Barcelona si v nastavení dala vlastní gól a ztratila. To soupeř Slavie vyhrál

Valencie: David Navarro (uprostřed) se se svými spoluhráči raduje z gólu | foto: AP

1 2009
Fotbalisté Realu Madrid porazili v 9. kole španělské ligy Getafe na svém hřišti 2:0, přestože odehráli více než hodinu v početním oslabení. Barcelona podruhé v ročníku ztratila body, když v Pamploně si dal v nastavení na 1:1 vlastní gól Piqué.

Nejslavnější klub světa se tak alespoň částečně rehabilitoval za úterním potupný debakl 0:4 ve španělském poháru na hřišti třetiligového Alcorcónu.

Dobře nezačali svěřenci trenéra Pellegriniho ani v sobotu v městském derby a už od 28. minuty museli hrát bez vyloučeného stopera Albiola.

Zachráncem Realu se stal argentinský útočník Higauín, který dal krátce po přestávce dvě branky během tří minut a zajistil svému týmu páté ligové vítězství v pátém domácím zápase.

Barcelonu poslal do vedení až v 72. minutě záložník Keita, který zblízka zakončil rychlou akci spoluhráčů a navázal na svůj hattrick z minulého kola. Hosté ale těsné vedení neudrželi. Remízu nechtěně zařídil v třetí minutě nastaveného času z poslední akce zápasu stoper Piqué, který si smolně srazil centrovaný míč do vlastní branky.

Pepe z Realu Madrid

Sevilla porazila Xerez 2:0 na jeho hřišti a přerušila svou dvouzápasovou ligovou sérii bez vítězství a vstřelené branky. Skóre otevřel na konci úvodní půle útočník Negredo, pojistku v podobě druhého gólu přidal v nastaveném čase druhé půle Brazilec Luis Fabiano.

Valencie, která se ve čtvrtečním zápase Evropské Ligy střetne v Edenu se Slavií, porazila poslední Málagu na jejím hřišti 1:0 a posunuli se na čtvrtou příčku tabulky. Jedinou trefu zápasu zařídil v 68. minutě obránce Navarro.

Valencie, která před dvěma týdny se Slavií překvapivě remizovala 1:1, nastoupila v sestavě: César - Miguel, Navarro, Dealbert, Bruno - Pablo (78. Joaquín), Albelda, Banega (72. Maduro), Mata (90. Mathieu) - Silva, Villa.

Valencia, která před dvěma týdny se Slavií překvapivě remizovala 1:1, nastoupila v sestavě: César - Miguel, Navarro, Dealbert, Bruno - Pablo (78. Joaquín), Albelda, Banega (72. Maduro), Mata (90. Mathieu) - Silva, Villa.

Atlético Madrid prohrálo 0:1 v Bilbau a má na svém kontě stále jediné vítězství. K bodovému zisku nepomohla celku z hlavního města ani výměna trenéra, když neúspěšného Abela Resinu vystřídal před týdnem Quique Sánchez Flores.

Zlatan Ibrahimovič z Barcelony (vlevo) a Ignacio Monreal  z Osasuny

V zápase s Bilbaem, do něhož nastoupil v základní sestavě i český obránce Tomáš Ujfaluši, madridský klub brzy prohrával po střele Martineze. Atlético ještě předtím nastřelilo tyč a smůlu mělo i v závěru. Řadu šancí neproměnilo a dalekonosné střely Forlána a Agüera skončily znovu jen na tyči branky domácích.

Atlético tak zažívá nejhorší start do sezony od ročníku 1953/54 a patří mu v tabulce se sedmi body až osmnáctá, sestupová pozice.

Z podobné krize se naopak možná dostal Villarreal, který deklasoval nováčka Tenerife na svém trávníku 5:0 a po druhé výhře v sezoně postoupil z osmnácté na třináctou pozici. Skóre zápasu otevřel v 16. minutě útočník Llorenta, ale to hlavní se dělo na stadionu El Madrigal až po přestávce. Během pěti minut se trefili Rossi, Pires a podruhé v zápase Llorente. V závěru pak dokonal debakl pátým zásahem Cani.

Výsledky 9. kola: Real Madrid - Getafe 2:0 (53. a 56. Higuaín), Pamplona - FC Barcelona 1:1 (90.+3 vlastní Piqué - 72. Keita), Xerez - FC Sevilla 0:2 (42. Negredo, 90. Luis Fabiano), Atlético Bilbao - Atlético Madrid 1:0 (19. Martinez), Espaňol Barcelona - Valladolid 1:1 (52. Luis García - 90. Medunjanin), Mallorca - Santander 1:0 (18. Webó), Villarreal - Tenerife 5:0 (16. a 52. Llorente, 48. Pirés, 52. Rossi, 89. Cani), Zaragoza - Almería 2:1 (30. Lafita, 36. Pulido - 39. Ortíz), Málaga - Valencie 0:1 (68. Navarro), La Coruňa - Gijón 1:1 (42. Lassad - 69. Castro).