Argentinci v kvalifikaci odčinili sobotní zaváhání

10 2003
Caracas, Santiago - Druhý zápas jihoamerické kvalifikace už fotbalisté Argentiny dotáhli do vítězného konce. V sobotním zápase ztratili s Chile dvoubrankový náskok, v úterním utkání ve Venezuele si vedení 2:0 vzít nenechali, navíc přidali třetí gól. Domácí na svém hřišti prohráli téměř po třech letech.

Svěřenci trenéra Marcela Bielsy poprvé skórovali už po sedmi minutách, na dorážku Pabla Aimara zanedlouho navázali ještě Hernán Crespo a César Delgado.

Při nepříznivém vývoji zápasu ztratil domácí kouč Richard Paez nervy, v druhém poločase ostře vyjel na rozhodčího a musel z lavičky pryč.

Uspěli také Chilané, kteří Argentině v sobotu nečekaně sebrali na jejím hřišti body za remízu. Nyní doma v Santiagu i v sestavě ochuzené o potrestané hráče a zraněného Salase porazili díky dvěma přesným hlavičkám Peruánce 2:1, rozhodující brankou se
o to v 70. minutě postaral střídající Arturo Norambuena.

Hosté se však hodně zlobili, že rozhodčí místo gólu neodpískal jeho faul na peruánského zadáka.