Betis Sevilla - Jablonec 6:0, snili o postupu, schytali debakl

Momentka ze zápasu Jablonec - Betis Sevilla. Ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

29 2013
Jablonečtí fotbalisté prohráli na hřišti Betisu Sevilla vysoko 0:6 a do Evropské ligy nepostoupili. Zatímco před týdnem doma byli vyrovnaným soupeřem, tentokrát na španělského favorita absolutně nestačili.

Český tým v prvním zápase prohrál 1:2. Betisu byl vyrovnaným soupeřem a vytvořil si i několik šancí. Proto cestoval do Španělska sebevědomý a postup nevypadal jako nereálný sen...

Ale ouha! Jablonec místo těsného boje o postup do základní fáze Evropské ligy schytal debakl. Zatímco v útoku si přeci jen alespoň náznaky šancí vytvořil, v obraně školácky chyboval.

Betis Sevilla zkrátka překvapení nepřipustil, od začátku odvetného utkání diktoval tempo hry a navíc střílel i góly. Hodně gólů.

První v 18. minutě, kdy se trefil Castro. Ten si naběhl na krásnou přihrávku záložníka Sevilly a dloubáčkem překonal gólmana Špita.

Pak si dal vlastní gól stoper Beneš, když chtěl zabránit tomu, aby se k centru dostal protihráč u vzdálenější tyče. V tu chvíli bylo takřka jisté, že Jablonec je venku, neboť by musel dát tři góly, aby postoupil.

Což vypadalo nereálně. Ne že by severočeské mužstvo nedřelo, ale prosadit se zkrátka nedokázalo. A když už se některý z českých hráčů dostal do šance, tak ji neproměnil. Jako například reprezentační záložník Vaněk, jenž selhal sám před brankářem Andersenem.

Domácí vedení uklidnilo a druhý poločas se nesl jakoby v exhibičním duchu. Pro Jablonec bylo až kruté, jak snadno Betis proměňoval své šance. Postupně se trefili Matilla, Molina, Rodríguez a Torres.

6:0!

Jablonec si tak připsal nejhorší porážku ze všech čtvrtečních zápasů čtvrtého předkola Evropské ligy.

Přesto má ještě - byť malou - šanci. V pátek ráno totiž UEFA vylosuje z vyřazených týmů jeden, který v základní fázi nahradí vyřazené Fenerbahce Istanbul. V osudí bude třicet mužstev včetně Jablonce.