doma proti béčku pražské Slavie.