Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pilný o odloženém utkání v Jablonci: Nepřekvapilo mě to, znám to tam

Bohuslav Pilný, trenér Hradce Králové | foto: Marek Podhora, MAFRA

2 2016
Při odhadech, jaká situace s počasím a s utkáním v Jablonci může nastat, mohl trenér hradeckých fotbalistů vycházet z vlastní zkušenosti.

„Protože jsem v tom kraji v minulosti působil, to tam znám dobře. Proto mě zase tak nepřekvapilo, když to v souvislosti s počasím takhle skončilo,“ uvedl Pilný v reakci na to, že se na dnes naplánovaný duel předehrávaného jarního kola neuskuteční.

Pilný během své hráčské kariéry odehrál šest sezon v sousedním Liberci, proto když viděl, jaké počasí na severu Čech panuje a zhlédl předpověď, podobné rozhodnutí očekával: „Když taková kalamita přijde, tak vám ani vyhřívání nepomůže.“

Na čtvrteční předzápasový trénink vyrazil s hradeckým týmem ve chvíli, kdy už vlastně nebyl předzápasový, ale spíše rozlučkový s fotbalovým rokem 2016. „Nic se na našem programu ale nezměnilo, jen s tím, že nám vypadl zápas v Jablonci,“ komentoval nastalou situaci trenér Hradce, jenž by dnes vezl na sever Čech skoro kompletní kádr. Chyběli by v něm jen dlouhodobě zraněný Zorvan a také Žondra, který by nemohl hrát jednak kvůli čtyřem žlutým kartám a jednak kvůli zraněnému kolenu, s nímž půjde v nejbližších dnech na artroskopii.

Jejich spoluhráči si ale sportu užijí ještě příští týden, podle už stanoveného programu budou každý den trénovat, ale v úterý a ve čtvrtek si místo fotbalu zahrají hokej. „Ještě se potřebujeme hýbat, po skončení programu příští týden hráči budou mít dva týdny volno,“ popsal Pilný program týmu v závěru roku.

Hned po Novém roce ale Hradec začne přípravu na jaro, tým se 2. ledna sejde na testech a už za pět dnů ho čeká úvodní utkání zimní Tipsport ligy, na pražském Vyšehradě budou jeho soupeřem hráči Bohemians 1905. Zimní přípravu Hradec absolvuje v domácích podmínkách, využije nový umělý povrch hřiště v areálu malšovického stadionu. V únoru se tým vydá na herní soustředění do Chorvatska.Najdete na iDNES.czmobilní verze