Loučení Vladimíra Šmicera komentuje Petr Šedivý

Slavia - Sparta 6:6, konečný výsledek.
Exhibice končí velkou děkovačkou, slávisté i sparťané obcházejí celý stadiion a zdraví se s diváky. Sparťanům zatleskal i kotel s fandy Slavie.
75
Konec zápasu. Druhý poločas byl ještě o pět minut kratší. Za nerozhodného stavu sudí utkání ukončil.
75
Gól! Slavia srovnává na 6:6. Gól vstřelil Jiří Šmicer, syn Vladimíra Šmicera.
72
Hřiště opouští Šmicer. Stadion tleská, bouří, lidé aplausují vestoje. Hráči utvořili uličku a podávají si se Šmicerem ruce. Ten se klaní na středovém kruhu fanoušků. Takovouhle rozlučku ještě žádný český hráč neměl. Místo velkého Šmicera vběhl na trávník Šmicer junior,
70
Gól! Sparta vede 6:5. Branku vstřelil Lokvenc. Vrchní nahrávač Poborský v pokutovém území pěkně našel Lokvence, jenž už doklepával do odkryté branky.
69
Zápas sleduje 15 014 diváků. Parádní návštěva!
67
Gól! Slavia srovnává na 5:5. Branku vstřelil Kuka. Ke slávistickému útočníkovi dostal míč Šmicer, Kuka už byl v jasné pozici a tentokrát ji proměnil.
66
Gól! Sparta vede 5:4. Branku vstřelil Hašek. Dostal přihrávku od Poborského a pak už jen prostřelil obránce Ašanina.
63
Poprvé se ozvali fanoušci Sparty, které ale rychle umlčila slávistická přesila.
62
Po centru Ulicha se slávista Vágner v jasné šanci pokoušel o patičku, ale trefil brankáře Koubu.
61
To byla bomba! Sparťan Nedvěd trefil levou tyč Vaniakovy branky.
60
Po břevnu, který trefil Kozel, moderátor Mareš prohlásil, že ligová Slavia bude v příští sezoně hrát přesně v této sezoně. Fanoušci tomu tleskají.
59
Fanoušci si vzpomněli i na slávistickou legendu Františka Veselého, který zemřel minulý rok. Vyvolávají jeho jméno.
58
Nádherný pas za sparťanskou obranu na Bergera, jenž se sice neprosadil, ale akci zatleskal.
56
Po centru z levé strany od Haška mohl střílet Mistr, ale střela se mu moc nepovedla. Pro slávistickou branku to nebezpečí nebylo.
54
Gól! Slavia srovnává na 4:4. Branku z penalty vstřelil Šmicer. Míč poslal k levé tyči, Kouba neměl šanci. Šmicer na svém vlastním loučení vstřelil druhý gól v zápase.
53
Po faulu na Bergera se bude kopat penalta.
52
Ke sprinterskému souboji podél postranní čáry s Lokvencem se vydal Vaniak. Výsledek? Nerozhodný.
51
A v hlavní roli opět Lokvenc, tentokrát v brankové šanci. Sice nehlavičkoval, ale ani nohou se sparťanský útočník netrefil.
50
Útok Sparty přerušil ofsajd, ve kterém stál Lokvenc.
49
Gól! Sparta vede 4:3. Branku vstřelil Hašek. Sparťané se dostali za obranu a Poborský nesobecky přihrával lépe postavenému Haškovi. Ten snadno prostřelil Vaniaka.
49
A Kouba si připsal další povedený zákrok, když vychytal Šmejkala.
47
Povedená střela slávisty Bergera, jehož střelu levou nohou chytil Kouba.
44
Gól! Sparta srovnává na 3:3. Branku vstřelil Siegl. V pokutovém území sklepl Novotný míč Sieglovi, jenž už byl ve snadné pozici. Střelou k pravé tyči nedal Vaniakovi šanci.
42
Slavia mění gólmany. Do branky se jde postavit Vaniak, který střídá Černého.
41
Začal druhý poločas, rozehrávali sparťané. Nejdřív to vypadalo, že si týmy nevymění strany, ale nakonec hraje Slavia směrem od kotle.
Hráči už se vracejí na trávník, druhý poločas začne za malou chvíli.
40
Konec prvního poločasu, probíhá poločasová přestávka. Slavia vede nad Spartou 3:2.
