Bohemians - Hradec 1:1, o remíze rozhodly penalty na obou stranách

Brankář Milan Švenger z Bohemians. Ilustrační snímek | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

30 2014
Fotbalisté Bohemians doma remizovali 1:1 s Hradcem Králové. Utkání u Botiče rozhodly pokutové kopy. První přišel už ve 4. minutě, když sražení Rady potrestal přesnou střelou Jindřišek, kapitán Bohemians. Také další penaltu „zařídil“ Rada, tentokrát po jeho ruce vyrovnal Dvořák.

„Určitě jsme zklamaní, protože jsme hráli na domácí půdě, znovu tu byla fantastická podpora publika a plný stadion. Ale musím říct, že remíza byla spravedlivá,“ hodnotil zápas Roman Pivarník, trenér Bohemians.

Zápas ještě pořádně nezačal a už se kopala penalta. Proměnil ji Jindřišek a hru poté na dlouhé minuty víceméně ovládli hosté.

Už v 10. minutě Švenger chytil ostrou střelu Dvořáka. Hradec se dál na soupeře tlačil, držel otěže zápasu a domácí se moc do hry nedostávali. Ve 22. minutě Chleboun hlavičkoval těsně vedle.

Po půlhodině přišlo vyrovnání. Opět to byla penalta, nařízená tentokrát za ruku domácího Rady po rohu. K míči si stoupl Dvořák a nedal Švengrovi šanci.

Poté střelu Mareše vyrazil domácí gólman na roh a Dvořákovu hlavičku kryl. Švenger měl poslední slovo i ve 42. minutě, když v náruči schoval střelu Štípka.

Po přestávce se Bohemians přece jen vzchopili a rázem bylo živo i před hradeckou brankou. Moravec přestřelil a na druhé straně chyběly hradeckému Chlebounovi po hlavičce Rolka jen centimetry.

Poté obě mužstva vystřídala, v 65. minutě Nerad trefil tyč a potom už přišel na hřiště domácí Lietava.

Hrálo se nahoru dolů, ale bez vážnějších šancí. A když měl míč Lietava, byla na něm znát nerozehranost. A Šmíd po dobré přihrávce mířil nedlouho před koncem jen do boční sítě.

„Myslím, že je bod spravedlivý a pro nás má určitou cenu. Bohemka nám neodskočila, je to pro nás plusový bod z venku,“ prohlásil hradecký kouč Luboš Prokopec.