Barceloně stačil k výhře jeden gól, v českém souboji Plašil zdolal Ujfalušiho

Gerard Pique z Barcelony (vpravo) v souboji s Canobbioem z Valladolidu. | foto: Reuters

5 2009
Fotbalisté Barcelony si pokazili střelecký průměr téměř tři branky na zápas, ale i tak jim to k výhře a k udržení šestibodového náskoku v čele stačilo. Na hřišti Valladolidu skóroval jen kamerunský útočník Eto´o.

Eto'o skóroval po přesném pasu Xaviho za obranu, když přeloboval soupeřova brankáře. Kamerunský útočník vede tabulku střelců s 26 zásahy.

Druhý Real Madrid vyhrál na hřišti Malagy 1:0. Jediný gól utkání dal v 49. minutě Higuaín, který má na tohoto soupeře zřejmě letos spadeno, neboť mu v podzimním souboji v Madridu nasázel čtyři branky.

Díky jeho sólu před půlku hřiště prodloužil Real svoji neporazitelnost na 14 zápasů a udržel se devět kol před koncem v boji o titul.

Stejný výsledek uhrál třetí FC Sevilla na hřišti Huelvy a už posedmé v lize neprohrál. Gól zaznamenal ve 33. minutě z penalty útočník Mali Kanouté, který nedávno prodloužil smlouvu v andaluském klubu do léta 2011.

Čtvrtý Villarreal utrpěl debakl 0:3 na hřišti Almeríe. Domácí vstřelili čtvrtfinalistovi Ligy mistrů všechny branky už během prvních 35 minut.

Atlético Madrid potvrdilo, že je v prohlubující se krizi, když dokonce doma prohrál 2:4 s Pamplonou. Ta tak získala velmi důležité tři body v boji o záchranu. Na patnáctém místě má nyní dvoubodový náskok na příčky znamenající sestup.

Na výhře se podílel i český reprezentant Jaroslav Plašil, který na začátku druhé půle připravil pro Pandianiho gól na 3:1. Osm minut před koncem hřiště opustil, naopak za domácí odehrál celé utkání Tomáš Ujfaluši.

Výsledky 29. kola: Almería - Villarreal 3:0 (7. Negredo, 20. Piatti, 35. Mane), Betis Sevilla - Numancia 3:3 (9. García, 84. Capi, 89. Oliveira z pen. - 39. a 90. Aranda, 75. Barkero z pen.), Bilbao - Mallorca 2:1 (3. Yeste z pen., 83. Martinez - 71. Marín), Huelva - FC Sevilla 0:1 (33. Kanouté z pen.), Valladolid - FC Barcelona 0:1 (40. Eto'o), Malaga - Real Madrid 0:1 (49. Higuaín), Atlético Madrid - Pamplona 2:4 (15. Forlán, 74. Ibaňez - 8. a 48. Pandiani, 44. Vadocz, 69. Masúd), Espaňol Barcelona - La Coruňa 3:1 (12. Alonso, 39. De la Peňa, 90. vlastní Lopo - 43. Lassad), Valencia - Getafe 4:1 (25. a 60. obě z pen. Villa, 20. Mata, 56. Albiol - 49. Casquero z pen.),