Argentinci už titul šampionů neobhájí

Brazílie - Argentina: souboj o míč - Argentinec Franco Cangele (vlevo) bojuje o míč s brazilským obráncem Alcidesem Eduardem. | foto: Reuters

15 2003
Abú Zabí - Ve finále fotbalového MS hráčů do 20 let změří v pátek síly mladíci z Brazílie a Španělska. Zatímco Brazilci zastavili v semifinále tažení Argentinců za obhajobou titulu a porazili je gólem Dudua z 65. minuty 1:0, Španělé stejným poměrem přehráli Kolumbii. Jejich vítězný gól padl dokonce až v 86. minutě, kdy proměnil penaltu Iniesta.

Brazílie - Argentina 1:0 (0:0)
Rozhodující moment jihoamerického derby nastal v 65. minutě, kdy se po Danielově rohovém kopu trefil do argentinské sítě hlavou záložník Dudu.

Po jeho třetím gólu na turnaji už Brazilci dokázali těsné vedení udržet, i když soupeř měl ještě v nastaveném čase dvě šance na vyrovnání.

Argentinci vyhráli tři ze čtyř předchozích šampionátů dvacítek, Brazilci naposledy triumfovali před deseti lety. V základní skupině letošního turnaje v SAE se utkali i s českým výběrem, přičemž zápas skončil remízou 1:1.

Branka: 65. Dudu.

Španělsko - Kolumbie 1:0 (0:0)
Také v druhém semifinále  padl jen jediný gól. Čtyři minuty před koncem poslal mistry světa z roku 1999 do boje o zlato barcelonský středopolař Iniesta, který proměnil pokutový kop, nařízený za ruku kolumbijského obránce Anchica v šestnáctce.

Branka: 86. Iniesta z pen.