Dvougólový Nešpor stvrdil postup Boleslavi do pohárového čtvrtfinále

Martin Nešpor z Mladé Boleslavi si zpracovává míč, vyráží po něm Tomáš Rada ze Slovácka. | foto: ČTK

11 2013
Prvními čtvrtfinalisty Poháru České Pošty jsou fotbalisté Mladé Boleslavi. Středočeši, kteří se v minulém ročníku probili až do finále, vyhráli v osmifinálové odvetě na hřišti Slovácka 2:0 zásluhou dvou gólů Martina Nešpora a navázali na vítězství 1:0 z domácího duelu.

Slovácko - Mladá Boleslav 0:2 (0:0)

Tým z Uherského Hradiště nedokázal soupeři vrátit vyřazení ze čtvrtfinále minulého ročníku a prohrál se Středočechy i šestý soutěžní zápas v letošním roce.

Slovácko mohlo už ve 12. minutě srovnat stav dvojzápasu, ale Došek trefil z malého vápna hlavou jen břevno. Po půlhodině hry pak pokus hostujícího Nešpora zlikvidoval výborným zákrokem brankář Melichárek.

Jedenáct minut po přestávce se Mladá Boleslav dostala do vedení. Štajner našel osamoceného Nešpora a ten poprvé překonal Melichárka. V 72. minutě pak útočník hostů skóroval podruhé, když dorazil střelu střídajícího Zahustela.

Odvety dalších osmifinálových zápasů jsou na programu ve středu 30. října.

Branky: 56. a 72. Nešpor. Rozhodčí: Zelinka. První zápas: 0:1, postoupila Mladá Boleslav.

Slovácko: Melichárek - Šimko (74. Kubáň), Rada, Košút, Reinberk - Biolek, Daníček, Valenta, Petr (65. Ondřejka), Kerbr - Došek (71. Havlík). Trenér: Habanec.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Smejkal, Fabián - Jarolím (76. Štípek), Ščuk - Štohanzl, Štajner (68. Zahustel), Chramosta - Nešpor (72. Jeslínek). Trenér: Minář.

1. Slezský FC Opava 5 3 2 0 14:6 11
2. Dynamo České Budějovice 4 3 1 0 10:4 10
3. Graffin Vlašim 4 3 0 1 9:6 9
4. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
5. FC Hradec Králové 4 2 1 1 7:7 7
6. FK Viktoria Žižkov 4 1 3 0 8:3 6