Ostrava - Liberec 3:3, Vavruškovu premiéru ozdobil první jarní bod

TĚLOCVIK. Ostravský Davor Kukec (vpravo) v souboji s libereckým Josefem Šuralem | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

14 2015
Trenér David Vavruška slaví při své obnovené premiéře na lavičce fotbalistů Liberce remízu 3:3 v Ostravě. Pro severočeské mužstvo, které nadále zůstává na sestupových příčkách, je to přitom první jarní bod.

Oba kluby zároveň prodloužily své čekání na vítězství: Baník Ostrava na sedm zápasů, hosté na osm.

„Nedokážu teď říct, jestli jsem s bodem spokojený. Jestli nám po třicátém kole bude stačit k záchraně, pak ano a na tento zápas si určitě vzpomenu,“ poznamenal liberecký kouč Vavruška.

Vavruška ve své obnovené premiéře na liberecké střídačce sáhl ke třem změnám: vedle Obročníka a Delarge postavil i brankáře Hrošša, a toho už v šesté minutě pozlobil hlavičkou těsně nad břevno Baroš.

Domácí kapitán čněl znovu jako maják, u kterého se sbíhala většina domácích útočných akcí. Vymodlil si i první změnu stavu: po faulu na něj se exekuce přímého volného kopu ujal v 17. minutě stoper Kouřil a míč z jeho pravačky přes zeď parádně doplachtil k tyči.

Po inkasované brance však Liberec soupeře zatlačil. Pavlenka zlikvidoval sólový průnik Delarge, ale vzápětí si sám zkomplikoval situaci špatným výhozem mokrého míče - překvapený Fleišman však nestihl zacílit.

Hosté rostoucí tlak přetavili ve vyrovnání ve 29. minutě, když Sackeyho hlavičku Pavlenka vyrazil před sebe a ze závaru Sackey opakovanou ranou už zavěsil.

Liberec pak aktivitu znovu přepustil domácím. Baroš se odvážně vřítil do šestnáctky za zdánlivě ztraceným míčem a vykoledoval si na Hroššovi faul, kterým z penalty sám potrestal gólem a lá Panenka.

Jenže ještě před pauzou se nedovoleným zákrokem na Šurala v šestnáctce provinil i Lučič a z penalty se nemýlil ani Fleišman - 2:2.

Když Šural po změně stran poslal do sítě Delargovu přihrávku, vypadalo to, že Liberec utne sérii nezdarů. Domácí se ovšem přes ofenzivně smýšlejícího soupeře dále dostávali do příležitostí.

K ostravské smůle se ve druhé půli s míčem příliš nepotkával Baroš. Ale třináct minut před koncem Štěpánův trestný kop těsně před libereckým blokem i Hroššem hlavou přizvedl Frydrych, a bylo vyrovnáno!

Liberec mohl nakonec odejít úplně bez bodu. V 86. minutě se domácí řítili z vlastní poloviny ve třech na jednoho, ale Barošovi střela nesedla a skončila vedle.

„Konečně jsme do zápasu vstoupili dobře. Hráli jsme tak, jak jsem chtěli. Vedeme 1:0 a 2:1, ale místo toho, abychom soupeře dorazili, začneme se bát a bránit. Tohle budeme muset vymýtit z hlav. Bod je málo,“ litoval ostravský trenér Petr Frňka.