Ukrajina v baráži o Euro porazila Slovince, Švédsko o gól zdolalo Dány

SKVOSTNÝ ZÁKROK. Slovinský gólman Samir Handanovič zasahuje v barážovém duelu na Ukrajině. | foto: AP

14 2015
Fotbalisté Ukrajiny porazili ve Lvově v prvním barážovém utkání o postup na mistrovství Evropy 2:0 Slovinsko. Zvítězili i Švédové, kteří však doma v Solně inkasovali a Dány zdolali 2:1. Odvety na hřištích poražených týmů jsou na programu v úterý.

Převahu Ukrajiny potvrdili góly ve 22. minutě Andrij Jarmolenko a v 54. minutě Jevgenij Selezňov.

Případný postup Ukrajiny by příliš nepotěšil české fotbalisty, kteří by tak před losováním základních skupin klesli do třetího výkonnostního koše.

O oba švédské góly se postaral Emil Forsberg, jenž v poslední minutě prvního poločasu poslal domácí do vedení a krátce po přestávce vybojoval penaltu, kterou proměnil kanonýr Zlatan Ibrahimovic. Dánům dal naději pro odvetu deset minut před koncem střídající Nicolai Jörgensen.