Boleslav hrála výborně, ale my jsme jí k tomu dost pomohli, přiznal Brabec

Erich Brabec | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

27 2010
Takový průběh zápasu sparťan Erich Brabec nečekal. Boleslavští fotbalisté jeho týmu na Letné pořádně zavařili. "Musíme se dát rychle dohromady, protože tohle utkání nás stálo obrovské množství sil," prohlásil Brabec po remíze 1:1.

Pro Spartu to byla generálka na druhé vystoupení v Evropské lize, už ve čtvrtek nastoupí na hřišti CSKA Moskva.

Ale Boleslavští sparťanům nic nedarovali, nepřijeli na Spartu ubránit bezbrankovou remízu a domácí jejich iniciativa očividně zaskočila. "V obraně jsme si pořádně zaběhali," hodnotil stoper Brabec utkání, ve kterém sparťanům v závěru zachránil alespoň bod Wilfried.

Utkání Sparta versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Mrzí vás, že jste nenavázali na předchozí výhry?
Určitě, chtěli jsme vyhrát a potvrdit tak tři body z Edenu, ale zápas se nevyvíjel vůbec dobře. První poločas jsme prohospodařili, v tom druhém už došlo k nějakým změnám a naštěstí jsme nakonec srovnali.

Překvapilo vás, že Boleslav přijela na Letnou s ofenzivní taktikou?
Tak my jsme tomu hodně pomohli, ztráceli jsme míče v přechodové fázi a Boleslav je známá tím, že má právě tuhle fázi výbornou. Velmi dobře se doplňovali a to nám dělalo problémy. Boleslav hrála výborně, ale bylo to zapříčiněné tím, že my jsme hráli špatně.

Srovnali jste sedm minut před koncem. Věřil jste, že byste mohli ještě vyhrát?
Určitě, proti Jablonci i na Slavii jsme dokázali rozhodnout v posledních minutách. Věřil jsem tomu, ale vzhledem k průběhu zápasu je remíza zasloužená.

Je to tedy po derby zklamání?
Rozhodně, měli jsme za sebou sérii vítězství, ve které jsme chtěli pokračovat a jet na CSKA Moskva k utkání Evropské ligy s tím, že jsme na vítězné vlně. Ale jak říkám, vzhledem k vývoji hry je ta remíza spravedlivá.