39
A další zahozená Kukova šance! Tentokrát pálil z hranice velkého vápna, ale Kouba střelu chytil.
38
Na spoustu neproměněných ligových šancí dal vzpomenout slávista Kuka, který z jasné pozice neprostřelil Koubu.
37
Zákrok jak z mistrovství Evropy v roce 1996 předvedl sparťan Kouba. Bejbl ve vápně dorážel povedený centr a hostující gólman se vytáhl skvělým reflexem.
36
Povedený brankářský zákrok Radka Černého, jenž zlikvidoval Nedvědovu šanci.
35
Několik diváků začalo nadávat na sparťana Poborského. Většina lidí je ale přehlušila pískotem a menšinu uklidňoval i Šmicer.
34
Další nádherná akce! Šmicer přihrál do vápna, Kuka přenechal Bergerovi, jenž vystřelil mimo.
33
Slávista Suchopárek si mohl vstřelil vlastní gól. Hlavičku ale poslal vedle pravé tyče. Z následného rohu Sparta nezahrozila.
30
Fanoušci pískají a bučí. Perfektní akci Slavie, po které vstřelil Kuka gól, rozhodčí zastavili. Berger podle nich přihrával do ofsajdu. "To byl přísný ofsajd," pronesl do mikrofonu Mareš.
28
Gól! Slavia vede 3:2. Branku vstřelil Vladimír Šmicer. Souhra odvěkých parťáků: Berger poslal Šmicera mezi obránci a současný manažer reprezentace už běžel sám na Koubu. Povedeným lobem překonal Koubu.
27
Z velké dálky střílel domácí Ulich. Míč skončil hodně mimo branku.
26
A sparťan Lokvenc podruhé u své oblíbené činnosti. Tentokrát hlavičkoval v dobré pozici nad břevno.
25
Šmicer má ještě zažitý ligový fotbal, když z první centroval na Vágnera. Ten se ale pohnul pozdě, protože takovou přihrávku nečekal.
24
Slavia zahrávala svůj první rohový kop v zápase. Ulichův centr jen prolétl pokutovým územím, nikdo se k míči nedostal.
23
Hostující Hašek patičkou uvolnil Nedvěda, jehož střela levou nohou skončila vedle levé tyče Černého branky.
22
Celý stadion vyvolává jméno Vladimíra Šmicera. Celou akci diváci zakončili bouřlivým potleskem.
21
Sparťan Hašek sestřelil Radu, který sice těžce vstává, ale zabránil gólu.
20
Slávistický kotel připravil speciální choreo. V sektoru vyvěsil nápis "Vláďa Šmicer. Ať tě štěstí nadále provází." Stadion tleská a Šmicera nezajímá, že Sparta kope roh, a ze středového kruhu děkuje.
19
Slávista Berger mohl přidat druhý gól, když neohroženě bojoval v pokutovém území, ale z těžkého úhlu minul.
17
Gól! Slavia srovnává na 2:2. Branku vstřelil Berger. Osmnáct metrů před brankou obstřelil bránícího Horňáka a míč zapadl za záda bezmocného Kouby.
16
Hráči průběžně střídají hokejovým způsobem. Na trávník už se dostali skoro všichni náhradníci jako slávisté Vágner, Rada nebo sparťané Mistr, Frýdek, Svoboda a další.
15
V šanci byl slávista Kozel, ale ve velké šance vyhořel. Po pěkné přihrávce od Bergera už stál sám před Koubou, ale lob mu nevyšel.

Nepřehlédněte

Sestavy:
Slavia: Vaniak, Černý - Kozel, Suchopárek, Karel Rada, Ašanin, Pavel Novotný - Ulich, Bejbl, Kubík, Patrik Berger, Krištofík - Šmicer, Kuka, Šmejkal, Vágner. Trenér: František Cipro.
Sparta:Kouba - Horňák, Němeček, Jiří Novotný, Vrabec - Nedvěd, Poborský, Ivan Hašek, Zdeněk Svoboda, Mistr, Frýdek, Baranek - Siegl, Lokvenc. Trenér: Dušan Uhrin starší.

Góly: 1. Ulich, 17. Berger, 28. a 54. z pen. Šmicer, 67. Kuka - 8. Nedvěd, 11. Baranek, 44. Siegl, 49. a 66. Hašek, 70. Lokvenc.