Skvělý Čech držel Arsenal. V souboji s Liverpoolem gól nepadl

24 2015
I díky výbornému výkonu českého brankáře Petra Čecha, který nastoupil ke svému třetímu ligovému duelu v dresu Arsenalu, skončila dohrávka 3. kola s Liverpoolem bez gólů.

Čech předvedl své nejlepší zákroky v závěru prvního poločasu, v němž byl Liverpool lepší a domácí obraně hodně zatápěl. Ve 39. minutě předvedl český reprezentant vynikající reflex proti Bentekemu, jehož střelu ve vyložené šanci z malého vápna vyrazil na roh. O několik minut později se natáhl po umístěné střele Coutinha, kterou jemnou tečí konečky prstů dokázal vytlačit na tyč.

Konstrukce branky zachránila českého gólmana proti střele Coutinha už ve třetí minutě, kdy brazilský záložník napálil břevno. O pět minut později se radoval Arsenal, ale Ramseyho gól rozhodčí nejspíš mylně neuznali kvůli domnělému ofsajdu.

Brankář Petr Čech z Arsenalu bezpečně drží míč.
Brankář Petr Čech z Arsenalu likviduje šanci liverpoolského Christiana...

V druhém poločase převzal aktivitu domácí tým a Čech už tolik práce neměl. Naopak několik výborných zákroků musel předvést liverpoolský gólman Mignolet, jehož také při šanci Sáncheze zachránila tyč.

Liverpool neinkasoval ani ve třetím utkání sezony, nicméně ztratil první body a přišel o kontakt s posledním stoprocentním týmem Manchesterem City. Arsenal je se čtyřmi body devátý.

Čech potvrdil, že Liverpool patří k jeho nejoblíbenějším soupeřům, neinkasoval proti němu podvanácté v kariéře. Stejný počet nul vychytal už pouze proti Portsmouthu.

Výsledky 3. kola: Arsenal - Liverpool 0:0, Manchester United - Newcastle 0:0, Crystal Palace - Aston Villa 2:1 (71. Dann, 87. Sako - 77. vlastní Souaré), Leicester - Tottenham 1:1 (83. Mahrez - 81. Alli), Norwich - Stoke 1:1 (28. Martin - 11. Diouf), Sunderland - Swansea 1:1 (62. Defoe - 45.+2 Gomis),West Ham United - Bournemouth 3:4 (48. Noble z pen., 53. Kouyaté, 83. Maiga - 11., 28. a 79. z pen. Wilson, 66. Pugh). West Bromwich - Chelsea 2:3 (35. a 59. Morrison - 20. Pedro, 30. Costa, 42. Azpilicueta), Everton - Manchester City 0:2 (60. Kolarov, 88. Nasri), Watford - Southampton 0:0.

1 Manchester City 3 3 0 0 8:0 9
2 Leicester 3 2 1 0 7:4 7
3 Liverpool 3 2 1 0 2:0 7
3 Manchester U. 3 2 1 0 2:0 7
5 Crystal Palace 3 2 0 1 6:4 6
6 Swansea 3 1 2 0 5:3 5
7 Everton 3 1 1 1 5:4 4
8 Norwich 3 1 1 1 5:5 4